Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Néhány ember miért nem olyan...

Néhány ember miért nem olyan munkát választ, ami illik a személyiségéhez?

Figyelt kérdés
Miért nem olyan hivatást választ mindenki, amit szívesen csinálna? Miért az a szempont, hogy melyik szakma képzése a lehető leggagyibb és legegyszerűbb? Még ha időt és pénzt is kell rááldozni fiatalon, érdemes lenne mindenkinek olyan szakmát választania, amit azt követő egész életében tud csinálni. Tekintve, hogy a nyugdíjkorhatár emelkedik és valószínűleg tovább is fog, így úgy kell tervezni, hogy a munkája lesz az ember élete. A pénz pedig nem lehet kifogás, hiszen a felsőoktatási képzéseknél az állam még hitelt is biztosít, amit akár évtizedeken át lehet visszafizetni kamatmentesen.
2021. jan. 24. 08:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én például olyan dolgot csinálok, aminek a létezéséről sem tudtam még, amikor leérettségiztem (SSCben dolgozom). És megy, jó vagyok benne. De hogy láttam volna előre?


Ráadásul ha szimplán megkérdezték volna, hogy akarok-e ügyfelezni, tuti nem lett volna a válasz. Aztán a gyakorlatban kiderült, hogy semmi gondom vele.


Az ember ráadásul folyamatosan változik, jó esetben fejlődik.

2021. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
@10 Igen, csak a valóságban az emberiség elég kis szelete teheti meg, hogy ezeket a szempontokat komolyan figyelembe véve válasszon magának karriert. Eleve a legtöbbek esetében aligha beszélhetünk karrierről sokan végzik azt a munkát, amiből az adott szituációban meg tudnak élni, mindenfajta perspektíva vagy előrelépési lehetőség nélkül.
2021. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ez a megalkuvás és a túlélési üzemmód miatt van. Sokan nem mernek kivárni, kapva kapnak az első lehetőségen, mert a környezetük azt sulykolja beléjük, hogy nem szabad nemet mondani, és el kell vállalni bármit, mert nem lesz több lehetőségük.


Ha az ember elég rugalmas, könnyű váltani, még 30 felett is. Nem kell már húszévesen eldönteni, mit fogsz csinálni nyolcvan éves korodig.

2021. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Még 28 évesen sem tudnám igazán megmondani hogy milyen munka "illene a személyiségemhez" nem hogy 18 vagy 14 évesen meg tudtam volna...
2021. febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A hivatás meg a munka nem ugyanaz, és elsődlegesen a megélhetési / elviselhetőségi tényezők sezrint választanak az embereke munkát, ha nem akkor meg majd megbánják!
2021. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mellesleg nemtudom észvrevetted e, hogy nem az számít mit csinálsz, avgy mit tudsz, hanem, hogy mennyi adót fizetsz be.


Ha sokat, és nagy terveid vannak, több játékteret, pályázatot stb-t kaphatsz. Ha nem tud keresni rajtad az állam akkor csak lehúz amennyire bír, és repít a kukába, avgy hagyja hadd tengődj.


Nekem mindíg a "veréb is madár" magyar film jut eszembe erről az egészről!


A szisztéma változatlan, csak a díszlet lett más!

2021. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egységesen minden "jómunkás emberre" igaz generációról generációra, aki most még hisz magában meg elégedett, hogy 55 évesen akármit is csinált eddig az öreg képed sehová se fog kelleni!


Ha addig nem lett céged, és nincs legalább 5 alkalmazottad akkor nem te fogod megmondani mit akarsz csinálni meg mennyiért hanem örülsz ha állást találsz nyugdíjig!

2021. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mert nem fizetik meg.
2021. márc. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!