Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy olyan embert...

Szerintetek egy olyan embert aki 32 éves és nincs semmilyen igazolható munkatapasztalata felvennének dolgozni, ha az elmúlt 4 évben egyetemre járt és szerzett egy piacképes diplomát?

Figyelt kérdés

Tehát 28 éves koráig nem dolgozott semmit, vagy feketén dolgozott.

De hivatalos munkaviszonya nem volt...


Utána beiratkozott egy 7 féléves egyetemi alapszakra (BGE gazdinfó), lediplomázott és csupán annyi munkatapasztalata van, ami a szakmai gyakorlat volt.


Szerintetek így felvennék valahova dolgozni?


Milyen lenne az állásinterjú?

Mivel kéne magyaráznia ezt az egészet?


UI: Nyílván nem senior software engineer pozícióra jelentkezne hanem vagy valamilyen junior fejlesztői állásra, vagy bankba vagy akár olyan helyre ahol nem is feltétlenül elvárás a diploma, tehát majdnem akárhová jelentkezne.



2021. ápr. 23. 05:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Fel.
2021. ápr. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Felvenném
2021. ápr. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Fekete munkát is be lehet írni a cvbe
2021. ápr. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem sok esélye van! Én is kihagytam egy pár évet annak idején, édesanyám ápolása, egyéb problémák miatt, az elhalálozások után évekig nem bírtam elhelyezkedni, ahová behívtak, mindenhol rákérdeztek eddig miből éltem. Kellemetlen nagyon magyarázkodni, hogy mi hogy történt és aztán nem vesznek fel. Nagy nehezen vett fel egy vagyonőri cég, lehet szimpatikus voltam az illetőnek és be akart juttattni, mert ott tisztességgel fizettek utánunk mindent, rendes volt tőle, de ehhez ekkora mák kellett. Kételkedve néztek rám sok helyen amikor lemondtam mi volt, pedig nem hazudtam! Ez volt, szerintem sokaknak fogalmuk nincs attól, főleg a munkaadóknak, mit jelent egy családtag ápolása, mi az amikor valaki haldoklik és ápolnod, segítened kell.
2021. ápr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Simán találsz melót, de meg fogják kérdezni interjún, hogy mégis mi a búbánatot csináltál az életed első felében.
2021. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igazából az a sztori, hogy apám alkoholista volt és lelkileg és fizikailag is bántalmazott, meg molesztált is, már gyerekként...


13 éves korom körül váltak el a szüleim, utána már nem nagyon láttam apám.


Ezt nem mentségként írom, ettől még én vagyok a hibás abban hogy hova jutottam (amit alább olvashattok) csak azért jobbnak látom itt ezt is megemlíteni, hogy értsétek.

Mert szerintem mindenképpen árnyalja az egészet...


Emiatt nehezen végeztem el már az általánost is, meg a középiskolát is mert pszichésen egy roncs voltam.


De ez nem olyan dolog amit állásinterjún mondanék, ezzel védekeznék.

Ilyet sosem tennék... Nem is akarom erre hárítani a történteket, de ha akarnám sem mernék ezzel előjönni.


Évekig jártam pszichoterápiára, de ott sem tudtam ezzel soha előállni.


Erre nagyon nem vagyok büszke, de drogfüggő voltam, aminek szerencsére nincs sem egészségügyi, sem más nyoma... Erről pár ismerősön és anyámon kívül nem is tud senki.

A fentebbi dolgokról pedig senki, bár anyám lehet hogy igen, de sosem beszéltünk erről.


Egyébként agorafóbiás tüneteim voltak, meg a pszichológus is erre jutott, de pszichiáterrel csak néha konzultáltam és semmit nem diagnosztizáltak nálam...

Volt hogy felírtak gyengébb nyugtatókat, mint például a leggyengébb/kisebb frontin.


Már apám meghalt kicsit több mint egy éve és azóta a tüneteim nagyon komolyan enyhültek, már szinte egyáltalán nem is stresszelek ha elhagyom a házat.

Mostmár csak amiatt aggódom, hogy 2 hé múlva 27 leszek és nem dolgoztam még sehol bejelentetten anyám telkén élek egy külön kisszobában.


Egy keveset dolgoztam szállodában...

Amiről ha lenne adat, akkor sem érne sokat.


Egyetemre jártam, de amint lehetett abbahagytam, mivel büfészak volt és így nem kellett érte fizetni, hogy az első adandó alkalomnál otthagytam.

Egyébként teljesen jól ment arra a rövid időre...


Volt mikroökonómia és az tetszett, ezért gondoltam rá, hogy gazdinfóra jelentkeznék a BGE-re, mert az érdekel is valamennyire, meg informatika mivoltából adódóan még piacképes is...


És akkor 30-31-32 éves koromra végeznék, attól is függően hogy mikor sikerülne elkezdenem.


Nyílván az lenne az ideális, hogy közben is elmenjek valahova dolgozni majd és tervezek is, csak nem tudom hogy ez mennyire realitás...


Azért tettem fel a kérdést, hogy nagyjából tudjam, hogyha az egyik legrosszabb forgatókönyv következik be, s nem tudok elmenni egyetem alatt dolgozni, akkor mire számíthatok, valószínűleg lesz e állásom, legalább végzés után, ilyenek.


Azt remélem mindenki érti, hogy nem hogy nem milliós informatikus fizetést akarok, meg olyan karriert amire azok akik elérik, ilyen 15 éves koruktól kezdve keményen készülnek rá...

Nem. Én csak szeretném nagyjából helyrehozni az életem és a maradék évekkel kezdeni valami értelmeset.

2021. ápr. 23. 08:18
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

@6 Először is: őszintén sajnálom, ami veled történt, senkivel nem szabadna, hogy ez megessen.


Másodszor: semmi nincs veszve, egy jó végzettséggel simán lehet belőled bármi, viszont legyél magaddal türelmes. Tökéletes teljesítési ütemmel számolsz, miközben sok ideje nem tanultál már, ezzel vigyázz mindenképp. Az életed nagyjából kétharmada még előtted van, bármeddig eljuthatsz, ez a pár év a karriered elejéről behozható.

2021. ápr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon sok sikert és kitartást kívánok, jó döntést hoztál, a BGE is jó és a gazdinfó is, előbb-utóbb rendben lesz minden!
2021. ápr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Sajnálom, ami veled történt :( De a lényeg, hogy talpra tudtál ebből állni és szerintem is van esélyed munkát találni, csak ne ad fel, nehéz a munkakeresés, de sosem reménytelen, ha évekbe, vagy hónapokba is telik, sose add fel! Bízz magadba és nem lesz baj! Nagyon sok sikert kívánok neked a továbbiakhoz!
2021. ápr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

A diplomád a fontosabb.

Ezt a borzasztó fiatalkorodat ne emlegesd, nem a te szégyened, de ez a HR világ nem az empátia bajnoka.

Mondd, hogy beteg szüleidet ápoltad és csak be nem jelentett munkaidő voltak.

2021. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!