Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet a reális bérigeny?

Mi lehet a reális bérigeny?

Figyelt kérdés

[link]



Nem írja hány év banki tapasztalat kell.

Azt sem köti ki hogy hasonló területen.


Maga a pozíció viszont nagyon felelősségteljes!


Angolom bőven megvan amit kér sőt több is.



A leírás szerint szabályzatokat is készít, tehát mindenképpen magasabb szintű.

Ahogy a senior is jelzi.



Viszont nagyon kevés a konkrétum és tényleg nem írja hogy hasonló tapasztalat kell csak hogy banki.


Ezért vagyok tanácstalan.


Tudom, ilyet nem itt kell kérdezni de a fenti körülmények miatt tanácstalan vagyok.


Mintha a kiiras lenne kicsit pontatlan vagy hiányos.



Köszönöm!



#biztonság #bank #pénzügy #pénzmosás #Terrorizmus finanszírozás
2021. febr. 6. 21:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Az álláshirdetés már azóta nem látszik, sajnos nem másoltam be. Így már csak az tud hozzászólni aki még olvasta.



noone91:

Nyilván a te véleményed a legadekvátabb, bár a többiek, hogy hasonlót dolgoznak-e nem tudhatom, nem írták. Volt aki erről semmit.



Beszélgettünk itt erről a senior vagy nem senior kérdésről.


Te mit gondolsz?

Nem jelölte meg az OTP. A Profession bejelölte, hogy 1-3 év gyakorlat. Ilyen kategóriába sorolta.

Az OTP viszont seniornak nevezte el.


Szerinted mi lehet erre a válasz? Mert nem nagyon tűnik seniornak. Ha pedig tényleg seniort várnak el, akkor erről talán többet írnának. Jobban jeleznék, hogy mit várnak el.



Az angol nyelvi elvárásról mit gondolsz?

Van aki szerint nem általános, hogy AML területen munkaképes valaki angolul?

Egy banki állásnál pedig az, nem?



Illetve alapból amikről itt az egész kérdés-válasz sorozatban vitatkoztunk mit gondolsz?


Írtam, hogy én nem AML területről mennék át és őszintén szólva nem vagyok igazán benne.

Viszont ezt a kiírásban nem is kérték...

2021. febr. 14. 21:05
 12/18 noone91 válasza:
100%

Nos, akkor:


- a senior eseteben nem igazan van meg az a relevancia, mint mashol a junior - senior kapcsolatban. Semmifele kovetkeztetes nem vonhato le belole anelkul, ami a senior utan all. Sok esetben meg az sem fontos, csak az, a bersavban hol tudod magad beloni.


- Angol kell. Az, hogy nem megy a szakmai, nos, szerintem ilyen szuk reszteruletek idegen szaknyelvet csak az tudja, aki benne dolgozik. Ertsd, majd betanulod.


- Itt a legnagyobb problemat en abban latom, hogy maga az AML nincs meg neked, annak módszertana, altalanos workflow, jogszabalyi kornyezet, KYC stb. Ha behivnak ezt a hidat lesz a legnehezebb ativelni, amiken parazol, azok szerintem reszletkerdesek.

2021. febr. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Én is ebben láttam vagy látom is a legnagyobb problémát amit az utolsó pontban írtál.


Viszont az álláshirdetés abszolút nem is utalt arra, hogy ilyen tapasztalatot kérne, ezért is merültek fel bennem a kérdések.


Egyébként szerinted hogyan lehet akkor alapból ilyen pozícióba kerülni kezdőként? Például egyetem után.

Mert gazdasági egyetemek és tudtommal a jogi egyetemek sem oktatnak ilyenekre szinte egyáltalán.


Ellenben sok más banki, vállalati területtel amikre azért legalább valamennyire rálátást kap az ember a tananyagból is.

Ez valami plusz képzés nélkül szerintem fehér folt marad.



Az angolra visszatérve pedig:

Nem a saját angolomra írtam, hogy nem munkaképes és persze szakkifejezéseket gyarapítani kell az biztos, de az úgyis belefér ilyenkor.


Hanem hogy a pályázati kiírás mintha nem követelné meg annyira az angolt, pedig hát banki és nem fióki állásoknál, főleg ami értelmesebb, ez alap szokott lenni.

2021. febr. 16. 07:33
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Noone91


Mi a különbség a compliance és a sima AML között?


Ha jól értem az AML akkor csak egy része a jóval tágabb compliance területnek?

2021. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja és csatlakozva a kérdező kommentjéhez, compliance területre frissen hogy kerül valaki.


Jogon ilyet tanítanak? Kétlem. Maximum érinti.


Gazdasági, pénzügyi szakokon pedig max nagyon alapszinten.

2021. febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

15)

Pont tegnap láttam egy compliance pozit, igazából azt írták hogy business or law degree, szóval gondolom elég tág.

2021. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 noone91 válasza:
84%
Ha definialod a compliancet mint kifejezest, akkor meg is valaszolod a kerdest. Sok terulete van, amelyek egy resz tanitott, egy resze jarulekos, de igazabol mindegyik a jogi kepzeshez vezetheto vissza. Ettol fuggetlenul en ugy gondolom bizonyos conpliance feladatokhoz nem kell specifikus tudas, annal inkabb gondolkodas.
2021. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva pedig örültem volna ha válaszolsz rá. Írtad, hogy ilyen munkád van, ezért is kérdeztelek téged.


Illetve a linkelt állásra azt írtad, hogy nem sima AML ami compliance név alatt fut gyakran.

Ezért is kérdeztem, hogy akkor az AML csak egy része a nagyobb halmaznak, a compliancenek?


Ma már mindent egyre inkább bontanak részterületekre.

Egy compliance területen dolgozó jogász vagy közgazdász is jó eséllyel nem mindegyik részével fog foglalkozni, hanem egy-eggyel? Nem így van?



A harmadik pedig:

Igen, részben jogra épül, de mégis compliance állásokat hirdetnek közgazdász diplomásoknak is. Azért akkor mégsem igényelhet akkora jogi tudást.

2021. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!