Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvodapedagógusi képzés?...

Óvodapedagógusi képzés? Pedagógusi asszisztens képzés?

Figyelt kérdés
Tovább szeretném képezni magam, de el vagyok veszve abban, hogy mit lenne érdemes tanulni. Látom, hogy óvodapedagógust sokat keresnek, viszont találkoztam már a pedagógus asszisztensi kifejezéssel is, óvodai állás kapcsán. Mi a különbség? Az asszisztens a dajka "szépen mondva?" Melyiket mennyi idő alatt lehet elvégezni és milyen formában? Aki ebben dolgozik, mi a tapasztalata? Szívesen megallgatok bármilyen véleményt.

2021. ápr. 21. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Az asszisztens dajka, jól tudod. Nem tudom, hogy jelenleg mennyi a képzés, régen még 1 év volt. OKJ-s. Emiatt a fizetés is kisebb, mint egy óvónőé.


Az óvodapedagógus pedig egyetemi vagy főiskolai végzettség köteles, tehát 3 év tanulás. A bértábla fent van ( google -> pedagógus bértábla gyakornok).

2021. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne akarj ilyen szakra menni. Lesz 140 nettó a fizetésed.
2021. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
van diplomám, teljesen másféle végzettség, de abban is max nettó 160 vagy ha nem abban dolgozok, minimálbér valami gyárban. Így sajnos már a pénz nem is érdekel igazán..:(
2021. ápr. 21. 22:34
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is ilyen közszférás szakon végeztem, de megbántam.. Miért nem tanulsz akkor már valami piacképeset?
2021. ápr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyu! Nálunk az egyik operátor pl. óvónőnek tanult, a szülők tiszta gya.gyák azokkal is küzdhetsz, meg a félrenevelt kölykeikkel is, gondolhatod milyen jó a pálya, ha operátornak jött inkább, amihez max. érettségi az elvárt!
2021. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze, csak nem tudom mi packépeset tanulhatnék ami olcsó is aránylag.
2021. ápr. 23. 20:08
 7/14 anonim ***** válasza:
#5. Sajnos, igazad van. Nekem, 10 év ovis meló után kellett váltanom, mert ráment volna az egészségem, azon okokból, amit leírtál.
2021. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
51%

Én óvodapedagógusnak tanulok, egyébként van egy oktatási ügyintéző végzettségem(szakhimi utolsó évében tudtuk meg, hogy mégsem ped.asszisztensek leszünk😅)

Egy óvodapedagógus sokkal többet foglalkozik a gyerekekkel, ugye ő van bent mindig a csoportszobában. Ahogy látom az oviban, a ped.asszisztensek ugyan jelen vannak néha az óvoda életében, de pl. ő egyeztet a konyhával, frissíti a faliújságot, ugyanúgy részt vesz az ovis programokon kíséri őket kirándulni, vagy úszni stb.

Az óvodapedagógus tervezi a csoport életét, tartja a tevékenységeket, egyeztet a szülőkkel. Nem mondom, hogy a ped.asszisztens egy dajka, hiszen a csoportban rajta kívül vesz részt dajka is,de ahhoz a munkakörhöz jobban hasonlít.

Az óvodapedagógus nem a legjobban fizető lesz, de ha szívből csinálod egy nagyon szép hivatás tud lenni.

2021. ápr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
8as persze, de ahhoz hogy szívből menjen nyugodtnak elégedettnek kell lenni nem csak anyagi szempontokból :) Ez nem mindenkinek ilyen egyszerű. Kiegyensúlyozottsághoz egy jó férj kell, aki biztosítja a megélhetéshez szükséges anyagiakat is.
2021. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Vagy egy jó feleség az óvóbácsik esetében:D
2021. ápr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!