Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik kisebb magyar cégnél...

Akik kisebb magyar cégnél dolgoznak, mi a véleményük?

Figyelt kérdés

Én úgy tapasztalom, hogy szeretik egy emberrel megoldatni több ember munkáját, természetesen egy fizuért. Juttatás nincs, cafeteriát csak hírből hallom, a szabadnapokat csúsztatják évről évre. Így is 4-5 pozíciót vonnak össze, hogy spóroljanak, közben egyre több és több munkát sóznak az emberre, és nem értik, ha valaki emiatt elégedetlen. Sőt, meg vannak sértve, hogy nem tapsolunk és mosolygunk egész nap, mintha hálásnak kéne lennünk, hogy egyáltalán kapunk fizetést. Én elvileg középvezető vagyok (2 és fél éve léptettek elő, mert hogy milyen jól dolgozok, gyors vagyok, meg vannak velem elégedve), de azon kívül, hogy megszakadok a munkában, ez semmiben sem mutatkozik meg. Sokszor hétvégente is be kell kapcsolnom a gépet. Tudom, én fogadtam el, de akkor örültem az előrejutásnak. Nem érzem, hogy bármivel honorálnák az extra erőbefektetést, és azt sem értem, miért csinálnak a magyar cégek úgy, mintha önmagában az kiváltság lenne, hogy náluk dolgozhat az ember. Fizuemelést szeretnék majd kérni, de ha nagy nehezen megemelnék 10-20%-al, még az is kevésnek számítana...

Úgy érzem, az elején hálásak voltak, hogy megcsináltam extra munkákat is, most már alap, és nem fogadják el a nemleges választ.

Másnak is vannak ilyen tapasztalatai? Ha vége a vírusnak, legalábbis lecsengőben lesz, lehet megpróbálok új munka után nézni, de attól tartok, más cégeknél is ugyanez a helyzet...



2021. márc. 27. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Mar most mrgprobalhatnal mas munkahelyet keresni. Ha tenyleg ennyit teszel ennel a cegnel akkor mashol siman kerhetsz 30-40 szazalekkal is tobbet
2021. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdj el nezelodni mas helyeken mar most. Ha jol vegzed a dolgod biztos felvesznek es korrekt berezest is kapsz.
2021. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szeretek ott lenni
2021. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Ezt a "4-5 ember helyett dolgozom" témát soha sem értettem. Fel sem merül benned, hogy ha te el tudod végezni 4-5 ember munkáját, akkor 3-4 ember teljesen felesleges volt ugyanezekre a feladatokra, mert hetente max. egy nap termeltek hasznot a cégnek?
2021. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Anno, 7 éve dolgoztam egy ilyen cégnél. Aztán egyszer megkerestek egy multitól, hogy átmennék-e hozzájuk. Amikor a pénzt kérdezték bemondtam 75%-al többet, mint az addigi fizum, amire az volt a válasz, hogy "oké, rendben". Nem kicsit lepődtem meg, de nyilván mentem. A meló lazább volt, szakmailag jobb. A juttatás több.
2021. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez cégfüggő.


Én kis magyar cégnél dolgozom és jobban megfizetnek, mint amennyit multiban akartak adni/adnának ugyanezért a munkáért.


És még viszonylag korrektek is.

2021. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
#6 milyen munkakörben?
2021. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#4: Hát az holtbiztos, hogy nem lenne felesleges plusz 3-4 ember, főleg, hogy ezeknek a pozícióknak egy része speciálisabb tudást igényelnek (nem betanítható pár hónap alatt), de oké, legyen. Csinálom tovább. De egy ember fizetéséért? :D Ráadásul ez a fizetés a legoptimistábban nézve is "lehetne rosszabb is" kategória, lefordítva nem túl sok. Ezzel az erővel amúgy minden cég elküldhetné az X százalékát, nyilván szét lehet dobni a munkát a megmaradtak között fizuemelés nélkül, és akkor lehet mutogatni, hogy nem is kellettek ennyien. Aztán lebetegszenek hárman, és összeomlik a cég vagy mi? Nézd meg a mostani álláshírdetéseket is, nevetséges a legtöbb. 5-10 év tapasztalat kell egy mezei, betanítható álláshoz is, elvárások és előnyök 10 oldal, cserébe fiatalos, családias a hangulat és van ingyen kávé. Vicc.

#5: Ez jól hangzik. Ha nekem ilyet ajánlanának most, én lennék a legboldogabb. Persze ha itt felmondanék, néznének rám nagy értetlenül... mit gondol némely cég, barátkozni járunk be? Mindenki pénzből él.

Lehet tényleg elkezdek nézelődni, csak minden annyira bizonytalan most, és félek...

2021. márc. 27. 14:12
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez volt a tapasztalatom a kkv-kkal. Minél több melót rásózni minél kevesebb emberre, minél alacsonyabb fizuért. És ja, persze, legyek boldog, hogy alkalmaznak, pedig nem vagyok ám képzetlen munkaerő, diploma, két nyelvvizsga, tapasztalat, minden játszott. Mindig igyekeztem a lehető leghamarabb lelépni ezekről a helyekről, persze a felmondáskor ment az értetlenkedés, aztán a sértődés, mikor megmondtam az okokat.
2021. márc. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Belsőleg már felmondtál.

Keress másik állást.


En multinál dolgozom, ugyanez a helyzet nem vesznek fel új embereket inkább kihajtják belőlünk az utolsót.

Az Audinál max. 1évig bírja a munkavállaló aztán kalap-kabát.

2021. márc. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!