Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet a reális bérigeny?

Mi lehet a reális bérigeny?

Figyelt kérdés

[link]



Nem írja hány év banki tapasztalat kell.

Azt sem köti ki hogy hasonló területen.


Maga a pozíció viszont nagyon felelősségteljes!


Angolom bőven megvan amit kér sőt több is.



A leírás szerint szabályzatokat is készít, tehát mindenképpen magasabb szintű.

Ahogy a senior is jelzi.



Viszont nagyon kevés a konkrétum és tényleg nem írja hogy hasonló tapasztalat kell csak hogy banki.


Ezért vagyok tanácstalan.


Tudom, ilyet nem itt kell kérdezni de a fenti körülmények miatt tanácstalan vagyok.


Mintha a kiiras lenne kicsit pontatlan vagy hiányos.



Köszönöm!



#biztonság #bank #pénzügy #pénzmosás #Terrorizmus finanszírozás
2021. febr. 6. 21:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Br 650-750 körül, mivel senior pozícióról van szó.
2021. febr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
600-800k között, nemtom az OTP mennyire fizet jól az ilyen melókért.
2021. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

"Nem írja hány év banki tapasztalat kell."


De igen, írja. "SZÜKSÉGES TAPASZTALAT: 1-3 év szakmai tapasztalat" Ha pedig ennyi az elvárt, azt nyilván úgy értik, hogy olyan területről, aminek legalább valamennyi köze lehet a betölteni kívánt munkakörhöz. Habár különösebb előképzettség ehhez nem kell, ezért is írja, hogy egy sima főiskolai diploma elég (=bármelyik üzleti közgáz képzés megfelelő).


"Maga a pozíció viszont nagyon felelősségteljes!"


Nem mondanám, semmi extra. De úgy általában véve a több banki tapasztalat több előnyt is jelent. Én sima értékesítési területen dolgoztam bankban, így még az én ismereteim sem a nullával egyenlőek ilyen téren (egyszerűen elkerülhetetlen, hogy kb. bármilyen banki alkalmazottként ne ismerkedj meg legalább valamennyire a témakörrel).


"A leírás szerint szabályzatokat is készít, tehát mindenképpen magasabb szintű. Ahogy a senior is jelzi."


Az ilyen szabályzatokat azért nem egyedül szokás készíteni, ne gondolj azért rá úgy, hogy ez valami hatalmas alkotó munka. Általában megszerkeszted az alapot, megnézi a felettes (vagy több vezető), társosztályok stb., aztán szépen egybeszerkeszted a hasznos észrevételeket. Meg simán lehet, hogy már megvannak a szabályzatok, csak azokat kell aktualizálni, elég ritka, hogy a nulláról kell egy újat írni, és azokat sem 1-3 év tapasztalattal bíró banki alkalmazottak készítik, hanem (akár külsős), profi jogászok bevonásával szokás megalkotni.


Meglepődnék, ha br. 600 fölé mennének, és még az is benne van, hogy erre az összegre is húzzák majd a szájukat. Ha 10+ év banki tapasztalatod van, az más. Ez esetben nyugodtan mondj 750-et is!

2021. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
@3 Bruttó 600k alatt hol a jó égben talál valaki angolul normálisan beszélő szenior AML-est?
2021. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Fogalmam sincs, de mondjuk nem is írtam, hogy "alatt". Azt viszont írtam fentebb, már akár 1 éves tapasztalat is elegendő a jelentkezéshez (az aztán marhára senior). Nyilván egy valódi senior meg nem 600-at fog mondani.
2021. febr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Izgalmas téma, nagyon érdekel ez az irány, majd kérlek írd le a tapasztalataid, ha eljutsz az interjúig.


Mivel senior, én brutto 700-800at mondanék, de lövésem sincs hogy fizetnek a magyar bankok.

Az 1-3 év szerintem téves, szinte minden állásnál ott van a portfolion, akkor is, ha gyakornokot keresnek, de 2-3 év tapasztalattal már simán jelentkeznék, max nem vesznek föl, bumm.


A kiírás valóban nagyon hiányos, ennek az lehet az oka, hogy a specifikus terület miatt, akit keresnek, így is tudja miről van szó.


Jelentkezz, hátha. Hajrá.

2021. febr. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a hétvégén már olvastam egy részét, most válaszolok.



Első kettő válaszoló:

Ezt tapasztalatból vagy valami konkrét info alapján mondjátok?



