Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyes után hogyan találtál...

Gyes után hogyan találtál munkát te vagy családtagod?

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 07:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Visszahívták dolgozni arra a helyre, ahol terhesség előtt dolgozott.
2010. aug. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

öcsém beteges volt nagyon,igy anya saját vállalkozásba kezdett,amit a házunkhoz épitett helységben csinál (bolt).

Nincs az a munkáltató,aki elnézi,hogy a dolgozó kéthetente 1 hét szabit vesz ki...


anya testvére ment nemrég vissza dolgozni,visszavették oda,ahol 5 éve (2 gyerek született 2 év különbséggel) dolgozott

2010. aug. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Hát, nálam a régi helyem hallani sem akar kisgyerekes anyákról...hiába dolgoztam ott majd 10 évet. :(
2010. aug. 16. 07:23
 4/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Akiről én írtam, neki szerencséje volt, mert ha a gyerek beteg, vagy egy nyugdíjas nagymama aki bármikor bevállalja.

2010. aug. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Volt nálunk is,aki ezt mondta, de az a cég hozzáállása, hogy egy kis családi vita vagy bármi történhet és ez a lehetőség ugrik, ezért is megbízhatatlan a kisgyerek anyuka. :((

szerencsés az ismerősöd, jó neki

2010. aug. 16. 07:37
 6/15 anonim ***** válasza:
diktafonra vedd fel, amikor azt mondják a kisgyermekes anyuka megbízhatatlan, aztán sok sikert a munkaügyi bíróságon ;)...nem mellesleg a felmondási védelem vége előtt nem rúghatnak ki
2010. aug. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Akinek biztos állása van (pl. valamiféle állami) visszamegy szépen dolgozni 6 hónap után! Van arra is példa, hogy 2 hét után, különben a szögre akaszthatja örökre a tudását.

Ha nem teszi, akkor a helyét betölti más, ugyan a munkáltató köteles hasonló munkakörbe helyezni később, de az ugyis egy nagy kalap sz lesz.

Akinek szerencséje van ott a nagymama vigyáz a gyerekre, ahol nincs nagymama (vagy nem alkalmas semmire), ott az egész fizetés megy a dadának.

Ha nem sajnálják a gyereket megy a bölcsödébe, de ha beteges marad a dada.


A multik utálják a ma divatos kb. 5 éves otthon háztartásbeli leszek a gyerek kedvéért mentalitást, le is húzhatja magát a folyóba, aki nem húz vissza dolgozni.


Én már a diploma megszerzése után kaptam állást, de magánvállalkozásba is kezdtem, ami akkor jobban ment a 4x -t kerestem, mint a munkahelyen. Az állást hagytam a fenébe, most a válságozás miatt a régi fizetésemnek csak a 2x-t keresem.

Saját cég mellett lehet itthon a gyerek, nem ment még bölcsibe, de bébiszitter így is kell!

Szóval a nők helyzete egy nagy kalap sz..r. A nő családja (ha olyan) elvárja, hogy a nő diplomát szerezzen, aztán a férj családja (főleg az anyós), hogy ne csináljon semmit, hanem a gyereknek éljen, mondván majd a férj befut karriert és jól eltartja. (Ennek zömében a vége a jól eltartás mellett jól félrek..félés lesz.)

Aki nem megy vissza rögtön dolgozni, arra szomorú jövő vár, nem lesz nyugdíja, kiszolgáltatja magát a férjének anyagilag.

Én olyanról még nem hallottam, hogy aki 2 gyerek után visszament dolgozni azt ugyanoda a munkakörbe visszavették volna.

Látom a nőket magam körül, hogy elég csak 2 hónapig betegnek lenni, és már sok mindenből kiesik a munkavállaló. Magyarországon csak a szülést várják el, de háttér nincs hozzá. Mindenki úgy oldja meg ahogy akarja. Ráadásul 5-10 éves gyerekek már senkit nem érdekelnek, ha akkor nem keres jól a nő még le is nézik, és azt mondják rossz szakember.

2010. aug. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Te,mit vállalkozol?


Nálam nincs semmilyen olyan tudásom, amire építeni tudnék egy vállalkozást. Nem tudok varrni vagy x területet auditálni vagy bármi olyat, ami önmagában megállná a helyét úgy, hogy azért más pénzt fizetne.

Van diplomám, de ugye ha ismerőseim nincsenek az olyan, mintha nem is lenne, tán még hátrány is.

2010. aug. 16. 08:21
 9/15 A kérdező kommentje:
2 hét után? Na,szegény gyerek, neki aztán sok jut a családi figyelemből. :(
2010. aug. 16. 08:23
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem bizonyos foglalkozások mellett pl. tanár könnyű visszamenni, még akkor is, ha elfelejtette a tananyagot ő maga is. Középsuliban utáltuk a szülési szabadságról vissztérő tanárnőket, már semmit nem tudtak matekból.

A multiknál nem veszik emberszámba a kisgyerekes nőket, komolytalan a védelmük, biztos, hogy olyan munkakörbe rakják vissza őket, ami rossz, kivéve, ha "a főnök nyalizós kiskedvencei" voltak.

Bizonyos foglalkozások mellett nem lehet 2-4 hétnél tovább otthon lenni. Ilyen szerintem a magánállatorvosnő, az orvosok zöme (sebésznő pl.), jogászok. A többiek még a tudásukat valóban leamortizálhatják 2-3 sok év alatt, aztán valamit csinálnak, de nem hiszem, hogy annyi megkeseredett arcú nő enne az országban, ha mindenkinek elég lenne csak a gyereknevelés. Egy idő után nem nyújtja a teljesség érzetét, ha nincs mellette szakmai elismerés. És szakmai elismerés jár mindenkinek, akár pl a fodrászoknak is, de ha egy fodrász évekig nem dolgozik, akkor leépül a klientúrája, kezdheti a nulláról az egészet.

2010. aug. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!