Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik kisebb magyar cégnél...

Akik kisebb magyar cégnél dolgoznak, mi a véleményük?

Figyelt kérdés

Én úgy tapasztalom, hogy szeretik egy emberrel megoldatni több ember munkáját, természetesen egy fizuért. Juttatás nincs, cafeteriát csak hírből hallom, a szabadnapokat csúsztatják évről évre. Így is 4-5 pozíciót vonnak össze, hogy spóroljanak, közben egyre több és több munkát sóznak az emberre, és nem értik, ha valaki emiatt elégedetlen. Sőt, meg vannak sértve, hogy nem tapsolunk és mosolygunk egész nap, mintha hálásnak kéne lennünk, hogy egyáltalán kapunk fizetést. Én elvileg középvezető vagyok (2 és fél éve léptettek elő, mert hogy milyen jól dolgozok, gyors vagyok, meg vannak velem elégedve), de azon kívül, hogy megszakadok a munkában, ez semmiben sem mutatkozik meg. Sokszor hétvégente is be kell kapcsolnom a gépet. Tudom, én fogadtam el, de akkor örültem az előrejutásnak. Nem érzem, hogy bármivel honorálnák az extra erőbefektetést, és azt sem értem, miért csinálnak a magyar cégek úgy, mintha önmagában az kiváltság lenne, hogy náluk dolgozhat az ember. Fizuemelést szeretnék majd kérni, de ha nagy nehezen megemelnék 10-20%-al, még az is kevésnek számítana...

Úgy érzem, az elején hálásak voltak, hogy megcsináltam extra munkákat is, most már alap, és nem fogadják el a nemleges választ.

Másnak is vannak ilyen tapasztalatai? Ha vége a vírusnak, legalábbis lecsengőben lesz, lehet megpróbálok új munka után nézni, de attól tartok, más cégeknél is ugyanez a helyzet...



2021. márc. 27. 11:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Akit ki lehet használni azt ki is fogják sajnos és ez nem csak a kkv szektorra igaz hanem mindenhol ha van egy balek aki lelkiismeretes, okos, s jól is dolgozik elismerés helyett csak a bactatás kihasználás megy. Az ilyen munkahelyeket úgy kell megleckéztetni hogy otthagyja az ember. Sajnos csak akkor ismerik fel, hogy vmit nagyon elbactak,és elvesztettek egy értékes, a szekerüket húzó munkaerőt azt megy a kétségbeesés hogy mi lesz😳😱mivel sok cégnek szüksége lenne okos, ügyes,szorgalmas,kiszámítható emberre akiből valljuk be nem sok van. Mindig megy a po..azas hogy 10en állnak sorba a helyére az embernek, az lehet csak lehet a 10ből 10 nem válik be! Na ez a nem mindegy. Es ezt kellene felismerniük a vezetőknek. Igen bárki pótólható csak a gond akkor van,ha nem lehet pótolni egyéb kompetencia hiányok miatt. Ahelyett hogy megtartanák az értékes dolgozót, inkabb bele rugnak meg elüldözik, s még ők érzik magukat megsértve. Mindaddig amíg a dolgozó ki nem áll magáért addig ez lesz. Ezek a cégek nem erdemlik meg hogy jó szakemberek dolgozzanak nekik🤨ott kell őket hagyni, máshol is tárt karokkal várják a minőségi szakembereket ahol meg is becsűlik őket. Ha az ember tisztában van a képességeivel igenis ki kell állnia magáért és elkérni azt ami jár cserébe. Puszira senkinek nem hajtunk de még csak nem is dolgozunk.😉A jó dolgozó talál jobb állást a ceg viszont jó munkaerő nélkül carba lesz. Szóval ki jár carabbul? 😁
2021. márc. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én multinál dolgozom és ugyanilyen a vezetői hozzáállás - de itt legalább megfizetik. A kis cégeknél azt tapasztaltam, hogy mivel nincsenek kiépített rendszereik, ezért ha már csak egy kicsit is változik a piac, egyből elkezdenek gondolkozni, hogy mivel spóroljanak. Általában vagy a dolgozókon, vagy az előállított termék/szolgáltatás minőségén szoktak spórolni.


A legjobb, amit tehetsz, hogy mindenhol tanulsz valamit minden egyes nap. Hogyha egy munkahelyen már nem tudsz mit tanulni - és találsz jobbat -, akkor érdemes a következő szintre lépni.

