Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejárási támogatást kapok, ha...

Bejárási támogatást kapok, ha változik a lakcímem, akkor azt a munkáltató megtudja valahonnan?

Figyelt kérdés
Teszem azt bejárok 50 km-ről a munkahelyemre autóval. Ennek benzinköltségét fizeti a munkahely, majd következő hónapban veszek egy házat és megváltozik az állandó lakcímem, a tartózkodási címem pedig megszűnik. Értesül erről a munkáltatóm, ha én ezt nem jelentem le neki? Ha igen, akkor honnan és mikor?
2021. jan. 26. 04:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve kaphatok-e ezért büntetést, hogy nem szóltam?
2021. jan. 26. 04:26
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Elméletileg 8 napon belül köteles vagy minden ilyen változást bejelenteni, gyakorlatilag meg valószínű, hogy megtudja, de ha mégis és kiderül, hogy már hónapok óta máshol laksz és jogosulatlanul vetted igénybe benzin költségtérítést, akkor vissza kell fizetni.
2021. jan. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
mármint nem valószínű, hogy megtudja (korán van még)
2021. jan. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Úgyse tudod eltitkolni. Jobb megmondani.
2021. jan. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem korrektebb lenne megmondani? Előbb-utóbb úgyis kiderül, ha máshogy nem, vagy Te szólod el magad vagy egy kolléga nyom fel.

Mi értelme ilyen dolgokon "sumákolni"?


Vagy ebben az országban már teljesen természetes dolog, hogy mindenki becsapja a másik embert?

Nagyon szomorú :-(


És igen, ha megtudja a munkáltató - márpedig megtudja - akkor visszafizettetheti.

Mondjuk én abban a pillanatban rúgnám ki a dolgozómat, ha kiderülne, hogy becsapott, "meglopott".

2021. jan. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha ilyen sokba kerül a benzin akkor járj tömeggel...
2021. jan. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
jelnetsd be, ilyenen nagyon gáz nyerészkedni
2021. jan. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csinálják ezt a mai napig. Van egy két kivétel, aki mondjuk albiba lakik, de nincs oda bejelentkezve, nyilatkozik, hogy nem az állandó lakcíméről jár be (pedig az jóval messzebb van).


A munkaügyes sajnos nem kötelezhető arra, hogy feltételezze bárkiről, hogy hazudik.


Különben nem is értem, néhány ezer forintért emberek mikre nem képesek? Még az állásukat is kockáztatják. Elképesztő.


Egyébként az adott cég vezetésétől függ, hogyan szankcionálja, ha kiderül.

2021. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!