Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha cégeknek fejlesztek webolda...

Ha cégeknek fejlesztek weboldalakat végzettség nélkül, az illegális? És ha igen milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

2020. márc. 10. 05:26
 1/8 Heita Viktor válasza:
Melyik országban?
2020. márc. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Magyarországon
2020. márc. 10. 05:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem sufni cégről beszélünk, akkor számlát fog kérni, onnantól fogva csak legálisan tudod csinálni. Ha feketén csinálod akkor nyilván illegális.
2020. márc. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt elvileg meg lehet nézni, hogy mihez milyen engedély kell: [link]

A webfejlesztő, webdizájner szakma nincs felsorolva, tehát ahhoz nem szükséges külön végzettség.

Viszont!

Ahhoz, hogy legálisan fejleszthess, vagy vállalkozónak, vagy alkalmazottnak kell lenned. Esetleg adószámos magánszemélynek, ha csak alkalmi bevételed van. Enélkül elég komoly (pénz)büntetéseket szabhat ki a hatóság. A cégek legtöbbje pedig nem fog veled szóbaállni, ha nem vagy számlaképes.

2020. márc. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csináltam már pl kajáldának. Ingyen. Vagyis nem ingyen. A fizetség az volt, hogy ingyen kajalhatok bármikor:).
2020. márc. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Az elég jó órabér. :)
2020. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja. Vissza lehet élni vele, mondjuk hozzátenném, hogy gyorskajáról van szó, tehát nem lehet mindennap azt enni a 3 fő étkezésbe. :D. Bár az is benne van, hogy ismertem őket, szóval megoldottuk így.
2020. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A végzettség ilyen területen egyáltalán nem feltétel, főleg mert a túlnyomó részét otthon tanulod meg. Egyáltalán milyen képzettség kéne hozzá? Ilyen 3 hónapos OKJ s hulladékokat látok mindenhol, ha aznap raknak eléd életedben először bármilyen programnyelvet el tudom képzelni mit taníthatnak meg 3 hónap alatt, pláne estin\levelezőn, arra jó legfeljebb hogy megszabadulj 150-200 ezer pénztől.
2020. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!