2021. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
#8 kérdező, te nem igazán érted ezt a heti egy nap termel valaki hasznot a cégnek dolgot. Ha egy gyárban egyik nap összeszerelni kell, a másik nap meg karbantartani, miért járna ezért két ember fizetése? 😅 Ha öt markánsan különböző feladatot végzel heti 40 órában, attól még 1 ember fizetése jár neked, megnyugodhatsz. Nem két ember vagy, meg nem is öt. Keress jobb munkát, ha nem találsz, akkor meg ne panaszkodj.
2021. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13: oké, de ha egy nagy cégnek, pl Audi dolgozol 8 órát, akkor valsz már csak a név miatt is sokszorosáért tudják eladni, mintha ezt egy noname magyar cégnek tennéd.
2021. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

#13: Ez aranyos lehet, hogy egyik nap ezt kell csinálni, másik nap meg azt, bírnám. Hogy a példádnál maradjak, nálunk neked kéne a partnerekkel, alvállalkozókkal tárgyalnod, beszerezned az alkatrészeket, összeszerelni az autót, lefesteni, biztonságossá tenni, persze ha úgy van, akkor karbantartani, aztán rád hárítják az eladást, értékesítés is, sőt, neked kell papíroznod, figyelni a pénzmozgásokat, egy-két jogi dolgot, aztán takaríts is fel magad után. Közben még nem említettem több tucat kisebb, hirtelen beeső részfeladatot (pl. nem működik a weboldal, SOS nézd meg, vagy kéne egy jó kis képet szerkeszteni facebookra, hát olyan gyorsan összedobod ezeket is), amit rajtad kívül senki sem tud megcsinálni, meg hát te olyan szorgalmas voltál eddig is, plusz spórolunk, ne bízzunk meg mást, úgyhogy ezek is rád maradnak.

Ezzel az egésszel nem az én nagyságomat akarom fényezni. Persze, ha úgy van, egy karbantartót is odaállíthatnak értékesíteni, lehet megcsinálná, de komolyan így kéne ennek lennie? Vagy az értékesítő vágjon videókat a cégnek, mert hogy lefedi a marketinget? Persze, lehet megcsinálja. De ez akkor is két szakma egy fizuért, akárhogy nézzük. Amiket meg felsoroltam, még magyaros összevonásokkal is minimum 5-6 pozíció. Nem feltétlen mindig az a baj, hogy nem tolom le ezt az egész fejetlenséget nap végére. A fő probléma az, hogy totál hülyének nézik az embert, kihasználják a végtelenségig, és igen, spórolnak rajta, ahol tudnak. Lehet panaszkodásnak mondani, de nem vagyok már én sem 20 éves, amikor összetettem a kezemet, hogy ha egyáltalán kaptam egy komolyabb munkát. Szeretném végre, ha megbecsülnének, és nem, nem feltétlen kell fél millás fizu 200 ezres cafeteriával, de elegem van az irreálisan kevés pénzből, amiket a legtöbb cég kínál 150%-os energiabefektetésért, maximalizmusért, és lojalitásért.

#11: Pontosan. És nem is magamra értem most elsősorban, de eddig ahány magyar cégnél voltam, mindig tanúja voltam értékes emberek elengedésének. Csak tátottam a számat régen, most már viszont egyenesen bosszant. Most tőlünk is elbocsájtottak embereket a vírus miatt, köztük néhány felbecsülhetetlen értékűt, és csodálkoznak a nagyfőnik, hogy döcög a cég. Konkrétan nem értik a dolgot, és minket hibáztatnak...

#12: Igen, igazad van. Annyit tudtam én is tenni, hogy amiben tudtam, fejlődtem, amit még nem tudtam, megtanultam. Legalább ennyi haszna van az egésznek, hogy talán a plusz tudás később az ember javára válik. Aztán meglátjuk...

2021. márc. 28. 14:59
 16/18 anonim ***** válasza:
Ismerek egy embert, akinek 9 szakmája van. Kilenc. Most készül a 10. szakmájára, ez éppenséggel egy diploma lesz. A korábbiak nagy részét estin csinálta, munka mellett. Mellesleg ő nem hisztizik hogy nem fizetnek neki 9 ember helyett, hanem vállalkozik. Az nem hülyének nézés, hogy 5-6 darab, heti 6-8 órás "pozíciót" egy ember végez. Ez a normális erőforrás-felhasználás. Nem éri meg heti pár óra hasznos tevékenység miatt alkalmazni egy grafikust, egy marketingest, egy eladót, egy webfejlesztőt, stb. Nem kötelező morzsákért csinálni, a felmondás után szerez mást a cég. Ha meg mégsem mond fel az illető, akkor így járt, akkora fizetést érdemel, amit havonta utalnak neki. Egy forinttal sem többet. El lehet menni máshova dolgozni, nem sírni kell a körülmények miatt. De vezesd fel ezt az 5-6 pozícióra 5x-6x fizetés dolgot a főnöködnek, aztán írd le, hogy mit válaszolt.
2021. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Párom ilyen kis családi cégnél dolgozik, akar csinálni valami képzést aztán otthagyni a francba, gyűlöli. Kb. minden pipa nála is, amit te írtál. :D
2021. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
En is dolgoztam kozepes meretu cegben (talan 200-an dolgoztak ott amikor leleptem) programozokent. Ott kis penzert szerettek volna sokat kifacsarni... Aztan elegeltem meg es kezdtem el interjukra gyakorolni.. Vegul szerencsem volt es felvettek egy helyre nem tulzok, haromszoros fizetesert... Viszont amcsi ceg es teljesen mashogy allnak az alkalmazottakhoz. Peldaul koronavirusra tekintettel kaptunk a meglevo szabadsagok melle ingyen 20 szabadnapot erre az evre.
2021. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!