Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy HR-es emberrel összeves...

Ha egy HR-es emberrel összevesztünk/nézeteltérésünk volt, akkor más munkahelyeken is rosszabbodnak az esélyeim?

Figyelt kérdés

Dolgozik egy adott cégnél. Nyilván annál a cégnél, nekem már keveseb esélyem lesz.

Viszont, nyilván ismertségtől függ, hogy hová ér el a keze, viszont egy kisebb nézeteltérés után, más helyeken (egy teljesen más ágazatban) is romolhatnak az esélyeim? Leginkább attól tartok, hogy például valamilyen módon, pont azzal a HR-essel beszélget, illetve ismerőse, akihez én mennék, és pont szóba jön a nevem, és lebeszéli az adott embert, hogy felvegyen.


2021. jan. 16. 15:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Kevesebb*
2021. jan. 16. 15:01
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul fogalmaztam meg a szöveget, emiatt elnézést kérek.
2021. jan. 16. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kár ezen görcsölnöd, nem hinném, hogy energiát fektet bele, hogy pluszban alád tegyen.
2021. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem reális, hogy ezzel foglalkozzon. Ha nem voltál szimpatikus, nem fog felvenni, de több energiát nem tesz majd ebbe.
2021. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan oda biztos nem fognak felvenni azt garantáltan évekre elintézi.

De más cégeknél ugyan olyan esélyed van.

Inkább arra kell törekedni, hogy a régi munkahelyről ne úgy gyere el, hogy mindenkivel összeveszel a HR-en.

Mert én már jártam úgy, hogy az új munkahelyem felhívta a régit, hogy megkérdezzék milyen voltam a régi helyen. Az ottani HR-es meg elhordott mindennek aminek a fele se volt igaz. Végül meg tudtam győzni az új helyet, hogy adjanak esélyt de nem sokon múlt, hogy nem vesznek fel.

2021. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Ahhoz valami eszméletlen ordenáré módon kellene viselkedned, hogy híred menjen. Arról meg nem is beszélve, hogy biztos nem név szerint adnak tovább.

Ha meg is osztja a sztorit leszel a történetben a "barom, aki...", mint "Kovács Jóska, anyja neve: Szabó Erzsébet, született... stb stb, aki"

2021. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a tapasztalatom hogyha egy HResnek nagyobb ismeretségi köre is van, az felületes. Eléggé kicsi az a kör, akik tartják egymással a kapcsolatot és adnak egymás véleményére. Ilyenkor van az utánakérdezés - de ez meg 1 ágazaton belül tipikus.

Szóval nem görcsölnék ezen én se.

2021. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen mindenkinek aki foglalkozott a kérdésemmel. :) Reggel is azért fogalmaztam olyan rosszul, mert kicsit felzaklatott a dolog. Köszönöm szépen még egyszer.
2021. jan. 16. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!