Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha eggy állásinter...

Mit tegyek, ha eggy állásinterjúra behívtak, de lehet pár nap múlva kaphatnék egy jobb munkát?

Figyelt kérdés
Holnap megyek egy állásinterjúra, és nagy eséllyel meg is kapnám azt a munkát, és azonnal kéne kezdenem ott dolgozni. Viszont kb 1 hét múlva lesz egy állásinterjúm, ahol sokkal jobb körülményeket, és fizetést is biztosítanak, azt a munkát viszont nem biztos hogy megkapom. Viszont van bennem egy rossz érzés, hogy így az első interjúztatókkal kiszúrok, hiszen nekem adták a munkát, én meg egy hét múlva felmondok. Mit tegyek?

2021. márc. 31. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el, aztán ha felvesznek, kezdj náluk.

Ha a következő helyre is felvesznek, akkor az első helyen felmondasz.

De ha az elsőt nem fogadod el, aztán meg a másodikra se vesznek meg, akkor megszívtad.

2021. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Menj el es kerj 1 het gondolkodasi idot ha felvesznek.
2021. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Mondd nekik holnap, hogy most nem tudsz kezdeni, csak 1 hét múlva.
2021. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ascelpius ***** válasza:
100%

Vagy ha tudod mikor lesz a következő helyen az interjúd, mondd az első helyen, hogy tudsz azonnal kezdeni de akkor programod van és aznap nem tudsz bejönni.

Aztán ha felvettek a másodikra simán felmondasz, hiszen valszeg próbaidőn leszel és akkor indok nélkül felmondhatsz egyik pillanatról a másikra.

2021. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Te fölvennéd, azt aki azzal kezdi, hogy de a következő héten, csütörtökön nekem nem alkalmas, mert dolgom van?

Persze, függ attól is, mennyire különleges a munkakör, mennyire kell vadászni a jelentkezőkre?

2021. ápr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ascelpius ***** válasza:
74%

Hát én nem dolgoznék olyan helyen, ahol munkakezdés előtt nem lehet azt megbeszélni, hogy "Bocsi, de jövőhét csütörtökön temetés/orvosi vizsgálatom/előre leszervezett programom van"

Ahol ez problémát okoz rögtön a legelején, ott később is probléma lesz

2021. ápr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Jobb helyeken miután megadják az ajánlatot, lehet gondolkodni. Én interjún el is mondtam ilyenkor mindig, hogy máshova is megyek, aztán reagálok.
2021. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De most olyan idők járnak, amikor az átlagos képzettséget igénylő munkákért (átlagos munkákért) hosszú sor áll a cégek előtt. Ilyen körülmények között nem sokat teketóriáznak és a legtöbb helyen fontos, hogy az új ember nagyon gyorsan belépjen.
2021. ápr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legjobb az őszinteség, jobb helyeken értékelik. Ha az ember állást keres, akkor általában több helyre is jelentkezik, ezt mindenki tudja. Tehát el lehet mondani, hogy "még várok egy másik ajánlatot is jövő héten, utána tudok biztosat mondani". Kész, nem kell túlbonyolítani. De az sem ördögtől való, ha felmondasz két hét után. Ezért is van a próbaidő, hogy könnyen meggondolhasd magad.
2021. ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!