Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Ausztriába kimenni?

Megéri Ausztriába kimenni?

Figyelt kérdés
Annyi lenne a kérdésem, hogy 0 némettudással ki lehet egyáltalán menni Ausztriába melózni? Valamint, ha van ilyen betanított gyári meló, az mennyire kemény? Bírható egy olyan munka vagy 0 szabadidővel kéne gőzerővel hajtani a pénzért? A fizetések tudom, hogy elég jók, csak nem tudom megéri e. Köszönöm ha valaki segítene benne, normális érveléssel.

2021. ápr. 5. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyárba ha megtanulod azt a párszáz szót és pár alap mondatot aki kellhet onnantól sztem nincs talán ennek akadálya.
2021. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudsz legalább angolul?

Ismerek olyanokat akik angollal dolgoznak AT-ben. Németül nem nagyon tudnak.

2021. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezért is jobb az elején határ mellől ingázni, mert míg felszedsz a kinti közegben egy kis alap tudást addig a napi ügyeket itthon tudod intézni magyarul , kevésbé vagy bent a mely vízben minimális nyelvtudással. Csak a határ mellett nagy a verseny olyan helyekért ahova nagyon minimális német elég. Vagy az elején nem valogatsz. Ez lemaradt az imént. Amúgy ha már hajtani kell a gyárba akkor a jobb fizuért érdemesebb mint itthon 150/200 ezért ugyanazt.
2021. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
meg
2021. ápr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

0 nyelvtudással nem vesznek fel.Ismerősöm gyárban van kint.

Van egy felvételi folyamat a magyarok egymásnak adták a helyes válaszokata teszt lapról de kb két hetente változtattak a kérdéseken mert rájöttek hogy vmi nem stimmel.

Most személyes elbeszélés van.

Egyébbként hogy mondanák meg mi a feladatod?

60órás német tanfolyam kb 2-3 hónap plusz amit magadtól nég hozzá tanulsz az elég,aztán mehetsz nyáron felvételizni.

2021. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha tudsz németül alapszinten pár száz szót, jól bírod a gyári munkát, akkor érdemes vele próbálkozni, 1-2 hónap alatt azért elég sokat lehet keresni.
2021. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
54%
Saját példámból kiindulva igen. 2,5 éve mentem ki, nem nulla némettel, de annyival, hogy az interjúm angolul volt.😀 Ingázok. Negyed 5kor kelek, 1 műszak, de így is megérte. Ezidő alatt annyi pénzt tettem félre, ami az azelőtti itthoni fizetésem ől kiindulva legalább 6 év lett volna. Nekem bej{tt, próbálkozz. :)
2021. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha angolul tudsz, akkor lehet hogy van esélyed. Ha csak magyarul, akkor én a helyedben nem mennék, max ingázva, de kiköltözni (akár munkásszállóra) semmiképp. Még ha a munkára fel is vesznek (tényleg 0 nyelvtudással nem fognak, a gyárban sem szeret activityzni a műszakvezető) akkor is a mindennapi ügyeket nem fogod tudni elintézni. Még egy gyógyszert sem tudsz majd kérni a patikában, vagy bármi hasonló.

Egy alapszintű nyelvtudással már lehet próbálkozni, de tényleg nullával nem.

2021. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!