Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy palyakezdo konyvelo...

Egy palyakezdo konyvelo jelenlegesnel a szakmai teszt milyen szintu kerdeseket takarhat?

Figyelt kérdés

Akar elmeletben akar gyakorlatban

Nyilvan nincs olyan szintu tapasztalatom csak amit tanultam

De most az se tudom 100%osan minden szintjet,

Miket erdemes atnezni? Pl



2021. jan. 27. 17:03
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsanat atirta a telefon amit irtam

**konyvelo allasnal

2021. jan. 27. 17:04
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani.


Általában nem a tankönyvi alapokat kérdezik a felvételi tesztben, hanem az cégnek fontos területek vannak összeszedve, mert arra kíváncsiak, hogy ami nekik kell, azt mennyire vágod. Innentől pedig kb bármi lehet benne, kitudja, hogy ebben a pozícióban min van a hangsúly.

2021. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ertem koszonom a valaszt!

Akkor erre nem lehet ugy keszulni

En megprobalom aztan lesz ami lesz

2021. jan. 27. 18:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon kell rástresszelni szerintem, ez nem annyira az a szakma, ahol az iskolában tanultakat egyből tudod alkalmazni. Javarészt inkább úgy megy, hogy felvesznek, és menet közben megtanulod pár hét alatt az alap dolgokat, és csinálod. Közben majd beugrik pár dolog a tananyagból is.
2021. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az RSM-nél voltak általános gazdasági kérdések, számviteli alapelvekből rákérdeztek konkrétan kettőre vagy háromra, volt három darab hosszabb kifejtős kérdés, és 2 darab számolós, voltak gazdasági események megadva, és ezekből kellett mérleget meg eredménykimutatást készíteni. Szóval valami ilyesmi volt az egész, ezt 2020. októberében írtam meg szóval valamennyire aktuális szerintem, bocsi, de nagyon részleteiben már nem emlékszek rá, annyira undorító szar volt az egész mint valami egyetemi vizsga, szóval utána nem is foglalkoztam ezzel az egész szarkupac céggel.
2021. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5. Pedig lehet felvettek volna (dolgoztak ott ismerőseim, nem rossz cég amúgy szerintem), mert ne legyenek kétségeid, a jelentkezők többsége nem tudja ezeket hibátlanul. Amúgy részvétem, én is hallottam már olyan szóban vallató interjúztatókról, akik többéves könyvelői tapasztalatot feltételező kérdésekkel izzasztják szerencsétlen pályakezdőket, akik most estek ki az iskolapadból. Nem teljesen értem, hogy mégis mit várnak. :) Nem rakétatudomány, gyakorlatilag különösebb szelektálás nélkül is felvehető a BA+mérlegképes végzettségű pályakezdő, aztán várhatóan be fog tanulni. Pár éve nyilatkozta az egyik szaklapba egy Big4 partner, hogy a Corvinuson végzett pályakezdőket amikor felveszik, az a nulladik lépés, hogy a többségüket be kell nyomni pár napra/hétre a számvitel alapjai belső képzésre, és meg kell nekik tanítani elölről a számviteli törvényt. Ez ilyen. Aztán túllesznek rajta, és helytállnak mint mindenki más.
2021. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"én is hallottam már olyan szóban vallató interjúztatókról, akik többéves könyvelői tapasztalatot feltételező kérdésekkel izzasztják szerencsétlen pályakezdőket, akik most estek ki az iskolapadból."


A pályakezdőket a lehető legnehezebb interjúztatni. Viszont kétféle interjúztató van a "lehetetlen" kérdéseivel.


Az egyik szimplán egy marha, aki szivatja a pályakezdőt.

A másik viszont tudja, hogy a nehéz kérdések 99%-ra nem fog tudni helyes választ adni, viszont ebből lehet leszűrni, hogy egyrészt miről van egyáltalán fogalma (legalább hallott már róla, vagy már a kérdés is kínai neki), másrészt látod, hogy hogyan reagál egy olyan helyzetre, ahol nem komfortos. Ha feltennéd neki az egyetemi tananyag első féléves kérdéseit, akkor nyilván mindegyiket megválaszolná csuklóból, de ezzel kb semmire nem jutnál.


Én szoktam is mondani a jelölteknek, hogy nem kell minden kérdésre tudni a választ, mondják nyugodtan, ami eszükbe jut, sőt olyan kérdést is fel szoktam tenni, amire nincs egyértelmű jó válasz, egyszerűen érdekel, hogy mi a véleménye, hogyan gondolkozik.

2021. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6

A teszt állítólag jó lett, annyira tragédiának én se éreztem, utána még behívtak egy interjúra, dehát ott a 2 interjúztató olyan szinten nem volt szimpatikus, hogy elengedtem az egészet :D Igen, a betanításra valóban időt kell szánni, én nem is azt mondom, hogy nem kell letesztelni egy pályázó tudását, de ami itt az RSM-nél ment erre a junior pozícióra, ezt óriási túlzásnak érzem, főleg úgy, hogy semmi más pozitívumot se találtam a cégnél, még az irodát is láttam, mert a tesztet még ott írtam, nekem az se volt szimpatikus, ez az egész helyzet más lett volna mondjuk egy KMPG-nél például szerintem.

2021. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7. Igen, ez jogos, tudok én is ilyenekről. Hozzáteszem, ezekről sok esetben - ahogy írod - valóban ki szokott derülni már a beszélgetés során, hogy nem a jó válasz a lényeg, hanem a gondolkodás. Pl. a BCG-hez, McKinsey-hez, Morgan Stanleyhez pályázó ismerőseim számoltak be ilyen jellegű kérdésekről (pl. a már-már klasszikus, hány benzinkút van Budapesten, mennyi a magyarországi vasútvonalak össz. hossza stb.), de ezek mondjuk épp nem pályakezdő interjúk voltak, hanem komoly - esetenként matematikus/fizikus diplomát vagy közgáz PhD végzettséget feltételező - elemző munkák. Ezt mondjuk megértem, pláne ekkora cégektől. A számviteli alapelvek kikérdezését a frissdiplomás számvitelestől már kevésbé...
2021. jan. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!