Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne jogásznak...

Érdemes lenne jogásznak tanulni? Könnyen lehet vele jól fizető(tehát legalább 500 nettó) állást találni? Átlagosan mennyit lehet vele keresni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 1. 04:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Nem

Millió meg egy dologtól függ, de bruttó 250-től határ a csillagos ég.

2021. márc. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Minden csak rajtad múlik. Kapcsolatokat kell építened és neg kell küzdened a sikerért.
2021. márc. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Vannak munkak amikkel konnyebben kereshetsz netto 500at, nem vagyok jogasz de ugy sejtem sok sok munkaval jar hogy ennyit keressen az ember, es sok sok evvel

Azt eltudom mondani hogy ITban netto 500 olyan 3-4 ev tapasztalattal mar lazan megoldhato

2021. márc. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
96%

Ha a semmiből kezded (tehát ha nem teszik alád a megfelelő állást és munkával akarsz építkezni), akkor 5 év tanulás + 3 év gyakorlat a szakvizsgáig, és onnan kell felépítened a karrieredet. Attól is függ, mi akarsz lenni: ügyvéd, alkalmazott pl banki jogtanácsos, állami tisztviselő, ügyész, bíró. Az állami, illetve az alkalmazotti állások kényelmesebbek, de rosszabbul fizetnek, ügyvédként pedig sokszor munkaidőn kívül is hívnak, és jópofizni, kapcsolatépíteni kell.

Mire a semmiből felépítesz egy jól fizető karriert, addigra 10-15 év eltelik (most egy tisztességes átlag karrierre gondoltam). És elég unalmas minden ága, akarat és elhivatottság kell hozzá, hogy 30-40-50 évig ezt csináld.

Szerintem egy csomó olyan munka van, ami könnyebb ilyen szempontból, pl programozó, közgazdász (ami megint egy tág fogalom).

2021. márc. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jogásznál már a nettó 500 bőven a plafon.
2021. márc. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
nettó 500 fölött nagyon kevés jogász keres
2021. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Elérhető, de addig le kell húzni jó pár évet csóróságban.
2021. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Ha tényleg csak a pénz számít, akkor tényleg inkább programozónak vagy közgazdásznak érdemes menni (az utóbbi kicsit kevesebb pénz, de kevesebb energiabefektetés is).
2021. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

A programozó nem nehéz annak akit például nem érdekel? Esetleg annak aki nem olyan beállítottságú?

Kérdező,ne tántorítson el a sok hülyeség. Vannak mindkét szakmában nagyon jók és nagyon rosszak. Programozással sem fogsz jól keresni ha nem érdekel az amit csinálsz,mert nem leszel jó benne.

Jogász szakma meg ha érdekel,akkor azzal is fogsz tudni nagyon jól keresni. De tényleg tanulni kell. A mai világban amúgyis mindenhez sokat kell tanulni,szóval nem vészes.

Kíváncsi lennék hány jogot végzett ember válaszolt a kérdésedre rajtam kívül.

2021. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem vagyok reál és műszaki beállítottságú . Így meg nem hiszem, hogy menne a programozás, úgy tudom oda nagyon kemény matek kell.

Egy közgazdász olyan jól keres?

2021. márc. 1. 11:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!