Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan ördögtől való, ha...

Miért olyan ördögtől való, ha valaki itt tesz fel kérdéseket? Miért kap támadást, hogy "ha már itt kell kérdezni, akkor..."?

Figyelt kérdés

Ha valakinek nincs olyan családtagja, ismerőse, stb... akitől tudna kérdezni karriertervezési dolgokban, akkor miért baj, ha a neten próbál?


Szerintem ma ez nagyon jó, hogy ismeretlenekkel is lehet beszélgetni, nem úgy mint 20 éve amikor a net nem hozta még ezt el így.



Az oké, hogy ha már tíz éves szakmai múlttal valaki ilyen honlapon kérdez, hogy hogyan kellene továbblépni, az tényleg nincs rendben. Akkor már sok mindenre tudnia kellene a választ.



A másik amit megértek, hogy ha valaki vállalkozni akar már holnap, akkor ne a neten kérdezősködjön, mert nemcsak bukás, hanem komolytalan is.



De ha valaki az egyetem végén van, vagy a karrier legelején, még alig tapasztalattal, akkor miért ne kérdezhetne itt?


Ha nincsenek olyan már idősebb ismerősei akivel olyan viszonyban van.

Hogy hogyan merre haladjon, mit hogy kellene csinálni.


Az ilyet miért tekintik úgy és miért válaszolgatnak neki úgy, hogy ha itt kell megkérdezni, akkor már rég késő, stb...

23-24 évesen miért lenne az?

10 éves szakmai múlttal akarna valaki úgy továbblépni, hogy itt kérdez az tényleg nagyon furcsa lenne.



2021. ápr. 19. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Mindig hasonlo ha mar itt kell... valaszt adok olyan kerdesre amit siman 5 perc google hasznalattal meg tudna keresni barki.

Karriert erinto kerdesekre meg ugy is normalisan szoktam valaszolni hogy tudom hogy a sok irigy troll lepontoz

Befektetesbe meg ne is menjunk bele, ha az ember elmondja azokat a taktikakat amivel nagyon sok penzt keresett eddig, es ezutan is valoszinuleg fog akkor jon a sok voros kez es a commentek hogy ez meg az miert nemjo :) vicc ez az egesz, szelmalomharc...

2021. ápr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért van ez, mert amit az első is ír, hogy Google használatával releváns választ kaphat a legtöbb felmerülő kérdésre.

A többivel meg az a helyzet, hogy vagy alig lát el információval a kérdező. Mindent úgy kell kihúzni belőle. Vagy már a kérdésből is látszik, hogy az nem az ő világa, ami felé vágyik.

És egy kis rész meg jogsértésekhez kér nyilvánosan segítséget.

2021. ápr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a "ha már itt kell kérdezi.." jelelgű válaszokat olyankor szoktam adni, amikor a kérdező valami olyan dologhoz kér segítséget, amiből látszik, hogy még jó magyarázat emllett is biztosan képtelen rá. Volt pl. a Közlekedés csoportban egy kérdező, aki gokartot szeretett volna építeni, és úgy kezde a kérdést hogy mi kell hozzá. Na most akinek le kell írni, hogy kell hozzá motor, azon kívül fékek, váz, ülés, kormány, kerekek meg egy csomó apróság, az nyilvánvalóan nagyon távol áll attól hogy ezt tényelegesen össze tudja rakni. Vagy ha már a témánál maradunk (ez csak fiktív példa) ha valaki vállakozás alapításáról kérdez, és nem tudja azt sem hogy mi az ÁFA, akkor is ezt írom, mert először inkább az alapismeretek legyenek meg, utána gondolkodjon komolyabb dolgokon.
2021. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-asnak:

Én ezt értem, de nem is erről van szó, sőt külön írtam, hogy nem vállalkozás alapítására gondolok.

Hanem egyetem végén vagy első munkahelyen elején álló fiatalokról beszélek. Akik itt kérnek segítséget, mert nem ismernek élőben olyat akitől lehetne.

És nem tényeket kell megtudni amire ott a Google.



1. és 2-nak ugyanez: Sokszor nem olyan tények kellenek, ami a Google-ből meg van, hanem aki jártas benne, ismeri, a saját tapasztalata, megszerzett tudása.

Mit hogyan érné meg csinálni.


Ja és természetesen nem jogsértésre gondolok.



Nem is befektetésekre, mert az tényleg vicc ha valaki itt akarja megtudni.



Hanem amikor az ember olyat akarna, hogy pl. szintén multinál dolgozó, vagy korábban hasonló helyzetben lévő, már tapasztaltabb embertől kérdezne valaki valamit karrier témában.



Az alig lát el információval az tényleg probléma ha így van, de én azt láttam, hogy általában nem így van és a válaszok mégsem segítőek.



"Vagy már a kérdésből is látszik, hogy az nem az ő világa, ami felé vágyik."

Ezt hogy érted?

Nyilván ha már ott tart, hogy egyetem vége, sőt az első munkahelyen van, akkor ez nem így van.



Én inkább azt vettem észre, bár ez csak feltételezés, hogy sok válaszolónak nincs fogalma sem, talán nekik nincs közük sem ahhoz a világhoz, csak előadják magukat és a kérdezőt osztják ki, bátortalanítják el, bántják.

Lehet, hogy a válaszoló nem is hasonló helyen dolgozik, nem is ért semmit hozzá, csak előadja magát.


Persze hogy nem mindenki ilyen.

De akkor merült fel amikor már a többedik olyat olvastam, amiben felszínes hangzatosa mondatokat írnak válasznak, de semmi olyan konkrét amit az tud aki benne van.

Illetve úgy írnak, hogy "nyilván nem egy ... -nál lesz így", stb...

Visszafelé fordítva. Olyat ami persze, hogy úgy van, de ez nem segítség.

És ezt mindenki tudja de mintha azt sugallnák, hogy ők annyira tájékozottak és csak odavetnek ennyit.

Közben ha így van akkor nem azt írnák, hogy mi nem, hanem akkor hogyan.


Lehet, hogy nagyon bénán írtam körbe, bocsi, csak ezt elég nehéz elmagyarázni.


Köszi a válaszokat, annak ellenére, hogy nem mindennel értek egyet.

És tényleg csak a karrier, munka, stb. témákra gondoltam én.

2021. ápr. 20. 08:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert általában olyanok a kérdések, amikre a válasz 3 kattintás távolságra van a kérdezőtől, tehát csicskáztatni próbálja a többieket.
2021. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!