Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet ebben az országba...

Hogyan lehet ebben az országban házra gyűjteni?

Figyelt kérdés

Kb. 20 éves korom óta dolgozom és most vagyok 28 és csak 10 milliót tudtam összegyűjteni de úgy hogy szüleimnél lakok mai napig. Mivel panelt nem akarok venni ezért házra még gyűjtenem kell ha így haladok 32 évet még. Ez elképesztő és ilyenkor már az életkedve is elmegy az embernek. Alkalmazottakat enem fizetnek meg itthon, külföldre nincs lehetőségem kimenni, és vállalkozáshoz meg rengetek pénz kell. Tehát egyszerűen semmilyen megoldás nincs.

28/F


2021. márc. 7. 18:43
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
12%
biztos te is valami kényelmes diplomás értelmiségi vagy aki úgy van vele hogy legyen 200 nettó de a világért se kelljen érte megmozdulni. léteznek ám szakmák is 1-2 év kitanulni, egy komoly szakember egy munkát nagyon 150-200ezer alatt nem vállal el. lehetne belőled ilyen de te a kényelmes utat választottad.
2021. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%
A milliárdos szakmunkás mítosza is előjött. :D Keverednek a szélsőséges bullshit narratívák. :D
2021. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim válasza:
47%

Egyedül kb. sehogy! Max. vidéki házra.

Alkalmazottként, egyedül nagyon szép teljesítmény az a 10 millió.

Azt javaslom, próbálj meg párt találni, mindenki így csinálja... ketten könnyebben összegyűjtögettek lakásra. Nem kell, hogy életed szerelme legyen.

2021. márc. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
Te nem erted kérdező. El kéne fogadnod hogy egyből nem fogsz hatalmas házat venni, ez van. De akkor lépésekben kéne haladni, hogy majd eljuss oda. Először jó a kisebb lakas főleg hogy addig sem anyadeknal laksz.
2021. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha akarsz valamit ne nyivakolj hanem tegyel erte. Ennyi idősen ilyen felfogassal reg kib.sztalak volna otthonról. Hogy lehet 10M val a zsebében ilyen életképtelen valaki..( Lehet lepontozni, nem izgat)
2021. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:
Le..szom mennyi idos vagyok hogyha a magyar cegek ba..nak fizetni a dolgozonak. Mint mar emlittetem ha tobbet keresnek mar reg lenne lakasom.
2021. márc. 7. 22:02
 37/56 anonim ***** válasza:
Konkrét számokkal levezettem, hogy tudnál házat venni...
2021. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
Kérdező sajnos ez jutott nekünk a szegénység.
2021. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
0%
Menj burkolónak és pár év alatt meglesz
2021. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

Van 10 milliód. Ez bőven jó önerőnek akár egy csaldái házhoz is. Azt nem tudom, hogy van e párod, de úgy sejtem, hogy nincs szóval SZERINTEM neked, jelenleg fölösleges egy családi ház.

VIdéken, normálisabb városban 300-400 ezer nm-e egy lakásnak. Egy 50-70nm-es lakást 15-20 millió között megkapsz. Ez jó kiindulásnak, nyilván nem itt kell leélned az életed, de kezdésnek tökéletes.

Van egyébként olcsóbban is 10 millió körül is, nyilván ott több kompromisszumot kell kötni.

A hitelt nem fogod megúszni, de mivel van elég nagy önerőd, neked nem kell akkora összeget felvenned.

Aztán később ha lesz valakid, akkor majd KETTEN gondolkodhattok nagyobb lakáson/házon.

Egyébként egy normális vidéki városban 15 millióért kapni már közepes állapotú "Kádár kockát". Igaz ezeknek magas a rezsije, de legalább különálló házak és még nem is olyan nagyok. Az átlag 100nm körül van, az bőven elég egy 4 fős családnak is.

Ezekre mondjuk rá kell költeni 5 milliót (ablakcsere, vizesblokk felújítás, festés, járólapozás, parkettázás stb) tehát hogy normálisan lakható legyen. De ez is igényszinttől függ. Szóval 20 millióért bőven megoldható a lakhatás.

Egyébként ahol én lakom a város melletti zártkertes részbe költöznek ki sokan, mert baromi olcsóak a telkek (2-3 millió) és oda építkeznek inkább akár 2-3 szintes családi házakat. Ez is egy opció lehet.

2021. márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!