Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy rajtam...

Miért van az, hogy rajtam kívül szinte minden ismerősömnek van (jól fizető) állása?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szoktam panaszkodni, nem is önsajnáltatás a kérdésem célja! Viszont komolyan érdekelne, hogy miért igazságtalan az élet. Jó képességekkel rendelkező, értelmes, gyorsan tanuló vagyok es hasonlók, van idegennyelv ismeretem (nem csak papíron), turizmus szakon végeztem egyetemen, van számítógépes tudásom és papírom és egyebek. Tudom, hogy nem minden a papír, viszont van pl. egy ismerősöm, aki szerintem a világ leglustább embere, és buta is, az egyetemet is végig puskázta, a szakdolgozatot is összecsalta stb, és egy véletlen folytán egy üzletben már üzletvezető, csakmert ő következett a rangsorban, ő volt ott éppen legrégebb óta... Igazságtalannak érzem, tudom azt is, hogy manapság nagyon sokat számít a protekció és nyilvánvaló, hogy friss pályakezdőként nem találok éppen most a turizmusban állást, na de minden félére be szoktam adni. Beadom recepciós munkára, különböző típusú üzletekbe eladónak, irodai asszisztensnek, vendéglátó egységekbe, tehát csupa olyanra, ami nem igényel felsőfokú végzettséget, nyelvtudást sem, és mégse kellek sehova. 1 éve nincsen munkám, mióta befejeztem az egyetemet. Röhejesnek érzem ezt a helyzetet, biztos nem én vagyok az egyedüli, de már komolyan elgondolkodtam, hogy mi lehet a gond. Mostanában volt kb. 4 hely ahonnan visszaszóltak, de összesen 1 interjún voltam, tehát arra se hívnak be, sokszor visszajelzést sem kapok. Otthagynám a turizmust a mostani helyzet (vírushelyzet) és kilátástalanság miatt, és tanulnék akár egyetemen is mást, ha olyan érdekelne, de engem mindig is a turizmus érdekelt. Másban nem tudom nagyon elkepzelni magam, vagy ami érdekelne esetleg, ahhoz meg újra kellene emelt érettségiznem, vagy rengeteg ott a kémia, ami sose ment és hasonlók, tehát úgy érzem mégsem nekem valók. 22 éves vagyok, tehát még úgymond nem vagyok elkésve, mégis szeretnék dolgozni és elkeserit, hogy sokszor ismeretség által sem engem választanak. És ezek mégcsak nem is a szakmámba vágó állások, mert ilyen mostanság nem is nagyon van meghirdetve. Mit kellene tennem? Pályát módosítani (de melyikre?)? Vagy rosszul keresek állást, vagy velem van a gond?

2021. ápr. 7. 14:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Fölösleges azt nézned h másnak mije van.... irigykedésből méh senki nem jutott előre. Az meg full önámítás h rajtad kívül mindenki protekció által boldogul...
2021. ápr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

A gond az, hogy piacképtelen végzettséged van.

Ha lenne egy piacképes végzettséged, akár diploma vagy szakma, akkor könnyen lenne jól fizető állásod.

2021. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem derül ki a leírásból hogy azon túl hogy otthon keseregsz, vergődsz meg sajnálod magad mit teszel azért, hogy legyen munkád?


Eladónak meg nem fognak felvenni felsőfokú végzettséggel, mert tudják, hogy azonnal továbbállsz, ahogy van jobb ajánlatod. Ha eladó akarsz lenni, akkor ennek megfelelően tedd össze az önéletrajzodat.

2021. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem állítottam, hogy MINDENKI protekció által jut munkához, de vitathatatlan, hogy sokat számít, és az a lusta ismerős is úgy került oda ahova, hogy ott dolgozott már egy barátja és szimplán beajánlotta.


Akkor mondj manapság piacképes állasokat.. :)

2021. ápr. 7. 14:49
 5/23 A kérdező kommentje:
#3: annak megfelelően írom át az önéletrajzomat, természetesen nem írok bele olyat ami az adott álláshoz irreleváns. Nem sajnálom önmagam, de ezt az elején már leszögeztem. Szinte napi szinten keresek állást, be is adom a jelentkezésem, és a jövőmön gondolkodom, viszont ha már van egy állás meghirdetve amire én beadom a jelentkezésem, akkor nem tudom ennél többet mit tehetnék, hogy fel is vegyenek, segíts ebben ha tudsz.
2021. ápr. 7. 14:51
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

4: de hát neked nincs egyetlen barátod/barátnőd/rokonod/ismerősöd se...?

Szüleidnek se? Senkinek közel-távol...?

2021. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A kérdésemben is szerepel, hogy voltak helyek, ahova konkrétan beajánlottak és szinte biztosra vettük, hogy fel is vesznek mert olyan alap jellegű munka volt, de végül sosem én kaptam meg eddig (nem az én képességeim volt az oka)
2021. ápr. 7. 14:53
 8/23 A kérdező kommentje:
Amúgy ez tényleg nem önsajnáltatás, őszintén érdekel, hogy mit kellene másképp csinálnom, hogy változzon ez a helyzet és ha valaki normálisan válaszol, nem kritizálni jön ide hanem segítő szándék van benne, akkor örömmel várom!
2021. ápr. 7. 14:55
 9/23 anonim ***** válasza:
40%

Eloszor is nem turizmuson kellett volna vegezni, a mostani korona szitu kb kinyirta azokat a munkahelyeket.


pld Programozassal/tesztelessel jelenleg minden haverom egyre tobbet keres.


Pld arufeltoltonek is elmehetnel, biztos oda felvesznek

2021. ápr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
15%
Nalunk is csak fideszesek kerülnek be. Ha végképp nincs senki, akkor választanak mást
2021. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!