Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet ebben az országba...

Hogyan lehet ebben az országban házra gyűjteni?

Figyelt kérdés

Kb. 20 éves korom óta dolgozom és most vagyok 28 és csak 10 milliót tudtam összegyűjteni de úgy hogy szüleimnél lakok mai napig. Mivel panelt nem akarok venni ezért házra még gyűjtenem kell ha így haladok 32 évet még. Ez elképesztő és ilyenkor már az életkedve is elmegy az embernek. Alkalmazottakat enem fizetnek meg itthon, külföldre nincs lehetőségem kimenni, és vállalkozáshoz meg rengetek pénz kell. Tehát egyszerűen semmilyen megoldás nincs.

28/F


2021. márc. 7. 18:43
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
23%
Amugyegy egyedülállónak mi a franciák ház?
2021. márc. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
Ez a szokásos kérdező, aki 50 milliós házat akar venni egyedül, hitel nélkül. Ugyanaz a lemez mindig. Teljesen felesleges írni neki bármit is.
2021. márc. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
63%

#41: Miért ne vehetne egyedülálló házat?

Nem csak három gyerek, min. 120 nm van értelme a háznak ám.

Lehet valakinek igénye az intim szférára, zöldre, udvarra, miegymásra egyedül is.

2021. márc. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:

" hogyha a magyar cegek ba..nak fizetni a dolgozonak. Mint mar emlittetem ha tobbet keresnek mar reg lenne lakasom."


Szokásos felelősséghárító hiszti.

Ha többet fizetnének a valószínűleg alacsony hozzáadott értékű munkádért, akkor valószínűleg az ingatlanok és a többszörösébe kerülnének mint mostani. Lásd nyugati országok.

2021. márc. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

"Amugyegy egyedülállónak mi a franciák ház?"


Én is egyedül vagyok, de egy 60-70nm-es különálló házat szeretnék, kb 300-400nm-es telekkel.

Egyrészt alapból szeretnék egy sját "műhelyt" ahol tudok barkácsolni, szerelni, másrészt eléggé zajos az életformám, szeretek zenét hallgatni, gitározom és hétvégente haverokkal összeülni. Ezeket egy társasházban nehéz megcsinálni anélkül, hogy másokat ne zavarnék.

Arról nem is beszélve, hogy kutyát is szeretnék tartani, amit szintén nehéz a panelban. (Az egér méretű, nyekergő dögöket én tartom kutyának, szóval normális méretűt tartanék.)

2021. márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:

Az a különbség azok között, akik megteremtették maguknak és közted, hogy ők nem azt nézték miért és hogyan NEM lehet, hanem azt, hogy hogyan lehet. Fókuszpontot kellene váltani. Csomó lehetőséget felsoroltak. Kisebb lakás kezdetnek, hitel, külföldi munka, fejleszd magad, ezáltal keress többet, majd ha párod lesz könnyebb lesz, stb. de neked semmi nem jó, csak azt hajtogatod, hogy miért nem lesz sosem házad. Nézz körbe magad körül. Szerinted aki alkalmazottként dolgozik mind a híd alatt lakik, vagy a szüleinél?

30 éves vagyok. 27 évesen minimális önerővel, béka segge alatti fizetéssel vettünk lakást a (mostmár) férjemmel. 32 éves koromra teljes mértékben kifizetjük. Egy lakásban akarunk megposhadni? Nyilvánvalóan nem. De akkor és még mindig erre volt/van lehetőségünk és örülünk, hogy építhetjük a magunk módján a kis életünket. Kifizetjük ezt a hitelt, gyűjtögetünk, családot tervezünk és majd ha már annyi hitellel tudunk venni egy családi házat, amennyivel anno ezt a lakást megvettük (nyilván a lakásunkat beleforgatva), akkor megyünk tovább családi házba.

Voltak nehéz időszakaink és álmatlan éjszakáink? Nem is egy. Lesznek, ha majd költözünk? Teljesen biztos.

Ahogy az is biztos, hogy szívesebben napoznék a saját udvaromon az 5 nm-es erkélyen ücsörgés helyett. Naná... de ezért dolgozunk és hajtunk nap, mint nap és tudom, hogy legkésőbb 40 éves koromra meglesz. Ha jó isten is úgy akarja még mindig lesz minimum 30 évünk kiélvezni. Nem kell "mindent azonnal ide nekem" elven élni. Értékelni kell azt, ami most van és keresni a lehetőségeket az előrelépésre.

2021. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
Imádom ezt az "én ugyan nem veszek fel hitelt" hozzáállást. A világon kb mindenhol hitelre szokott az emberek zöme házat venni. Ti inkább éltek 40 évesen is anyuval meg apuval, vagy dobáljátok ki albérletre a törlesztő dupláját havonta, közben semmit nem haladtok előre az életben. Hát bakker, meg is érdemlitek, komolyan.
2021. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 A kérdező kommentje:
47.es A hitellel tudod mi a baj? Az hogy azt akkor is fizetni kell ha esetleg megszűnik az embernek a munkája. És bármikor dönthet a bank hogy nagyobb lesz a kamat. Anno akik Svájci frankra vettekf el hitelt csúnyán megjárták. Nem értem mi a probléma hogy ha valaki nem bízik a hitelekben? Fizessenek többet a cégek.. Jah nem fizetnek és ezért nincs pénz házra.
2021. márc. 8. 11:56
 49/56 anonim ***** válasza:

Ha a cégek többet fizetnének, még nagyobb kereset lenne az ingatlanra, még magasabbak lennének az ingatlanárak. Ez a pofonegyszerű összefüggés gondolom végig sem fut a kis szemellenzős fejedben.


Mellesleg 28 éves létedre úgy gondolkodsz mint egy 8 éves, aki azt hiszi hogy az egész világ azért van, hogy neki jó legyen.

2021. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
Nem fizetnek többet, mert mindig találnak olyan balekot aki kevesebbért is elvállalja.
2021. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!