Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne jogásznak...

Érdemes lenne jogásznak tanulni? Könnyen lehet vele jól fizető(tehát legalább 500 nettó) állást találni? Átlagosan mennyit lehet vele keresni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 1. 04:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Már bocs, de ez nagyon kevés."


Na, akkor lecke föladva, hajrá.

Nincs ma olyan szak, ahol pályakezdőként többet keresel. Jogászként pláne. Nem tudom te hol élsz, de itthon 300 kezdőfizetésnek kimondottan jó.


Bruttó 900hoz amit a #20 írt, plusz 4-5 év tapasztalat minimum.

2021. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, ez alap, hogy nem keres senki az egyetemről kiesve havi 900 brt. Én spec 30 évesen jutottam el eddig a fizuuig, szóval a 4-5 év tapasztalat a minimum szerintem is.


De aranyos ez a végtelen naivitás, amivel a gyerekek állnak a világhoz.

2021. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
És milyen diplomával kerestek ennyit? Egy ilyen SSC-ben egyáltalán mit csinálnak?
2021. márc. 1. 19:22
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Az SSC gyakorlatilag azt jelenti, hogy egy cég bizonyos feladatokat nem a telephelyén lát el, hanem külön helyszínen, akár egy másik céget felbérelve, hogy ezt a feladatot ellássa. Kb ugyanaz, mint amikor te egy hétre rendelsz kaját a Teletáltól, akkor kiszervezted a főzést nekik.


A cégek ugyanezt csinálják, csak nagyban. Van mondjuk egy utazási iroda lánc, városonként egy iroda/2 alkalmazott, és jelen vannak világszinten 5 ezer városban. Nem akarnak minden irodába plusz egy ITst felvenni, hogy az segítsen Marikának jelszót visszaállítani, ha elfelejtette, így kiszervezik ezt a feladatot. Egy service desken ezt 5 ember el tudja látni, míg ha minden irodába felvennének egy embert, az 5000 ember lenne. Így aztán spórolnak rajta.


A service desk a legegyszerűbb példa, de rengeteg különböző SSC van Magyarországon, network, pénzügy, logisztika, HR stb.


Néhány helyen mindegy, milyen diplomád van, pénzügyön pl általában kell valami szakirányú végzettség. Nyilván nem a telefont felkapkodó kispista fog itt sem jól keresni, hanem aki már feldolgozta magát manager szintre. Ez meg idő.

2021. márc. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!