Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT karrier diploma nélkül....

IT karrier diploma nélkül. Szakmabeliek, szerintetek mennyire reális elképzelés?

Figyelt kérdés

Gondolok itt konkrétan a szoftverfejlesztésre. Nyilvánvaló, hogy a diplomásokat preferálják a munkáltatók, de mi van, ha az illetőnek csak érettségije van, legalább olyan szinten ismeri az adott programozási nyelve(ke)t, mint diplomás társai? Van itt esetleg olyan, aki diploma nélkül helyezkedett el IT területen? Természetesen az érdeklődés is megvan, tehát nem kizárólag a pénz miatt csinálnám. Ezen kívül jöhet minden más terület, ami az IT-hoz kapcsolódik, de nem pont szoftverfejlesztés. Szerintetek hol kellene elindulni (majdnem) nulláról?

Köszi!



2021. ápr. 2. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Diploma nelkul dolgozok itban, az elso munkam nehez volt megszerezni mert bizonyitanom kellett h tudok es akarok fejlodni, de ami utan elkeszitettem egy jol kidolgozott github portfoliot viszonylag hamar kaptam melot. Azota meg senkit nem erdekel hogy milyen vegzettsegem van, csak az hogy mit tudok, milyen tapasztalatom van.


Tesztelo ismerosom is van aki bolcsesz karon vegzett, manualis tesztelokent kezdett es volt hajlandosaga devopsot meg automata tesztelest tanulni, viszonylag magas fizetest kap most.


Annyi IT-s ceg van budapesten hogy ha kidolgozod a cvd es latjak rajtad hogy tanulni akarsz es nem vagy analfabeta interjun akkor csak az nem kap munkat aki nem keres...

2021. ápr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Örülök, hogy nem esélytelen a dolog. Igen, az első munkahelyet a legnehezebb megtalálni, utána már senkit sem érdekel a diploma. Te milyen nyelvekkel kezdted, és mennyi időbe telt, míg ilyen szinten elsajátítottad a tudást?
2021. ápr. 2. 12:41
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Siman lehet, persze egyéb certificatet jól jönnek
2021. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Java-python, hat elég sok ido volt, nem voltam tul kitartó es nem nagyon tudtam hogy mit kene tanulni. Sok mindent csinaltam, hackerrank, leetcode, sajat kisprojektek.... Most hogy mar vannak its haverjaim konnyebb lenne mert lehetne céltudatosan springet meg javat nyomatni. Meg az is jo taktika lehet hogy elmesz 2-3-4-5 interjura es megnezed nekik mire lenne szukseguk mibol kerdeznek, azt jol betanulni es 6 honap utan ujra interjuzni
2021. ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Na de tapasztalatod sincs? Úgy azért necces.
2021. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mégis honnan lenne tapasztalatom, ha eddig nem ilyen területen dolgoztam?
2021. ápr. 2. 13:16
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

"legalább olyan szinten ismeri az adott programozási nyelve(ke)t, mint diplomás társai"

Nem a nyelveket kell ismerni, hanem programozni kell tudni. Hatalmas különbség. Aki csak a nyelvet ismeri, az code monkey.

2021. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Én egyetemre járok informatikai szakon.


Őszintén talán a matekon meg az ilyen nagyon elméleti dolgokon kívül mindent meg lehetne tanulni otthon magadtól, csak persze diploma vagy egyéb papír nélkül nehéz bizonyítani, hogy tényleg értesz vagy tanultad az adott dolgot.


Ami miatt mégis hatalmas előnye van egy egyetemi hallgatónak mint egy olyannak, akinek azonos ismeretei vannak csak papír nélkül, hogy egy egyetemi hallgató tud menni diák/gyakorlati munkára (sőt kötelező 1félév is van). De a kötelezőn kívül is azért tud menni és az meg hatalmas előny egy önéletrajzban mikor elvégzi az egyetemet.

2021. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7

Jó, de az alap. Ne várd el, hogy mindenről szót ejtsek, így is próbáltam tömöríteni. Senki sem akar regényeket olvasni egy kérdésnél.

2021. ápr. 2. 13:53
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Én beszéltem építőmérnökkel akinek elege lett az építőiparból és ő pár év alatt átképezte magát. De azért neki volt egy műszaki diploma és matek tudás alapnak, illetve angol nyelvtudás.
2021. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!