Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fizetéd nélküli szabadságnak...

A fizetéd nélküli szabadságnak van minimum ideje?

Figyelt kérdés
Szeretnék 1 hét fizetés nélküli szabadságra menni a nyáron, a 7 éves gyerekem miatt. A párom úgy tudja, hogy minimum 14 nap a fiz. nélküli szabadság ideje, de erről sehol nem találtam infót.
2021. ápr. 6. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt 4 órás fizetés nélküli szabadság is, de gyakoribb az 1-2 nap.
2021. ápr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

"133. § (1) A munkavállaló a fizetés nélküli szabadság igénybevételét legalább tizenöt nappal korábban írásban köteles bejelenteni.


(2) A fizetés nélküli szabadság a munkavállaló által megjelölt időpontban, de legkorábban a szabadság megszüntetésére irányuló jognyilatkozat közlésétől számított harmincadik napon szűnik meg.


(3) Az (1)-(2) bekezdés határidőre vonatkozó rendelkezéseit nem kell alkalmazni a 132. § szerinti fizetés nélküli szabadságra."


Az mt ennyit ír. Ami nekem ebből lejön, hogy nem köteles engedélyezni a munkáltatód a fiznélkülit, ha csak nem részüls gyesben a gyermek után (beteg gyermek jogán 10 éves koráig lehet gyest kapni), ha nem beteg hozzátartozót ápolsz vagy vagy önkéntes katona.

De mindenképp 15 nappal korábban írásban kell bejelenteded.

2021. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Nincs minimum. Kollégám volt tavaly 1 napot is fizetés nélkülin, mert már minden szabiját betervezte, nem akart variálni, de hirtelen szüksége volt még egy napra.
2021. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs


De munkáltató nem köteles megadni.


Mindenképpen az adott cég HR osztalyaval kell beszélni.


Nálunk csak nagyon indokolt esetben adták meg

2021. ápr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!