Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vezetői Munkaszerződéssel...

Vezetői Munkaszerződéssel kapcsolatos vélemények? Korrekt? Valós? Vagy csak papíron létezik?

Figyelt kérdés

A munkaszerződés megfelelő rendelkezésével is csupán az minősíthető vezető állásúvá, aki a munkáltató működése szempontjából kiemelkedő jelentőségű vagy fokozottan bizalmi jellegű munkakört tölt be és alapbére eléri a kötelező legkisebb munkabér hétszeresét [Mt. 208. § (2) bekezdés].

Ez az összeg 2019-ben a havi bruttó 1 043 000 forintot [a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) és a garantált bérminimum 2019. évi megállapításáról szóló 324/2018. (XII. 30.) Korm. rendelet].



2021. febr. 22. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Én erről még sosem hallottam. Akkor ha csinálok egy garázskftt a haverommal, akkor nekem milla bruttó jár, ha én vagyok az ügyvezető? Vagy mit akar ez jelenteni?
2021. febr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2021. febr. 22. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De mit akarsz tudni?
2021. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Létezik egyáltalán ilyen a valóságban is?


Például hol jellemző, hogy ezt nem kerülik ki?


Vagy mondjuk a közigazgatásban ez a törvényszerint kötelező?

2021. febr. 22. 18:58
 5/8 A kérdező kommentje:
De amúgy az komoly, hogy sosem hallottál róla, és meg akarod válaszolni :D.
2021. febr. 22. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekel, hogy őszinte legyek. Valamilyen megkötésnek kell lennie, az nem lehet, hogy ez a legkisebb kftkre is igaz, különben nem dolgoztathatná papíron minimálbérért az ügyvezetőjét, pedig sok ilyet tudok.
2021. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, megtaláltam. Pont fordítva van a logika.


"A vezető fogalma


A törvény erejénél fogva vezető állású munkavállaló a munkáltató vezetője (pl. ügyvezető), valamint a közvetlen irányítása alatt álló és – részben vagy egészben – helyettesítésére jogosított más munkavállaló (pl. cégvezető). Ezek a munkavállalók attól függetlenül minősülnek vezetőnek, hogy munkaszerződésük tartalmaz-e erre vonatkozó rendelkezést, illetve, hogy mennyi az alapbérük.


A fentiek mellett a jogalkotó lehetőséget biztosít arra, hogy a felek munkaszerződésben – azaz közös megegyezéssel, nem pedig egyoldalú munkáltatói aktussal – bizonyos munkakörökben előírják a vezetőkre vonatkozó szabályok alkalmazását.


Erre az alábbi feltételek együttes teljesülése esetén kerülhet sor:


– A munkavállaló a munkáltató működése szempontjából kiemelkedő jelentőségű, vagy fokozottan bizalmi jellegű munkakört tölt be. (Az ilyen munkakörök meghatározása általános jelleggel nem lehetséges, azt minden esetben a munkáltató tevékenysége, szervezete ismeretében lehet csak megtenni.)


– A munkavállaló alapbére eléri a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) hétszeresét, azaz 2017-ben a 892.500 forintot."


Vagyis nem arról van szó, hogy a vezető nem kaphat kevesebbet, hanem arról, hogy ha valakinek ennél magasabb a fizetése, az minősülhet vezető tisztségviselőnek.


[link]

2021. febr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont fordítva, ha valaki eléri a bruttó 1 043 000 forintot és vezető beosztásban van akkor aláírási címpéldánya lesz.

Ez a nagyobb cégeknél jellemző, pl. az Audi győri gyárában egy 600 000 ft-os burkolatjavítási szerződéshez ne kelljen iderángatni Ingolstadtból az audis vezetőket aláírni, hanem egy itteni vezető is aláírhatja a szerződést.

2021. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!