Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai alkalmazottak! Ti...

Irodai alkalmazottak! Ti átképeznétek magatokat kétkezi munkásnak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy általad választott kétkezi munkakörben garantálva lenne, hogy a jelenlegi munkáddal azonos időbefektetéssel 3-szor annyit kereshetsz, mint most! Az egyetlen kritérium, hogy legyen meg a papírod és 2 év releváns szakmai gyakorlatod a területen. Te belevágnál?

2021. jan. 20. 06:47
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
38 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Építőiparba biztos nem mennék el trógerolni, a félanalfabéták közé.
2021. jan. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%

Többet keresek, mint egy átlag szakmunkás, és a fűtött szobában ülök a számítógép előtt, ha épp olyan napom van, akkor lerövidítem a munkaidőmet 5-6 órára, és max pótlom. Ezek után menjek el kubikolni? Jó vicc :DDD


Ja, és a gyakoris milliós fizukból kell kiindulni vagy a valóságból? ;)

2021. jan. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%

Hasonlóan vagyok, mint a #2-es.


1. Többet keresek, mint egy szakmunkás.

2. A befektetett időm folyamatosan változó. (Bár nem alkalmazott vagyok, hanem vállalkozó)

3. Nem "csak" az időtől függ, hanem az az alatt elvégzett munkamennyiségről és befektetett energiáról!

A munkaidőmben itthon ülök a kényelmes, télen fűtött, nyáron hűtött dolgozószobámban, én magam osztom be az időmet, és a munkám nem megterhelő fizikálisan (szellemileg viszont néha vannak nehéz projektek).


Üdv,

egy VA

2021. jan. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem zárkóznék el teljesen, de attól függ, milyen munka.
2021. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
45%
ha az bruttó 950 ezer felett fizet lehet róla szó (természetesen alkalmazottként, bejelentve)
2021. jan. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy mennék. Nem minden a pénz.
2021. jan. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Nem a pénz az egyetlen dolog a világon. Az számomra megfizethetetlen, hogy egy fűtött irodában, kényelmes székben ülve végzem a munkám magamhoz hasonló értelmi szinten lévő emberek közt és maximum a kezem fárad el a gépeléstől vagy a hátam a sok üléstől.


Általában nézve meg lehet nézni 60 éves korra az irodai dolgozók és a kétkezi munkások fizikai állapota közti különbséget is. A nagyszüleim is irodai dolgozók voltak és még 86 és 81 évesen is maguk járnak a boltba és egész jó állapotban vannak, mert nem erőltették túl magukat fizikailag évtizedeken át. 80 feletti egykori fizikai munkás pedig szinte nem is létezik, általában meghalnak 60-asként vagy 70 éves korukra sajnos a legtöbben közülük, ők azok akik annyira lehúzzák az átlagéletkort.

2021. jan. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

"ha az bruttó 950 ezer felett fizet lehet róla szó (természetesen alkalmazottként, bejelentve)"


A leges legjobb esetben sok túlórával lehet megkapja egy alkalmazott szaki ennek a felét. Azt is úgy hogy bejelentve minimálbérre van.

2021. jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%
Alkalmazottat csak alkalmazottal, vállalkozót csak vállalkozóval hasonlítsunk össze. Aki már most is alkalmazottként dolgozik, az többnyire nem véletlenül, mert a legtöbb emberben nincs meg az affinitás arra hogy vállalkozóvá váljon, inkább szereti a biztos fix fizetést.
2021. jan. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%

Nem azért tanultam sokat, és építettem karriert, hogy utána elmenjek kétkezi melósnak.


Másrészt hobbiként például kitanultam az asztalos szakmát 35 évesen, berendeztem egy kis műhelyt, elvagyok vele a szabadidőmben.

2021. jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!