Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz lehet ez? Akár be is...

Igaz lehet ez? Akár be is lehet kamuzni egy végzettséget? Milyen következménye lehet ennek?

Figyelt kérdés

Van egy nem túl közeli ismerősöm, aki software engineer Kanadában és a Gábor Dénes Főiskolán diplomázott...

Ez a harmadik munkahelye, de azt állítja hogy még sosem kérték el a diplomáját, hanem bemondásra elhiszik neki.


Tesztek azok voltak, melyeken átment...


És Ő nem hazudott, tényleg diplomás, de elgondolkodtam hogyha valaki autodidakta módon tanul meg programozni, esetleg ilyen bootcamp segítségével és így jelentkezik egy állásra, ahova diplomát is elvárnak lehet hogy be sem hívják...


De mi van akkor hogyha behazudja a munkatapasztalatot meg a diplomát, esetleg ezt nem ellenőrzik le és a teszten meg átmegy?


Mi lehet a legrosszabb ami történhet, hogyha például mégis hazugságon kapják, ott rögtön?


És mi történik akkor, ha csak néhány év után?


(Nem tervezek semmi ilyesmit, csak elgondolkodtatott hogy állítólag nem kérnek semmit, legalábbis Kanadában)



2021. máj. 6. 00:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
21%
remélem olyanok pontoztak le akiknek van munkájuk nem unatkozó munkakeresők
2021. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%
Azért az sem mindegy, hogy melyik egyetemen diplomáztál, egy BME diplomával sokkal hamarabb behívnak, mint egy DE vel.
2021. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#12. Én úgy tudom, hogy a magyar egyetemek között nincs nagy különbség, talán az ELTE ami kicsit kiemelkedőbb a többinél, de nemzetközi viszonylatban az sem jó...


De pont a BME-t és a DE-t hoztad példának, amikor azok szerintem tényleg nagyon közel azonos színvonalú intézmények.

2021. máj. 7. 11:33
 14/15 anonim ***** válasza:
a hr-t az érdekli tudsz -e dolgozni , meg van -e hozzá affinitásod. esetleg ha képet kérnek akkor az előnyös legyen. És tömör legyen az önéletrajz max egy oldal mert nem egyet néznek át naponta. ( van hogy azért nem vesznek fel valakit mert a hr-nek nem volt kedve kiámozni a lényeget a sok oldalból) azt is oda lehet írni ha otthon csinálsz valami házimunkát ha olyanra jelentkezel vagy hogy házkörül karbantartasz dolgokat stb. de csak röviden
2021. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%
Jaj, ne menjünk már bele ebbe az egyetem rangsorolgatásba, mert ha hülye vagy tök mindegy milyen diplomád van, ha meg nem vagy hülye akkor meg azért mindegy.
2021. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!