Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnét van ennyi gazdag ember...

Honnét van ennyi gazdag ember mostanság ha állítólag nagy a szegénység nálunk ?

Figyelt kérdés
Sokat nézelődök facebook csoportokban, és azt látom hogy rengetegen szinte egésznap regényeket írkálnak bizonyos csoportokba a hobbijukról, sokszor úgy hogy már családjuk van, hogy van ezeknek az embereknek még idejük család/munka mellett ilyen dolgokra ??? Egyeltalán dolgoznak ezek az emberek valamit ? Rengeteg ilyet látok, sok idejük van ezeknek az embereknek és még mellette rengeteg pénzük is, csak én látom így ezeket a dolgokat, vagy már más is észrevett hasonlót ? Engem az döbbent le hogy állítólag most így járvány idején sok embernek nincs munkája, de ennek ellenére ugyanúgy költekeznek stb. kíváncsi lennék honnét ez a sok pénz.
2021. febr. 9. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Most az a kérdés honnan van egy átlag embernek ideje a hobbijára?...


Aki a járvány alatt nehéz helyzetbe került az azért írogat ilyen helyekre, mert nincs más dolga, akinek pedig megmaradt a munkája az pedig alig tudja elkölteni valamire, max a hobbijára, az meg azért írogathat oda.

2021. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Látszatgazdag?


Fészbuk hehehe! Már tavaly töröltem magam!!!

"

hogy van ezeknek az embereknek még idejük család/munka mellett ilyen dolgokra ??? Egyeltalán dolgoznak ezek az emberek valamit ? "


Úgy, hogy nincs mögötte semmi csak a nagy kamu! Kamugyár!

2021. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

"ugyanúgy költekeznek stb. kíváncsi lennék honnét ez a sok pénz."


Részletre nem nehéz venni semmit.


Sok helyen még munkáltatóit se kérnek!


Elég egy bankszámlakivonat amin van rendszeres bejövő forint átutalás.



Volt egy vagyonőrhaverom, az vidékről jött fel nyíregyháza mellől.


Örökölt 6-8 milliónyit, amit pénzé téve berakta önrészbe, dolgozott havi 300 órákat, vett egy lepukkantabb lakást a nyugati posta mögött és fizette belőle a 150 ezres törlesztőrészletet, a falubelijei meg összefosták a bokájukat, hogy nézd már az Endre a Nyugatinál vett lakást, hát bittos nagyon jól megy neki...


A csávó azon az állásponton volt, hogy egy albérletre is kifizetne ennyit és akkor legalább már nem dumál neki senki, hogy mikor kit visz fel, mert a bank semmibe sem szól bele amíg a részlet fizetve van!


Plusz tulajdonos és nem csak bérlő egy házban, és igaza is van!


Ha megáll a melója, vagy bármi beüt, kiszedi az önrészét amennyit visszaadnak belőle és továbbáll, a bank meg viszi a lakást meg amit eddig belefizetett...


Végülis.... Így is lehet...

2021. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Egyáltalán nincs sok gazdag ember.


Viszont borzasztóan ketté van szakadva a társadalom.


1db 1.5 milliót kereső mérnök 4 minimálbérest tesz 400 ezeres átlagfizetésűvé. És nem ritka a 1.5 milliót kereső mérnök, a ritka a 400 ezres átlagot kereső ember. Mert ők valójában 4 minimálbéres, akiket felhúz az egy átlaga.



Mo-n van egy réteg (multis dolgozók, bizonyos szakmák képviselői, stb), akik európai szemmel nézve is vállalhatóan keresnek, mellettük pedig hatalmas tömegek, akik nevetséges 300-400€-ért dolgoznak, ami még kelet-EU-ban is egy vicc.


Na ezért érzed, hogy van sok gazdag, és ezért mondják, hogy mégis rengeteg a szegény.

