Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy rajtam...

Miért van az, hogy rajtam kívül szinte minden ismerősömnek van (jól fizető) állása?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szoktam panaszkodni, nem is önsajnáltatás a kérdésem célja! Viszont komolyan érdekelne, hogy miért igazságtalan az élet. Jó képességekkel rendelkező, értelmes, gyorsan tanuló vagyok es hasonlók, van idegennyelv ismeretem (nem csak papíron), turizmus szakon végeztem egyetemen, van számítógépes tudásom és papírom és egyebek. Tudom, hogy nem minden a papír, viszont van pl. egy ismerősöm, aki szerintem a világ leglustább embere, és buta is, az egyetemet is végig puskázta, a szakdolgozatot is összecsalta stb, és egy véletlen folytán egy üzletben már üzletvezető, csakmert ő következett a rangsorban, ő volt ott éppen legrégebb óta... Igazságtalannak érzem, tudom azt is, hogy manapság nagyon sokat számít a protekció és nyilvánvaló, hogy friss pályakezdőként nem találok éppen most a turizmusban állást, na de minden félére be szoktam adni. Beadom recepciós munkára, különböző típusú üzletekbe eladónak, irodai asszisztensnek, vendéglátó egységekbe, tehát csupa olyanra, ami nem igényel felsőfokú végzettséget, nyelvtudást sem, és mégse kellek sehova. 1 éve nincsen munkám, mióta befejeztem az egyetemet. Röhejesnek érzem ezt a helyzetet, biztos nem én vagyok az egyedüli, de már komolyan elgondolkodtam, hogy mi lehet a gond. Mostanában volt kb. 4 hely ahonnan visszaszóltak, de összesen 1 interjún voltam, tehát arra se hívnak be, sokszor visszajelzést sem kapok. Otthagynám a turizmust a mostani helyzet (vírushelyzet) és kilátástalanság miatt, és tanulnék akár egyetemen is mást, ha olyan érdekelne, de engem mindig is a turizmus érdekelt. Másban nem tudom nagyon elkepzelni magam, vagy ami érdekelne esetleg, ahhoz meg újra kellene emelt érettségiznem, vagy rengeteg ott a kémia, ami sose ment és hasonlók, tehát úgy érzem mégsem nekem valók. 22 éves vagyok, tehát még úgymond nem vagyok elkésve, mégis szeretnék dolgozni és elkeserit, hogy sokszor ismeretség által sem engem választanak. És ezek mégcsak nem is a szakmámba vágó állások, mert ilyen mostanság nem is nagyon van meghirdetve. Mit kellene tennem? Pályát módosítani (de melyikre?)? Vagy rosszul keresek állást, vagy velem van a gond?

2021. ápr. 7. 14:23
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

#17: ha közvetlen ismerősöm a srác és az tőle tudom ezeket az infókat, akkor had tudhassam már hogy lett üzletvezető :D egyetemen 2 éves szakot csinált nem alapképzést marketing szakon, 0 munkatapasztalata amúgy, és először eladó, pár hónap múlva üzletvezető helyettes, most meg üzletvezető lett, mivel rangsorban ő következett éppen. Ennyi,és amúgy ez máshol is így van, általában pl. főorvos sem a tudása miatt lesz valakiből, hanem mert már mondjuk 10 éve ott dolgozik, és ezt is tapasztalatból mondom. Amúgy az ismerősöm playersroomban van, tehát nem egy multinál lett üzletvezető, de akkor is az és nem a tudása meg képességei miatt, és ezt nem az irigység mondatja belőlem, ha nem érezném igazságtalannak, nem is zavarna az egész elhiheted,vannak emberek akiknek sokkal jobb állása van mint neki.. De ez csak reakció volt a te kommentedre.


#18: nem pesti vagyok, ez is nehezít a dolgon, hogy falun élek jelenleg és a jogsimat is félbeszakitotta a korlátozás, de hátha most majd el tudok kezdeni vezetni. És turizmuson halistennek csak a 2 éves képzést csináltam, alapképzésre ezen a szakon már nem mennék.

2021. ápr. 7. 21:54
 22/23 anonim ***** válasza:
48%
Onlyfansolj
2021. ápr. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
75%

Ezek a szituaciok valoban frusztraloak lehetnek korulotted, ezt teljesen meg tudom erteni. Viszont ezen akarhogyan is felbosszantod magad, nem fogsz sajnos elorebb jutni. Ami segithet ebben a helyzetben az az, hogy kicsit probalj csak magadra es a korulmenyeidre fokuszalni, ugyanis az igazi erosseg az nem a korulmenyektol fugg, hanem a korulmenyeidre adott reakcioidtol.

Raadasul abban a szerencses helyzetben vagy, hogy meg fiatal vagy es valoban nem keso uj iranyba nezelodni tanulas teren. :)

2021. ápr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!