Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy tanúsító auditor bevétele...

Egy tanúsító auditor bevétele jó esetben milyen határok között mozog megbízásonként?

Figyelt kérdés
Úgy sejtem egyéni vállalkozóként csatlakozik a tanúsító céghez, és persze függ a cégek nagyságától is, amit vizsgál. Mivel csak két éve vagyok belső auditor, kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy érdemes-e ezt fejlődési célként kitűznöm középtávon :) Köszönöm
2021. jan. 24. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Belső auditor az semmi, én is megcsináltam 2 nap alatt és csinálom a cégnél is, de ennek semmi köze a rendes auditorri munkához. Ők elég jól keresnek, bár akik hozzánk járnak pl. Sebők András elég nagy koponya és van elég munkája is mellé
2021. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mit auditálnál, de 2 év belső auditori kevés tapasztalat.


Nem mellesleg pl egy iatf lead auditorit megcsinálni kb 2 millió forint

2021. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Nem csak a két napos, hanem a 3 féléves szakirányú továbbképzést is megcsináltam ezzel kapcsolatban. Tudom, hogy a 2 év még kevés, és ahogy a 2.-es válaszoló is írta. Mozgósítani kell az erőforrásokat hozzá $$$. Azért tettem fel a kérdést, mert szeretek előre tervezni. Pl. 3 év múlva már 5 év tapasztalatom lesz, és addigra tudok gyűjtögetni is valamennyit. Motivál a vízió :D Persze most minden megváltozhat, csak szeretném tudni mihez képest változik:)


A területet illetően az alapképzettségeim fényében szívesen auditálnék IT területeket, szolgáltatást, oktatást.


Nagyon sok "sima/belső" auditori állást böngésztem végig. Az a gondolom, hogy a tanúsító auditorról nem találtam semmi konkrétat, hogy milyen feltételek mentén működik, csak annyit, hogy pár cég keres embereket szerződéses keretek között. Nem zargattam őket, még nem szeretnék váltani, csak érdekel :)

2021. jan. 25. 01:47
 4/9 anonim ***** válasza:
A 3 féléves szakirányú képzés mi? Milyen auditor szeretnél lenni?
2021. jan. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Minőségirányítási rendszermenedzser a 3 féléves képzés. Jelenleg ISO 9001:2015 van terítéken. Mivel még junior vagyok a szakmában azért tartom nyitva a szemem :)
2021. jan. 26. 00:18
 6/9 anonim ***** válasza:

El foglak keseríteni

1) ennek a képzésnek semmilyen relevanciája nincs, ha auditor akarsz lenni, gyakorlat kell és minél több technológia ismerete

2) 9001 auditorral Dunát lehet rekeszteni

2021. jan. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszön szépen a válaszod, nincs ezzel gondom, mármint nem keseredem el nagyon, hanem készítek C, D, E... terveket, és azokat is megalapozom. (B-terv van, az teljesen más terület, azzal jól haladok).


Olyan szempontból segítséget jelentett a válasz, hogy akkor logikai szinten ne ez legyen az első a lehetőségek közül, amire a legtöbb erőforrást fordítom :) Ez nem baj, hanem információ :) Gyűjtöm a gyakorlatot a fülem mögé, és lelkesen figyelek. Most akkor ez első elég, és pár év múlva előveszem az ügyet, ha még aktuális.

2021. jan. 27. 00:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne később vedd elő, csak tudatosan készülj elő! Ha auditor akarsz lenni az egy 10 éves terv. És ne a 9001 legyen a végcél, hanem pl iatf, 13485 stb.

Első lépés meg a 6.3, ha már meglesz a megfelelő munkatapasztalatod, ami kell hozzá

2021. jan. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, nézem a VDA 6.3-at, szimpatikus a leírása. Illetve havonta bogarászom a képzési kínálatot, addig is figyelek és tanulok a mindennapokban 🙂
2021. jan. 28. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!