2021. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
4. de tényleg az a furcsa, hogy kb. csak ezt a réteget lehet látni és iszonyat széles rétegnek is látszik. én is már gondoltam ilyesmire, mint a kérdezô, hogy de hát „nincs is válság“, mert látszólag mindenkinek jól megy (tudom, hogy van válság, de csak gondolatban tudom, mert a való életben tényleg nem látszik)
2021. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Én epítőmérnökként dolgozom. Én azt látom, hogy ha van egy szaki aki legalább pár éve csinálja amit csinál és nem alkoholista az a katás rendszer előnyeit kihasználva már csak vállalkozó lesz semmi más. Tripláját is hazaviszik mint én és sajnos nem túlzok. Egy Kőműves, burkoló, ács, bádogos, víz-fűtés szerelő jelenleg amíg ennyi támogatással meg van pörgetve ez az iparág addig annyit kér amennyit akar.
2021. febr. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban igaz, hogy a társadalom eszméletlen módon szétzilált. És azért látszik úgy, hogy sok a gazdag ember, mert aki jól keres, az többnyire többet is fogaszt, jobban szem előtt van. Illetve sokan "erejükön" felül költekeznek, főként hitelből és főként olyan dolgokra, amikre még egy valóban jól kereső sem költ. Magyarán a pénzügyi tudatosság nálunk a béka segge alatt van. Én ezt nap mint nap látom a gyárban ahol dolgozom. A sok alulfizetett melós, amikor megkapja a jó esetben 150 ezres fizetését, szinte pár nap alatt az egészet elveri, aztán próbálja magát meghúzni a hó végéig.

Egyébként itthon szánalmasak az átlag munkakörökhöz tartozó bérek.

Szintén a saját munkahelyemhez visszatérve, itt egy átlag melós, de akár egy átlag szellemi dolgozó is eszméletlen módon alul van fizetve, 250 max 300 ezret kapnak bruttóban a szellemi és sok sok túlórával, szombattal talán ennyit a fizikai dolgozók. Míg a felsővezetésben, az ilyen-olyan tanácsadói, mondvacsinált pozíciókban repkednek a milliós fizetések, ráadásul olyan szinten vízfej van a cégnél, hogy az hihetetlen.

2021. febr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

3500€ az osztrák átlagbér.


Mo-n egy csomó multis állásban, vagy a nekik dolgozó beszállítóknál, esetleg a hazai, de külfoldre melózó cégeknél meg lehet keresni 1 milliót, az 2800€, tehát olyan nagyon nincs messze az osztrák bérektől.


Ez a réteg pedig nem is olyan vékony. Ők azok, akik megtakarítanak, fogyasztanak itthon és külföldön, akiknél látsz új kocsit, szép nyaralást etc.



A saját baráti közösségem egy jó része is ilyen emberekből áll. Van aki például 10 éve dolgozik úgy, hogy amit előállít (nem fizikai termék), az 100%-ban külföldön kerül értékesítésre. Nyilván jól keresnek.


Mellettük a társaság egy jó része még csak nem is melós, hanem diplomás emberek, elismert szakmákban, csak éppen önkormányzatnál jogász (és nem poitikai vonalon), állami iskolában tanár, óvónő, szociális munkás. Van közöttük olyan, aki közelebb áll a minimálbérhez, mint gondolnánk.


Folyton látom a társaságon belül is a feszültséget. Az egyik fele egyszerűen nem hiszi e, hogy pl egy év alatt bérből félre lehet tenni 2 milliót, amikor neki ez az éves fizetése. Egy nettó 500-700 körül kereső mérnök meg ennyit félrerak simán úgy, hogy közben még többet is költ, mint amennyi a másik embernek az éves bevétele.



Vállalkozók dettó. Bármelyik munkavállalónak durván ugrana a bére, ha csak KATA-t fizetne. Persze cserébe nincs szociális biztonság, nincs nyugdíj, nincs munkanélküli segély, tb (vagy ami van, az fillérekben mérhető. Ezek a vállalkozók jellemzően úgy költenek, mintha nem lenne holnap, és persze majd kiderül, hogy 20-30 év múlva, vagy egy tartós betegségnél tettek e félre eleget, vettek e mondjuk nagy budai házat, amit kisebbre cserélve még megélnek, vagy elégették a pénzt nyaralásra, autóra, stb, ami 10 év múlva egy vasat nem ér.

2021. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Egyszer én is feltettem ezt a kérdést, mikor PEsten voltam, hogy csak a jó autók vannak az utakon. Keresztapám megmondta, hogy főleg azok vannak az utakon, akiknek sok pénzük van. 10/7 aki nem bírja fizetni a benzinköltséget, vagy autója sincs, az nem sokat, vagy egyáltalán nem fog autózni. Itt is ez a helyzet.
2021. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!