Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találtatok távolabbi...

Hogyan találtatok távolabbi országban munkát?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy például az Usa-ban, Kanadában, Ázsiában,stb. Kiutaztatok előtte vagy itthonról kaptatok állást? Mennyire volt nehéz? Minden tapasztalat érdekel.

2021. ápr. 18. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem hogy van olyan "távolabbi ország" ahova csak úgy kiesel, aztán ellötyögsz pár hónapig munkát keresve. Én Torontoban élek, 7 év előkészület volt, hogy kijussak. Munkát szponzort kellett szerezni otthonról és úgy is nehéz volt megszerezni a papírokat. Az USA ennél is durvább. Ázsiában turistaként jártam, de ott is elég szigorúak a szabályok. Sok helyen külföldi beházasodni sem házasodhat be pl.
2021. ápr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a legtöbb nem EU-s országban szigorúak a szabályok és hogy nem olyan egyszerű csak úgy kimenni, viszont azért akadnak szép számmal olyan magyarok, akiknek ez sikerült. Az ő tapasztalataik érdekelnének.
2021. ápr. 18. 16:31
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

"Kiutaztatok előtte"

A kérdésednek erre a részére a reflektáltam. Ebből az jön le hogy fingod nincs az egészről. Turistaként nem vállalhatsz munkát van kötelező kiutazási dátumod amikor el kell hagynod az országot. Hiába találnál ott munkát, vízum és munkavállalásit nem kapsz.

2021. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő jellegű és jóindulatú választ. Ezért kár volt pazarolnod az idődet és az energiádat, hogy kioktass.
2021. ápr. 18. 16:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb ismeretségek révén.

Nekem pl. a volt gimnáziumi osztálytársaim kb. fele külföldön dolgozik, plusz a volt egyetemi évfolyamtársaim jó része is - egy volt egyetemi ismerősöm ment ki az USA-ba és szólt, hogy ahol dolgozik, van egy az én tudásomnak megfelelő állás, és segített a bürokráciát lezongorázni. Én így kerültem ki.

2021. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En Abu Dhabiban voltam ket evet, egy ottani ceg megkeresett, hogy megtalaltak a profilomat egy nemzetkozi allasportalon, es lenne egy allasuk ami pont illene hozzam. Interjuztunk, felvettek.


Erdekes volt, jol is kerestem, de maga az orszag remes, ugyhogy amikor lejart a szerzodesem, nem hosszabitottam.

2021. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Amikor az USA-ban dolgoztam, rendszeresen felbukkant a helyi magyar közösségben pár álmodozó, akik kijöttek turistaként és elfelejtettek hazamenni. Általában 2-3, a keményebbje 4-5 hónapot bírt (feketén dolgoztak, jellemzően szállodát takarítottak, a szerecsésebbje építkezéseken hordta az anyagot). Elég gyorsan rájöttek, hogy pénzt félretenni nem tudnak, a heti 7x12 óra munka (ha a José megcsinálja, neked is meg kell) mellett világot látni sem, így aztán elég hamar felszívódtak, remélem Mo. irányába.
2021. ápr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért szóltad le az 1,3-as válaszolót, mikor igaz dolgokat írt. Felesleges turistaként kiutazni olyan országokba, ahol a bevándorlás szigorú szabályokhoz kötött. Otthonról kell elkezdeni utánaolvasni, hogy az adott országokban mik a hiányszakmák, és a munkavállalási feltételek, és ha megfelelsz ennek, akkor elkezdeni munkát keresni otthonról. Ezeknél az országoknál ritkább, hogy egy ismerős szól, hogy tud itt-ott munkát, mert ő maga nem fog tudni segíteni a work visa vagy a letelepedés megszerzésében. Eléggé erősen hiányszakmában kell dolgozni ahhoz, hogy egy cég szponzoráljon, mert ez nekik idő, pénz, macera. Mi Kanadába élünk, akiket én ismerek, ők egy adott szakmán belül jöttek ki, ami brutálisan hiányszakma, vagy a pontrendszeres letelepedéssel, és mikor kijöttek, akkor kerestek munkát, mert így már szóba állnak veled mindenhol (persze megfelelő nyelvtudással, munkatapasztalattal.) Nekünk egyébként másfél évünkbe tellett a kijutás, amit hosszas készülődés, papírok intézése, várakozás előzött meg.
2021. ápr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van még egy lehetőség, elmész Mo-n egy multihoz dolgozni, lehúzol 3-4-5 évet, és megpályázol a cégen belül egy transzfert. Ennek előnye, hogy mindent elintéznek neked és jól fizető állásba landolsz, hátránya, hogy előtte a 3-4-5 év alatt le kell tenni annyit az asztalra, hogy a cég ne akarjon elveszíteni. Volt kollegáim közül Londonba, New York-ba, Hong Kongba, Tókióba és Kanadába mentek ki így, illetve van egy srác aki ezzel a módszerrel (több lépésben) Új-Zélandig varázsolta magát.
2021. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

En kikoltoztem es elkezdtem indeed-en munkat keresni. Fel is vettek egy uzletbe dolgozni.

Kesobb ugy talaltam masik munkat hogy egy boltban a faliujsagon hirdetett valaki es felhivtam.

Az illegalisok pl craigslisten meg ismrosokon keresztul keresnek munkat.

Sok illegalis az epitoiparban van es latom hirdetnek spanyolul is jogy keresnek festoket, acsokat stb. Oket legtobbszor nem erdekli a papir.

Talalkoztam olyannal is akit egy ceg szponzoralt vizumra, kesobb zoldkartyara es miutan meglett a zoldkartya akkor valtott munkahelyet.

Fejvadasz cegen keresztul is lehet munkat talalni. Megmondod mihez ertesz es talalnak neked allast

2021. ápr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!