Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonnali hatályú felmondás...

Azonnali hatályú felmondás esetén ott kell maradjak a beadása napján?

Figyelt kérdés
A munkaszerződésemet nem kaptam meg csak amíg aláírtam így nem tudom hogy aznap ott kell e maradjak vagy sem
2021. febr. 19. 06:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell
2021. febr. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy egy kis boltról van szó és így nem nyithatna ki mert minimum két fő kell a bolhoz
2021. febr. 19. 06:46
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor sem?

Nem láttam a szerződésem csak amig aláírtam így nem tudom lehetnek e jogi pénzügyi következményei ha azonnal ott hagyom

2021. febr. 19. 06:47
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Miért írtad alá anélkül, hogy elolvastad volna? Megegyezés kérdése a dolog főleg, ha te nap elején bejelented, hogy te befejezted és hazamész, akkor nem köteles az aznapi béredet kifizetni, csak amit előtte ledolgoztál. De mivel próbaidőn vagy, az azonnali hatály működik, tehát munkára nem kötelezhet.
2021. febr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok próbaidőd és esélyem sem volt elolvasni másfelől az aznapi nem érdekel azonnali hatályú felmondásomat összeférhetetlenség miatt adom be és ezért nem akarok többet menni vagy aznap bent maradni az számít h ezt a hónapot tisztességesen ledolgoztam a szarságokat eltűrve azt a pénzt akarom ami amugy is megillet
2021. febr. 19. 06:54
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

"Nem vagyok próbaidőd és esélyem sem volt elolvasni másfelől az aznapi nem érdekel azonnali hatályú felmondásomat összeférhetetlenség miatt adom be és ezért nem akarok többet menni vagy aznap bent maradni "


Hát ez nem így működik ám!


Ha nem vagy próbaidős, akkor csak abban az esetben mondhatsz fel azonnali hatállyal, ha a munkáltató valamilyen súlyos vétséget vétett, pl. nem kaptál fizetést, stb.

Amennyiben nem a törvényben előírt okok miatt mondasz fel azonnali hatállyal, akkor bizony a munkáltató beperelhet és még anyagi károkozás miatt fizettethet is veled pénzt. Az összeférhetetlenség nem megfelelő indok.


Amikor aláírtad a munkaszerződést, akkor nem olvastad el, mi van benne?


Egyetlen esetben mondhatsz fel azonnali hatállyal, ha nem vagy próbaidős: ha egyszerűsített foglalkoztatásban vagy - egyéb esetben nem.

2021. febr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
4-es vagyok, a szövegkörnyezetből ítélve azt gondoltam, hogy ez egy friss munkaviszony, és még próbaidőn vagy. Ha ez nem így van, akkor valóban az a helyzet, amiről a 6-os ír.
2021. febr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Munkaszerződésből kell neked is legyen egy példány, vagy hozzáférhető helyen kell tartani. Amennyiben nem rendelkeztetek másképp, úgy 3 hónap a próbaidő, ezalatt indoklás nélkül azonnal felmondhatsz. Amennyiben lejárt a próbaidő, akkor rendes felmondással vagy közöz megegyezéssel elmehetsz, de itt van felmondási idő. Azonnalival csak akkor mehetsz el ebben az esetben, ha a munkáltató késik a fizetéssel vagy veszélyeztet.
2021. febr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Az azonnali hatályú felmondásnak nagyon szigorú törvényi feltételei vannak - nem mondhatsz fel csak úgy uk muk fukk mert nem jössz ki valakivel. Ha ezt megteszed akkor annak komoly jogi következményei lehetnek - pl.: ha e miatt nem tud kinyitni a bolt aznap (vagy akár napokig amíg nem lesz helyetted valaki) akkor a kiesett veszteséget / hiányzó profitot beperelheti rajtad az üzlet.


Összeszorítod a fogadat és kibírod a 30 nap felmondást vagy felnőtt emberként beszélsz a vezetőséggel és megegyeztek valamilyen kompromisszumos megoldásban.

2021. febr. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán be vagy jelentve?
2021. febr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!