Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnök vagyok, gyakornok...

Sxy kérdése:

Gépészmérnök vagyok, gyakornoki évek bele számítanak a szakmai tapasztalatba? Ugyanolyan mértékben mint a fő állás?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 21:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Fizetés terén értem!
2021. jan. 19. 21:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatnak számít, de nyilván nem ugyanolyan, meg is kell különböztetni a CVben.
2021. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen gyakornoki munka volt. Ha rendes 40 órában dolgoztál (vagy 32-ben) és ugyanazt csináltad, mint a többi mérnök, akkor simán veheted legalább a felét munkában elöltött évnek.(2 év gyakorlat - > 1 év munka)

Ha a fentiek nem teljesülnek, akkor értelemszerűen kevesebb valamivel

2021. jan. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fizetést sosem az évek alapján számoljuk, hanem a tapasztalat alapján.


Lehet valakinek papíron 5 év kőkemény tapasztalata, ha valami gagyi munkakörben, valami repetitív melót végzett, és azon kívül semmihez nem ért.


Gondolom valami felmérést láttál éppen, ahol leírták, hogy 1-3 év tapasztalat X fizetés, 4-5 év X+20%...


Ezen mindig jókat lehet kacagni, mert van aki 2 év tapasztalattal többet tud letenni az asztlra, mint a másik 15-el

2021. jan. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Hozzátenném, hogy releváns tapasztalat kell. Hiába van neked öt év tapasztalatod termékfejlesztésben vagy gyártásban. Ha elmész épületgépésznek, azt nem fogják neked számolni. (Valószínűleg vissza sem hívnak, hiszen tudják, hogy kezdő fizuért úgysem mész el dolgozni)
2021. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!