Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság érdemes jogi egyetemr...

Manapság érdemes jogi egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Gondolkodok azon, hogy jogon tanulnék tovább, de bizonytalan vagyok ezzel.

Egy befutott ügyvéd pl lehet, hogy milliókat keres, de a legtöbb jogász nem lesz befutott ügyvéd. Ezekhez mind kapcsolatok kellenek, kapcsolatok nélkül nem leszek ügyvéd, bíró, ügyész. Nekem nincsenek kapcsolataim, a szüleim szakmunkások. Meg úgy tudom önmagában a jogi diplomával nem sok mindent lehet kezdeni, mert kell hozzá szakvizsga, azt meg csak X évvel diplomázás után tehetem le. Addig meg mehetek ügyvéd mellé segédnek bérminimumért. Annak meg nem látom sok értelmét, hogy jogi diplomával elmenjek közigazgatásba bértáblás fizetésért.

Nem mondom azt, hogy nem jó, de úgy látom, hogy nagyon nehéz lenne vele tényleg befutni.



2021. ápr. 10. 18:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

Egy jogi diploma sokkal komplexebb, mint amit az előző válaszolók leírtak. Én úgy látom, nekik közük nincs ehhez a szakmához, csak írogatnak ide mindenféle tapasztalat és tudás nélkül.


Az hogy bíróként/ügyészként nem fogsz milliókat keresni, ez pl. pont nem igaz, az illetményalap 450e ehhez jönnek a pótlékok, és egyéb szorzók, amelyek a tapasztalattal és nyilván a bíróság "szintjével" nő. Bőven meghaladja a milliót egy tapasztalt bíró fizetése.

Bővebben: [link]


Az már más kérdés, hogy mennyit kell tanulni és szívni mire eljutsz a bírói kinevezésig, ott is vannak nyugisabb ügyszakok, de alapvetően elég nagy stressz és felelősség, érdemes megnézni pl. a Questor per periratainak a számár, nem kevés...


Nem csak a klasszik ügyvéd, ügyész, bíró, közig, jogi előadő jogtanácsos pálya létezik. Mehetsz adótanácsadó irányba, esetleg kis képzéssel könyvvizsgáló irányba, compliance és még sorolhatnám, de láttam hitelezési osztályvezetőt jogi diplomával.


Nyilván sokat kell tanulni, és nagy a verseny, de a versenyelőnyt egy nevesebb egyetemmel és sok-sok mellék aktivitással egy jó önéletrajzot össze lehet hozni.


Hogy megéri -e? Ez függ a motivációtól és a céloktól meg a habitustól is.

2021. ápr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Még annyit, hogy az ügyvédként ügyfeleket kell szerezned, ami nem könnyű, rengeteg tevékenység függ az ügyfelektől. Magyarországon az állami megrendelés rengeteget számít, ha van jó politikai kapcsolatod, akkor rendesen fel tud emelni, igaz le is tud taszítani. Mondanék neveket milliárdos állami megbízásokról, de inkább nem teszem. Ma tényleg az állami megrendelés a legfontosabb bevételi forrás, de nem csak ügyvédeknél, pl. újságokat is látsz felívelni az állami reklámok miatt, vagy éppen meghalni, az olvasóktól kéregetni, mert állami megrendelések híján alig van bevételük.
2021. ápr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
27%
Semmi értelme. Hiú ábránd hogy kitanulod aztán ügyvéd leszel. Nincs szükség ennyi túlképzett elméleti "szakemberre".
2021. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%
Burkoló🤣🤣🤣🤣 ne röhögtess
2021. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%

Teljesítmény számít a legjobban. Ha éppen átmész mindenből és nincs semmi kapcsolatod vagy ilyesmi, akkor nehéz.

De ha nagyon jó eredményekkel végzed el, akkor hidd el van kereslet.

2021. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igazából a pénz lenne a legfontosabb, nagyon pénzéhes vagyok.
2021. ápr. 13. 21:31
 17/20 anonim ***** válasza:
63%
csak legyél pénzéhes aztán majd rájössz, hogy nem ér semmit a pénz
2021. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Jobb lenne ha hajléktalan lennék, mert a lakbért se tudnám fizetni?
2021. ápr. 14. 12:05
 19/20 anonim ***** válasza:
78%
Aki nem pénzéhes az nem biztos, hogy hajléktalan.
2021. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
66%
Csak ez a két véglet jöhet szóba?
2021. ápr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!