Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne jogásznak...

Érdemes lenne jogásznak tanulni? Könnyen lehet vele jól fizető(tehát legalább 500 nettó) állást találni? Átlagosan mennyit lehet vele keresni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 1. 04:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak jogász ismerőseim, úgy írtam a választ.

300-400 inkább, ami elérhető, de itt Borsodban haverom felesége 250 körül kap.

2021. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
36%

4-es vagyok, jogász végzettséggel :)

Ha újra kezdhetném, nem ezt választanám.

A közhiedelemmel ellentétben nem csak se** kell, nagyon jó szövegértés is.

A jogi környezet állandóan változik, kiszámíthatatlan, ellentmondásos. És nem jó a jogszabályalkotás minősége sem, mostanában mindent salátatörvényekbe írnak bele elrejtve (illetve nem túl jól megírt rendeletekbe), nagyon nehéz kiigazodni és naprakésznek lenni. Persze pl sablon ingatlan adásvételi szerződéseket így is lehet írni :).

A fenének kellene ez mégegyszer. Közgáz kisebb energiabefektetés.

2021. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
És ha valakinek nem megy a közgáz? Nem értem miért akarják ennyire erőltetni azt ami nem megy neki.
2021. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
47%

Igen, a közgazdászok egyébként jól keresnek, 3.5 év alapszak egyemmel Budapesten 300 nettó az átlagos kezdőbér, mesterrel 350-400 ritkább esetben 500. Ez tuti.

A hozzászólók alapján jogászként ezért jobban hajtani kell.

Szerintem nem lehet összehasonlítani a kettőt, a normális közgazdász szakok nagyrésze matek, a jog meg jog, tényleg butaság azt mondani, hogy menjen inkább közgazdásznak, vagy a közgazdász menjen inkább jogásznak.

Én azon gondolkodok hogy a közgazdász diplomám mellé elkezdek egy levelező jogot, de nem tudom megéri-e, nem volt még alkalmam olyan emberrel beszélni, akinek ilyen végzettsége van.

2021. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
16%

okok értem, hogy nem mindenkinek megy a matek.

Humánabb irány: pl mostanában huszonéves hr-esek is atyaúristenek lehetnek multicégnél :), vagy esetleg pszichológia nem érdekel? egy alkalom kb 10000 Ft pszichológusnál, és akkor nem is beteg emberekről van szó, csak átlagos tini/életközepi/párkapcsolati gondok megoldásában kell segíteni.

2021. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
43%
szakmával jobban járnál, egy ács zsebre rakja a jogászok 90%-át
2021. márc. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

"en, a közgazdászok egyébként jól keresnek, 3.5 év alapszak egyemmel Budapesten 300 nettó az átlagos kezdőbér, mesterrel 350-400 ritkább esetben 500. Ez tuti."


Már bocs, de ez nagyon kevés.

2021. márc. 1. 17:15
 18/24 anonim ***** válasza:
48%
Vedd ki a kezed a biliből. Ne csak akkor menjen a matek, ha azt kell megállapítani, hogy valami több vagy kevesebb nettó 500nál, aztán lehet beszélgetni a fizetési igényedről.
2021. márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Olvastam itt olyan kommenteket, hogy valaki bruttó 900-at keres multinál. Ehhez mi kéne?
2021. márc. 1. 17:28
 20/24 anonim ***** válasza:
48%
Én pl OPS manager vagyok egy SSCben kb ennyiért. Diploma, nyelvtudás. Esetemben angol-német felsőfok.
2021. márc. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!