Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik egy szerkesztős...

Hogyan működik egy szerkesztőség és az újságírói munka?

Figyelt kérdés

Jelenleg újságírónak tanulok, és a diploma után szeretnék elhelyezkedni. Arról beszéltek az egyetemen, hogy általában milyen egy nagyobb lap szerkesztősége, de úgyérzem nem látok rendesen bele.

Hogyan lehet bekerülni?

Egy havonta megjelenő lapnál mennyi a munka? (Pl. Turista magazin) Akik ilyennél dolgoznak, van másik munkahelyük, vagy ehhez kell a teljes munkaidő? Mennyi a fizetés kb?

Hogyan lehet "szabadúszónak" lenni? Mennyire gyakori, hogy valaki dolgozik egy lapnál, de más lapokhoz is ír külsősként? Mennyit kap egy-egy cikkért, ha így dolgozik? Az újságíró kéri érte az árat, vagy az adott lap ajánl fel egy összeget, esetleg nézettséghez kötik?



2021. ápr. 26. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A nyomtatott újságok flekkenként fizetnek, én legutóbb 4000ftot kaptam egy flekkért, de ennek már jópár éve. Én kiszálltam a sajtóból, mert túl sokszor nem fizettek ki, a rendes nyolcórás állásomban sem. És szép lassan mindent felfaló a Fidesz, ebbe pedig nem vagyok hajlandó betagozódni. Havi magazinoknál minimális az állandó stáb, a többség katás vállalkozóként számláz. Kezdőként nagyon nehéz szabadúszni, hiszen kevés a kapcsolati tőkéd. Ha már dolgoztál egy-két helyen, akkor már könnyebb, jön egy-egy munkatárs, hogy lenne egy kis meló.


Mindent összevetve nagyon nehéz kenyér.

2021. ápr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább kapcsolatok kellenek, anélkül komolyabb laphoz nem tudsz bekerülni. Írni már nem kell tudni. Külsősnek filléreket adnak.
2021. máj. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!