Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üzleti/pénzügyi területen...

Üzleti/pénzügyi területen milyen programozási nyelvek lehetnek relevánsak?

Figyelt kérdés

Python-ról és R-ről hallottam eddig, amit érdemes lehet elsajátítani.


Egyéb javaslat?



2021. ápr. 13. 14:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az álláshirdetéseket, főleg Magyarországon agyhalott HR-esek írják, akiknek fogalmuk sincs programozáshoz és informatikához. Ez nem úgy megy, mint a 50 évvel ezelőtti cipészmesternél, hogy életen át tanulja az illető ugyanazt, egy programozási nyelvet, és akkor egész életében azt csinálja. Technológiák, nyelvek jönnek-mennek és adott, problémához egy-két hét alatt hozzá kell igazodni. Ami állandó az az általános programozási és problémamegoldási készség és csak ez számít valójában, hogy gyorsan rá tudj állni egy adott technológiára, nyelvre ha szükséges. Egyébként sem lehetne megfelelni a barom álláshirdetéseknek, mert matematikailag elhanyagolható az esélye, hogy pont azokat a technológiáknak a kombinációját tudod éppen adott pillanatban. Ha ezek kötött dolgok lennének, akkor gyakorlatilag állást se lehetne váltani, hisz teljesen reménytelen olyan céget találni, aki pont azt a 8 technológia kombinációját keresi, mint ahonnan eljössz x*10 éves tapasztalattal.

Ha megnézed a stackoverflow 2020-as felmérését, itt is látod, hogy a válaszolók egy harmada néhány havonta, másik harmada pedig évente váltott, tanult meg új technológiát: [link]


Szóval szerintem inkább úgy állj hozzá, hogy az általános készségedet fejleszd valamelyik nyelvel, amivel minél több gyakorlati problémát is megoldasz, esetleg olyan dolgokba kezdj bele mellette, amire még szükség van adott feladathoz.


Állás jelentkezésénél meg szerintem hazudni kell, beírod az idióta elvárásaiknak megfelelő szöveget, hogy te már 160 éve javazol, meg 30 éve MongoDB lekérdezéseket csinálsz. Aztán interjú előtt átfutsz valami anyagot, hogy képed legyen róla. Amikor meg megkapod az állást, úgyis rövid idő alatt belejössz, ha az említett alap skill megvan.

2021. ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja még azt hozzáteszem, hogy a már említett nagybecsű HR-esek, magyar vállalati kultúrájú cégek, egyébként sem foglalkoznak azzal, hogy mit tanultál, mihez értesz. Tehát ha azt mondod hogy Javahoz értesz, mert tanultad és ilyen olyan hobbiprojekteket csinálják, azt letolják. Csak azt fogadják el, ha azt mondod hogy az előző munkahelyeden 26 évet javaban kódoltál. Tehát nekik ekvivalens az IT szakma az ipari szakmunkával, hogy ha 26 éve nyomod az OMS fröccsöntőprést, akkor biztos nagyon rutinosan tudod kirántani meg berakni az új munkadarabot, de egyébként ha egy végzett gépészmérnök vagy, akkor nem tudod a gépet kezelni, hisz nincs meg a kézügyességed, meg rutinod hozzá.
2021. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Van fentebb pár jó válasz. Az első dolog, hogy üzleti/pénzügyi területen leginkább SEMMILYEN programozás nem szükséges, jó elvagy az Excellel. Persze attól függ, mit nevezel üzleti/pénzügyi területnek. Az első programnyelv, amire konkrétan szükséged lehet, az a VBA, hogy az Excelt tudd egy kicsi okosítani.


Ha ténylegesen olyasmit csinálsz, ahol programoznod kell, akkor R vagy Python, erről pedig röviden annyit, hogy tanuld meg mindkettőt. Az egyetemeken a kutatók R-t használnak, ebben (és C++-ban) írják az algoritmusokat, tudományos publikációkat; az iparban azonban többnyire Pythont használnak. DE ha már Pythont használsz, akkor nem maga a Python lesz a te legnagyobb gondod, hanem a matek és a statisztika, ha meg ilyet tanulsz (GPME vagy banki és biztosítási matek), akkor alapból tanulsz programozni minimum VBA-ban és R-ben.


Összefoglalva:

- 95%-ban semmilyen programozásra nem lesz szükséged csak Excelre

- 4%-ban jól jöhet a VBA

- 1%-ban meg Python vagy R, de ekkor sem a nyelv lesz a legnagyobb problémád, hanem a statisztika meg a matek


Én is láttam pár Julia állást, de most az a véleményem, hogy nem érdemes vele foglalkozni, a Julia szerintem halott ügy sajnos. Olyan, mint a Clojure stb. Az akadémiai nyelvek nagyon ritkán lesznek sikeresek.


Ha már Javát kérnek, az már régen rossz, akkor szofverfejlesztőt keresnek és nem pénzügyi elemzőt… a pénzügyi elemzők Pythonban és R-ben dolgoznak, ha saját algoritmust kell írni és kell a sebesség (és a numba is lassú), akkor C++-ban írják.

2021. máj. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!