Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 160 nettót keresek, az...

Ha 160 nettót keresek, az mélyszegénységnek számít?

Figyelt kérdés

2021. márc. 10. 14:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
Az IT képzések sem érnek semmit, ha valakinek nincs hozzá tehetsége egész egyszerüen képtelen megtanulni. Azaz de valamilyen szinten képes rá de nem lesz piacképes se a tudása se fizetése.
2021. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
15%

Kifogás.


Elengedtem, reménytelenek vagytok. Szorongassátok anyuci szoknyáját.

2021. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:

#52


Akkor mondj nekem valós működő opciókat ha a következőket tudod rólam:

- Nagymama-szintű vagyok a kompjúterekhez

- Alig van pénzem bármire. Tehát beíratkozni valami drága képzésre vagy egyetemre kihúzva


Ilyen feltételekkel akkor mond meg mit csináljak?

2021. márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:

52-es

Nekem van pénzem és időm is de nehezen tanulok, mit ajánlasz, amit eltudok végezni és garantálja a jó fizetést alkalmazottként?

2021. márc. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

Tanulj valamilyen szakmát. Villanyszerelő, burkoló, kőműves, festő, gázszerelő (ez nagyon jövedelmező) vagy keress másik munkahelyet, ha nincs költözz el.

Nálunk (Veszprém megye) tele van minden ilyen-olyan gyárakkal, sima sori munkásként is egészen jól lehet keresni, legalábbis addig amíg "talpra" áll az ember, megfelelőek lehetnek ezek a helyek. Érettségivel sok helyen felvesznek karbantartónak, gépbeállítónak, akár MEO-snak. Ezek egészen jól fizethetnek, persze dolgozni kell normálisan.

Lehet csinálni targoncás jogsit, ezzel is bárhova el lehet menni, targoncásnak vagy raktárosnak. Utóbbinál mindig előny ha valaki tud targoncázni.

El lehet menni sofőrnek, mindenhol keresik most őket. Akár ételfutárnak, akár szállítmányozó céghez.

Persze ezeket legtöbbször nem VÉGLEGES munkának kell felfogni, csak fizetnek annyit, hogy lehessen kicsit félretenni. Aztán valakiknek annyira bejön, hogy maradnak.

2021. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

Nekem a jelenlegi bérem bruttó 1800 Ft óránként számolva. 160 óra/havonta/nincs műszak.

Így jön ki nettó 190 ezer nagyjából.


Az általad javasolt állások jobban fizetnek?

Vagy arról van szó hogy 160 óra helyett nyomatok 240-300 at és éjszaka pótlékot tesznek hozzá?

Mert ha szarabb az órabér vagy ugyanannyi akkor a fizetésem érdemelig nem javulna, csak többet dolgoznék éhbér/órában

2021. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

Nekem kemény 1470Ft a bruttó órabérem. Februárban 186 órát dolgoztam és kaptam nettó 252 ezret. A legmagasabb bérem eddig 290 ezer volt, 217 órával.

Szóval az alap órabér önmagában nem jelent semmit.

Van olyan hónap amikor 200+ órát megyek, de ha kell a pénz éppen, akkor bevállalom. Nem túl megterhelő a munkám. Viszont ebből már lehet félretenni és úgy könnyebb továbblépni, könnyebb válogatni, hogy nem szorít az idő, nem kell attól tartanom, hogy éhenhalok.

2021. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

#55


Kitanultam szakmát, de az elég ritka szakma, nem mindennap keresik. Amikor meg igen, tapasztalat nélkül nem vettek fel sehova.


Egyetemre is jártam, de nem lehet elhelyezkedni vele sehol sem.


Elköltözni sem tudok, mert az albérlet árak horrorisztikusak. Kb elmegy az egész pénz, nem lehet egyről a kettőre jutni.

2021. márc. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Tavaly 215 ezer körül volt az átlagfizetésem, de mivel szülőkkel élek még így akár az egészet félre tudom tenni. Ha elköltöznék másik városba, azonnal számolni kell min. 100 ezer Ft plusz költséget, a kajára, utazásra, rezsire, lakás fenntartásához szükséges egyéb költségek (pl. takarítószerek, tisztítószerek) is megjelennek. Ha a kaja kijön 40-50 ezer körül, az utazás 10, a rezsi 30, az egyéb költség szintén 10 akkor is az látszik, hogy összesen 100+100 ezerrel, tehát majdnem a mostani fizetésem egészével kellene többet keressek máshol, hogy ugyanígy éljek, mint most. És ezért még nem éri meg elmenni, de így is ott tartok, hogy 400 ezres nettó bér alatt nem éri meg elmennem sehova.

Oké, ha többen költözünk egy lakásba akkor a rezsi, bérleti díj és egyéb költségek osztódnak, két embernél +80 ezer lenne a nagyjából fix kiadásom. Az utazással együtt 90 ezer. Szóval most is minimum 290-300 ezres bér kellene.

Nehéz dolog ez, de tudom, hogy sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy otthon éljenek.

2021. márc. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
65%

szerintem tulajdonképpen a szülőkkel élés és az (idegen) lakótársakkal élés is a nyomor egyik formája, hosszú távon megnyomorítja az embert


felnőttként csak az az egészséges, ha egyedül laksz vagy a pároddal

2021. márc. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!