3:

A professionon be van állítva az 1-3 év kategória, de a kiírásban nem szerepel külön. Ha a munkáltató megjelöli szokott szerepelni. Én is láttam az 1-3 évet, de ez így erősen bizonytalan és főleg azért mert ha senior akkor nem lenne elég 1 év tapasztalat, de még 3 év sem nagyon.


Az értékesítésben fiókhálózatban is persze, hogy kell némi gyakorlati ismeret a témában, de nyilván azért az jóval kevesebb.


Az pedig, hogy nem egyedül kell szabályzatot írni, megbocsáss, de egyértelmű, én sem arra utaltam, hogy én írnám.

Ne haragudj, de elég tudatlannak nézel ha szerinted én nem tudom, hogy csapat állítja össze meg külső szakértőket is bevonnak. Egyébként messze nem csak jogászokat illetve a felügyeleti szervek, hatóságok elég sok mindent kijelölnek, amit már nem a banknak kell magának kitalálnia.

Van amire a bank bevon partner ügyvédi irodákat de inkább nagyobb jogi cégeket, de nem a compliance területen a legjellemzőbb.



4:

Ez a válasz persze tetszik, de nem azon múlik, hogy nekem tetszik-e. Ma, meg már régebben is, elég sok banki háttérterületi dolgozó beszél nagyon jól angolul.

Az AML területen szerinted nem annyira jellemző? Mert így külön ezt nem tudom, de nagyon sok banki területen elvárás a munkaképes angol nyelvtudás.

AML más?



6:

Én is arra gondoltam, csak a kérdésbe nem írtam bele így, hogy ez nagyon hiányos leírás.

És oké, lehet azt mondani, hogy aki ért hozzá, az úgyis tudja, a többinek meg vissza sem írnak az álláspályázatára.

Na de ennyire hiányos pályázatot kiírni, hogy gyakorlatilag szinte jogászok, közgazdászok tömegével megfelelnek neki aztán a gyakorlatban meg lehet, hogy 5%-a sem a jelentkezőknek?


Ha nem senior lenne arra hajlanék, hogy tényleg kb. a legtöbben a megfelelő végzettséggel alkalmasak. Közben meg azért nyilván nem.



Összehasonlításként ide rakok valamit:

[link]


Ennek én nem felelek meg, nem is ezért mutatom meg.

De a leírás alapján nem olyan sokban különbözik a fentitől, mégis erősen mást várnak el.

Nem is csak, hogy jogi végzettség.


Viszont ebben pedig az a nagyon érdekes, hogy a legtöbb jogász azért ezekben erősen járatlan, mert ez nagyon részterület.

És közben a releváns ismeretek pedig csak előnyt jelentenek, nem elvárás.



Vagy az OTP-nél túl alacsonyak az elvárások a compliance területén vagy minden banknál? Vagy pedig az OTP-nél az álláspályázatok kiírásában alacsonyak az elvárások? :)



Azt nem írtam még, hogy banki területről, közgazdászként gondolkozok compliancere váltani.

Természetesen az első állás keltette fel a figyelmem, nem a második.



Azt is tudom, hogy nem valami szakmai megoldás ilyen oldalakon tájékozódni, viszont éppen compliance területen nincs olyan ismerősöm akivel ilyet meg szeretnék, tudnék beszélni.

Tolakodó pedig nem lehetek, ha nem olyan a viszony.


Ti, akik válaszoltatok, bankban dolgoztok, esetleg ilyen területen vagy mi alapján írtatok összegeket?

2021. febr. 8. 09:36
 8/18 noone91 válasza:
77%

En meg nem valaszoltam. Bankban dolgozom, hasonlo teruleten.


Javaslom 600 ala semmikepp ne menj. A melo egyebkent komoly, felelossegteljes, es nagyon komoly referenciat ad a piacon.

2021. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsót nem tudom ki pontozta le.


Én nem ilyen területen dolgozom, de úgy gondolom, hogy 600 bruttó alá tényleg nem kellene ilyennel menni. Sőt!

(Vagy nettónak javasoltad?)



Sokkal kevésbé tanult és szakmai állásokra, ráadásul SSC-ben (!!!!!!) néhány példa:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Ha ezek ennyit kapnak, akkor egy compliance állás, sőt senior compliance, mindenképpen többet ér.

2021. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 noone91 válasza:

9-es !


Bruttóban javasoltam neki. Jelen esetben AML poziról van szó, nem complianceről, habár tudom, sok helyen egy égisz alatt fut. Ezért javasoltam ezt.

2021. febr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!