Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanád? Melyiket...

Melyiket választanád? Melyiket választja a legtöbb ember?

Figyelt kérdés

1. Olyan munka, amihez legjobb esetben semlegesen állsz, vagy esetleg kifejezetten nem szereted, de nagyon jól keresel és ezáltal az anyagi előrelépésed nagy ütemben halad. Tehát havi nettó 500 minimum, később felett, 800-900 is akár.

2. Imádod a munkád, de a kereseted nettó 180-200 körül van, nem tudsz nagy léptekben előrehaladni.



2021. márc. 31. 19:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
Én jelenleg a másodikban vagyok, csak úgy tudsz igazán sikeres lenni, ha imádod a munkád. Ezért megéri pár évig keveset keresni, utána már úgyis jön a nettó 900, és még szeretni is fogod.
2021. márc. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen az első ha lenne ilyen ahol fizetnek nekem ennyit.


Jelenleg a második van, annyi különbséggel hogy nem imádom, a fizetésem az általad megadott bérsávnál kevesebb, de legalább rohadtul a kisujjamat alig kell mozdítanom benne.

2021. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

"Ezért megéri pár évig keveset keresni, utána már úgyis jön a nettó 900, és még szeretni is fogod."


Ez valami tündérmesébe volt? :D

2021. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
44%
Harmadik: nem, de informatikai területen dolgozom, 5 év múlva ha senior szinten leszek, 500 körül lesz a nettóm bárhol... A 900 valóban több idő, ettől még nem nevezném tündérmesének :)
2021. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Egyébként tanár akarnék lenni, azoknak nem fog jönni a 900 nettó. :D

Sokan lebeszélnének a kereset miatt, de nem fogok olyannal foglalkozni, amit gyűlölök, csak azért, mert 5ször annyit kereshetek.

2021. márc. 31. 19:21
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Oké IT, de a szakmai karrierek 90%-ában az ember a büdös életbe nem jut el a 900 nettóig. Legalább is biztos nem alkalmazottként heti 5 nap 8 órában.
2021. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom fiatal vagy, pályaválasztás előtt. Szépen hangzik hogy azt csináld amit szeretsz, és a pénz a lényeg, de majd amikor nem tudsz egy normális cipőt megvenni a gyerekednek, és csak szemezel a boltban a pick szalámival de nem telik rá, akkor rájössz hogy így már nem tudod szeretni a munkád mert nyomorogtok. Nem 27 évesen fogsz rájönni, mert úgy még tud spórolni az ember, hanem család mellett. És akkor már késő lesz. Indulj el egy jól fizető pályán, és azon belül, vagy onnan indulva keresd meg amit szeretsz.
2021. márc. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Tanári érdeklődéssel sem muszáj tanárként dolgozni. Én például hakniztam pár nyugati oktatás-technológiai cégnél, simán hozható az első pontban megadott bérsáv nagyon specifikus tudás nélkül is. Lehet tartalmat gyártani, nemzetközi piacra blogolni, könyvet írni, tananyagot fejleszteni, hosszabb oktatási projektekbe becsatlakozni, lehetőség van tonnaszám, csak meg kell őket találni. Nyilván ha nyelveket nem beszélve akarsz irodalmat meg törit oktatni, akkor más a leányzó fekvése.
2021. márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

"Én például hakniztam pár nyugati oktatás-technológiai cégnél, simán hozható az első pontban megadott bérsáv nagyon specifikus tudás nélkül is."


Igen, meg a holland vágóhídon is 16 órába specifikus tudás nélkül hozható ez a bérsáv. :D

2021. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Válaszd az elsőt, élj úgy, mintha a másodikat keresnéd, a különbözetet tedd félre, fektesd be. 10-20 év múlva otthagyhatod az 1-est, és csinálhatsz bármit :)
2021. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!