Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit írjak az önéletrajzomba...

Mit írjak az önéletrajzomba ha egy év üresség van az életemben?

Figyelt kérdés

2019 vége fele és 2020-ban semmit nem csináltam szinte.

Depressziós voltam, mentem orvosokhoz, próbáltam rájönni mit szeretnék igazán dolgozni, miben vagyok tehetséges. Önéletrajzokat készítettem, mentem állásinterjúkra feleslegesen ahova amúgy se akartam volna menni de kényszert érzetem rá.

Most már rájöttem mi szeretnék lenni és mit akarok dolgozni.

Épp önéletrajzot készítek viszont sajátot és nem profession sablon vacakot..olyan kínos volt néha mikor láttam a profession emblémát a sarokban mintha lazán vettem volna ezt..

Nem is tanultam okj-t se szóval ezt se írhatom oda.

Viszont így üresen marad az az egy év és kérdezgetni fognak amit nem szeretnék.

Mivel tölthetem ki azt az egy évet amire nem néznének furán?

Pár napot azért dolgoztam egy cégnél de ezt mégsem írhatom oda hisz ez nem felmutatható és megkérdeznék miért léptem le és mehetnék is ki az ajtón mert link ember nem kéne nekik de viszont csak innen van kilépő papírom amit szoktak kérni pár helyen bár ez mennyire elengedhetetlen?

Ti mit írtatok ha voltatok ilyen helyzetben mint én?



2021. márc. 26. 22:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
A "kilépő papírt" nem az állásinterjún kérik, hanem miután már felvettek.
2021. márc. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
92%

Lehet nem leszek népszerű, de szerintem attól még, hogy interjúztat valaki, ne gondolja, hogy joga van mindent tudni az életemről. Nyilván nem az álláshoz kapcsolódó releváns dolgokra gondolok, de ha bármilyen egészségügyi, családi, magánéleti, akármilyen krízis miatt van egy év, ami kimaradt, ne kelljen már magyarázkodnom. Nem is szoktam. Nekem is depresszió miatt vannak lyukak, de ha rákérdeznek, azt mondom xy okok miatt (ahogy írtam, pl magánéleti) nem tudtam munkát vállalni abban az időszakban. Ha elég határozottan/komoly arccal mondod, nem fogják boncolgatni, nekem ez a tapasztalatom. Eddig minden állásinterjúm sikeres volt, nem ezen múlott.


(plusz tipp, ami nekem egy időszakra igaz is volt, hogy elkezdtem egy képzést, de rájöttem, hogy nem az én utam és nem fejeztem be, ez úgysem derül ki, ha nem az adott álláshoz kapcsolódik)

2021. márc. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, mennyi munkatapasztalattal? Mert ha eddig nem csak egy-két állásod volt, akkor a projekt alapú önéletrajz lehet a megoldás. Abban ugye nem lineárisan megy az idő ábrázolása, szóval nem tűnik fel, ha üres egy év.
2021. márc. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem muszaj megmagyarazd azt az egy evett, siman azt is mondhatod hogy nem relevans a dolog a jelenlegi munka szamara. Ha belekerdeznek akkor siman mondhatod hogy csaladi vallalkozasba segitettel be
2021. márc. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kutyát se fogja érdekelni, felesleges ilyesmin paráznod
2021. márc. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hreskent írom, hogy akinek azért van lyuk az önéletrajzában, mert egy lumpen és nem akar dolgozni, az mindenképpen kiderül más módon is, ezért ne izgulj ezen, mindenki életében vannak nehezebb időszakok, ha olyan dilettáns a vezető és a hres, hogy ezt nem értik meg, akkor ne is bánd, hogy nem kerülsz be ahhoz a céghez.
2021. márc. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 yoshimitcu ***** válasza:
61%
Írd azt bele hogy kezet mostál. Vagy valamit kamuzz.
2021. márc. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Fsms ***** válasza:
Írd be a sabbatical leave-t. Ez divatos sokan csináljak.
2021. márc. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
22 éve dolgozom olyan ritmusban, hogy 4-5 év munka, 1 év pihenés. Eddig mindig meghosszabbítottam 1 évvel a szünet utáni munkahelyet az önéletrajzban, az olyan időszakokat amikor volt mondjuk 3 hónap alatt 10 munkahely egyszerűen összevontam, beírtam egy munkahelynek. Nem mintha magyarázkodnék, csak lusta vagyok bepötyögni 30-40 munkahelyet. Mondjuk hozzá tartozik, hogy a végzettségeim és a munkatapasztalatom alapján kb 1 héten belül találok jól fizető állást, úgyhogy eddig minden felvételinél (talán két kivétellel) azonnal felvettek anélkül, hogy az önéletrajzomat boncolgatták volna. Ha nem tetszett a munkahely másnap már kezdtem a következőn.
2021. márc. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!