Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik országba érdemes...

Melyik országba érdemes VÉGLEGESEN emigrálni?

Figyelt kérdés

Tehát mielőtt még mindenki ausztriázna leírom, hogy nem ingázni akarok, hanem kiemigrálni.


Jelenleg tudok folyékonyan angolul (olyan C1) és kb B1-es szinten németül. Plusz kettő másik kevésbé használható idegen nyelvet is beszélek.



2021. márc. 13. 19:08
A kérdező szavazást indított:
Németország
Hollandia
Írország
Ausztrália
Új-Zéland
Kanada
Egyéb: Megírom kommentben (tehát bármelyik másik ország ami kimaradt a felsoroltak közül)
26 szavazat
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Kérlek olvassátok el a kérdést mielőtt még bármit is írtok!


Meg ne lássak olyan kommenteket, hogy "költözz Sopronba majd dolgozz Bécsbe" stb mert egyből idegrohamot kapok!!!

2021. márc. 13. 19:10
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Málta
2021. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%

En Walesbe koltoztem. Alapvetoen Ausztriaba mentem volna, esetleg Nemetorszagba. De szerelem miatt jottem Walesbe, es egyelore jol erzem magam, bar meg friss a dolog. Az biztos, hogy Magyarorszagra nem fogok hazakoltozni. Azt viszont el tudom kepzelni, hogy kesobb kozelebb koltozzunk, pl Ausztriaba majd. Parom is magyar, evente parszor hazalatogatni mindenkepp szeretnenk, ha gyerekeink lesznek akkor a nagyszulok miatt gyakrabban is.

En korabban nagyon ragaszkodtam Magyarorszaghoz, hogy szeretek itt elni, nem megyek el, de ez teljesen elmult sajnos. Nagyon nehez helyzetbe kerultem, amibol csak az uj elet kezdese volt a kiut. Minden otthoni dolgot, autot stb-t eladtam, felszamoltam, es 100%osan a kulfoldi letre koncentralok most. Wales gyonyoru, elheto, csak sok az eso. Az emberek kedvesek, jol erzem magam. :)

2021. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
57%
Én voltam Angliában 3 hónapot, 1 évet Ausztriában, úgy fél évet Németországban, fél évet Ukrajnában és már 5 évet Oroszországban. Utóbbiban nem véletlenül töltöttem ennyi időt, ott találtam meg a helyem. Én tuti nem mennék Magyarországról nyugati irányba, az életkedvem is elmegy az emberek gondolkodásmódjától. A többi országot nem ismerem, így ott lehet jobb a helyzet. (Ukránoknál sem volt rossz, az ésszerűség bennük is megvan, nem tette őket tönkre a kapitalizmus, még.)
2021. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#2


A Máltában van valami, mivel a másik idegen nyelv amit nem írtam a fentiekhez, az a maghrebi arab, így sokat megértek a máltaiból vele. Csak nem tudom mennyire könnyű oda kijutni.


#3


A párod walesi? Kint ismerted meg?

2021. márc. 13. 19:22
 6/31 A kérdező kommentje:

#4


Mit dolgozol Oroszországban? És hol?

(vicces de a másik idegen nyelv amit ismerek az pont egy szláv)


Mennyire sokat tudsz ott keresni?

2021. márc. 13. 19:23
 7/31 anonim ***** válasza:
88%
#4 vagyok. Fejlesztőmérnökként dolgozom, változó helyszíneken, illetve sok esetben nem is kell fizikailag ott lennem (emiatt is vagyok most itthon). Fizetés az változó, ez nem egy fix munkahely. Egy projekt általában úgy fél év, de utána van hogy hetek kimaradnak, illetve a következő munka is szinte biztosan más összegű pénzt fog hozni. 1 hónapra levetítve olyan 2 millió körül összeg összejön, Forintban. Oroszul elég keveset tudok, de ma már szerencsére ezen a területen dolgozók is tudnak angolul.
2021. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Magyar o is, meg Magyarorszagrol ismerjuk egymast, de o mar regebb ota kint el.
2021. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
3# Szabad tudni miért kerültél nehéz helyzetbe?
2021. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

4-es Oroszban mit csinálsz?

Miből élsz?

Származásod, rokonod van onnan?

Állampolgárságot megkaptad?

Voltál katona?

2021. márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!