Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségizett pályakezdőnek...

Érettségizett pályakezdőnek érdemes bejelentkezni a munkaügyi hivatalba?

Figyelt kérdés

Azért gondolkodom, hogy van-e értelme bejelentkezni, mert úgy informálódtam, hogy tanfolyamok nem indulnak, munkakeresési járulék nem jár, és a TB-t akkor is fizetni kell magam után. Ismerőseim mesélték, hogy nekik állást sem ajánlottak, ők maguktól kerestek. Én is keresek, de gyakorlat nélkül eddig sehová sem kellek. Érdemes nekem beutazni ezért a városba, csak azért, hogy regisztráljak, és majd később járkáljak a pecsétekért, majd ha meg találok munkát akkor kijelentkezni?

Vagy segítik valamivel a pályakezdőket a jelenlegi covidos helyzetben?



2021. febr. 4. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
TB jár, azt megadják ingyen egy évre ha semmid nincs. Bemész és mindent elmondanak. Ennyiből megéri.
2021. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos, már nem adják meg, csak akkor, ha van előtte x ledolgozott napod.
2021. febr. 4. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Megadják, az önkormányzat ment fel a tb alól mert rászoruló vagy. De a munkaügyiben kell kitölteni a papírt. De fizess akkor 8 ezret havonta. Olyan mint ha nem is lenne kedved bemenni. Pedig havi 8 ezerért már megéri. De te tudod te dolgod.
2021. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi hogy ha ennyire nem vagy képes akkor hogy akarsz munkahelyre menni?? Ezt se értem.
2021. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Természetesen akkor elmegyek, ha van értelme.

A neten tájékozódtam a fenti információkról. Nem vagyok rászoruló, szüleim mindketten dolgoznak, egy háztartásban élünk. Kifizetik a TB-met, de mégsem várhatom el tőlük ezt hosszú távon. Pont elég, hogy eltartanak. Ezért is keresek munkahelyet.

2021. febr. 4. 11:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Ráírtam volt osztálytársamra, aki regisztrált a munkanélküliben, kérdeztem erről, és azt írja, hogy ő nem kapott semmilyen papírt a TB-ről, és önkormányzatról sem volt szó. Az ő szülei is fizetik helyette. Januárban regisztrált, áprilisban kell visszamennie majd. Se munkaajánlat, se tanfolyam, se semmi.
2021. febr. 4. 11:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen mert maguktól nem mondják el, neked kell szólni hogy szeretnéd. És akkor mondja a részleteket. Egyébként nem nézik meg hogy ki mennyit keres nálatok. Elméletben meg kellenne nézni ez tény, de nem teszik. Megadják mindenkinek aki kéri. De mindegy te tudod.
2021. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi utánanézek
2021. febr. 4. 11:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, semmit sem vesztesz vele. Én 4 éve végeztem, beregisztráltam és még aznap kiközvetítettek egy céghez, jelenleg is ott dolgozom.
2021. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!