Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Néhány ember miért nem olyan...

Néhány ember miért nem olyan munkát választ, ami illik a személyiségéhez?

Figyelt kérdés
Miért nem olyan hivatást választ mindenki, amit szívesen csinálna? Miért az a szempont, hogy melyik szakma képzése a lehető leggagyibb és legegyszerűbb? Még ha időt és pénzt is kell rááldozni fiatalon, érdemes lenne mindenkinek olyan szakmát választania, amit azt követő egész életében tud csinálni. Tekintve, hogy a nyugdíjkorhatár emelkedik és valószínűleg tovább is fog, így úgy kell tervezni, hogy a munkája lesz az ember élete. A pénz pedig nem lehet kifogás, hiszen a felsőoktatási képzéseknél az állam még hitelt is biztosít, amit akár évtizedeken át lehet visszafizetni kamatmentesen.
2021. jan. 24. 08:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi életem során 4 különböző szakmával is kapcsolatba kerültem tanulmányaim során, és egyikről sem éreztem végül azt hogy illene a személyiségemhez...
2021. jan. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Én semmit se csinálnék szívesen.


Illetve annak örülnék, ha lenne alapjövedelem, én pedig egy kertesházban félrevonulva, a korszerű technikát kihasználva, de mégis egymagam megtermelhetnék a lehető legtöbb dolgot magamnak. Akár még tyúkjaim is lennének, esetleg nyúl is.


Mivel ez így, ebben a formában nem létezik, ezért teperek, tanulok, olyan szakmát választottam, ami legább számomra nem monoton és a home office felé tendálnak a vállalatok és reménykedem benne, hogy megélem, hogy lesz kertesházam, amiben lesz időm egy 2 négyzetméteres konyhekertre.


De munkahelyen dolgozni elmondhatatlanul utálok és a világ mai berendezkedéséről is megvan a véleményem (emberek testi, lelki egészsége a kapitalizmusban, környezetvédelmi problémák).

2021. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem 18 éves kor után, a megszerzett tapasztalatokkal sokat alakul az ember személyisége. Így aztán nehéz előtte eldönteni, mi illik hozzá. Van, aki beletrafál, van, aki nem.
2021. jan. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem jelenleg hatalmas szerencse, ha egy fiatal beletalál mivel foglalkozna szívesen élete végéig.

Inkább az hiányzik, hogy az embernek legyen lehetősége és bátorsága pályát módosítani akkor, amikor érzi, hogy más irány jobban illene hozzá. Sokan sajnos sosem éreznek rá, hogy mivel foglalkoznának valójában szívesen.

2021. jan. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Tudod, ez személyiségfüggő. Valaki mindenért rinyál, ő mindenben a rosszat látja majd, és semmilyen munkakör nem lesz megfelelő neki. A másik szélsőség pedig az, amikor valaki mindenben megtalálja a neki tetsző vonatkozásokat, ő pedig gyakorlatilag bármit tud majd csinálni.
2021. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarom ugyanazt csinálni 40 éven keresztül.
2021. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Én például legszívesebben tanítanék, leginkább egyetemen, de egy tanársegédi fizetés arra sem elég, hogy kibéreld a város legkisebb szobáját és fussa mellé BKV-bérletre. Szóval helyette multiknál meg startupoknál dolgozom elég sok pénzért elég keveset. Gondolom 16-20 év közötti vagy, akivel ilyrn szempontból még nem jött szembe a valóság.
2021. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó kezdett rátapintani a lènyegre...


Mindenki azt csinálja amire lehetősège van...


Nyilván akit mèg támogatnak a szülei, családja, az jobban tud válogatni, de annak akinek el kell tudni tartania magát teljesen más a fáma...


Ha laknod kell valahol, fűteni kell, közlekedni, enni, stb akkor az utolsó gyári munka is jó, ha meg fizetik, mert az önfenntartás az első

2021. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

És honnét tudnám mi illik a személyiségemhez? MOndjuk onnét kiderülne ha kipróbálnám magam sok mindenben, de ugye ahhoz, hogy pont beletrafáljak mi jó nekem, elég nagy szerencse kell. Meg azért szakmát váltani sem olya negyszerű, hozzá munkahelyet találni...

És mi van akkor ha mondjuk ami engem érdekel rohadtul nem keresett szakma, vagy abszolút nem fizetik meg? Akkor beszoptam?

2021. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9 : Olyan alapvető dolgokra gondolok, mint hogy szeretek e emberekkel foglalkozni vagy sem. Bírom a monoton munkát? Képes vagyok nagyobb idegi terhelést elviselni? Bírom a fizikai munkát? Ezeket azért már 18-20 évesen mindenki látja. Ezekkel pedig szépen le lehet határolni az egyáltalán szóba jöhető szakmákat.
2021. jan. 24. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!