Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki olyan könyveket...

Ha valaki olyan könyveket írna, mint Lakatos Levente, akkor ugyanúgy befutna?

Figyelt kérdés

Régen olvastam a könyveit neki, azóta már minőségibb könyveket olvasok. De észrevehető, hogy mondjuk a Bomlás c.könyve mennyivel olvashatóbb, meg értelmesebb, mint a Szigor. Még, ha ugyan olyan klisés is, de több munka van benne.

Nyílván azért tért át ilyen stílsura, mert nagyobb közönséget akart. Nincs is evvel semmi baj.

De, ha valaki elkezdene ponyvaregény könyveket kiadni, ilyen tehetséggel írni, amire lenne is kereslet, ilyen reklámmal, mint neki van. Itt a kinézetét értem, akkor érhetne el ilyen sikereket?

Ahogy tudom magánkiadónál adatta ki. Nekem lehetőség lenne egy kiadói támogatás a háttérből. Azt hagyjuk, hogy ki az, aki ennyire alja szinten írna, ha megtehetné úgy is, hogy maradandót alkot.

Tehát a kérdésem az, hogy, ha karrier, vagy anyagiakra törően kezdené az írói pályáját ilyen stílusban, akkor sikeres lenne? Mármint siker alatt a hatalmas tömeg olvasótábort, meg pénzt értem.



2021. máj. 9. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Sosem hallottam erről az emberről. Ez a kérdés inkább reklám.


A kérdésre válaszolva: nem a tartalom vagy a stílus a lényeg (sajnos), hanem a marketing.

2021. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem reklámként szántam. Tényleg elgondolkoztam ezen. Svédországban konkrét főiskolák vannak, ahol a krimi vagy ponyvaregény forgatókönyvét tanulják meg írni, majd ebből keresnek pénzt.

Mondhattam volna más felkapott írót is, de én sem sokat ismerek, aki ilyen stílus, és kortárs.

2021. máj. 9. 19:00
 3/15 A kérdező kommentje:

De dobjuk be akkor Oravecz Nórát példának.:)

Kritikakat olvastam csak róla, egyik könyvébe kezdtem bele, de azt nem bírtam folytatni. Azért is nem vele példáztam, mert nem tudom, hogy neki volt-e valami konkrét dolog a háttérben, hogy felkapott lett.

2021. máj. 9. 19:16
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A kreatív írás valóban tanulható, nálunk nincs ennek nagy hagyománya szerintem, inkább angolszász országokra jellemző. Meglátásom szerint ennek az az oka, hogy a magyar túl kicsi piac. Angol nyelvvel sokkal több potenciàlis olvasót el lehet érni.


Azért nem akartam jobban belemenni (első vagyok), mert nem ismerem az embert. De ha az ON jelenséghez hasonlítod, úgy már tudok bővebb véleményt mondani. Ezeknek a regényeknek a cselekménye patikamérlegen van kimérve, hiszen ez a része tanulható. Majd egy teljesen középszerű stílusban ölt testet, vagyis igénytelenebb próza, mint amiben én ezt a kommentet írom. Majd épül rá egy jól célzott marketing, giccses idézetek szép képeken, FB csoportok pátyolgatása, brandépítés. Ha ezt jól felépítik, utána bármilyen sorrendben összeállított szavakból összehányt úgy nevezett könyvet el lehet adni a szobanövénynél nem igényesebb, de legalább széles olvasótábornak. És a magyar nyelven kívül mindenki nyer, hiszen a szerző pénzt keres, az olvasók pedig rendkívül büszkék, hogy ők művelt emberek, hiszen olvasnak.

2021. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Hogy ki tudj adni egy könyvet, ahhoz több kell annál, minthogy valaki jól ír. Leginkább ismerettség. Egyébként olvastam egy könyvét, nem tetszett, és az ötletet egy sorozatból lopta.
2021. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Simán, mivel ma az olcsó ponyva a divat. Elég ha van benne egy üresfejű, buta nőci, egy kigyúrt felsőtestű, lehetőleg bitang erőszakos férfiállat (aki persze irányításmániás, de a nő belezúg, mert az erőszak szexi), meg sok szex. Ennyi. Ilyet bárki tud írni, az ilyen Lakatos Leventék nem írók, csak a mai trendet lovagolják meg.
2021. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es, nem vesztettél semmit. Olcsó, erotikus ponyvákat ír a mai trend szerint.
2021. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor végképp tartom, amit a 4ben írtam :)
2021. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
26%
Azért a Lakatos Levente teste nagyon jó, bármilyen könyveket is ír :D
2021. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Akkor nyalogasd róla a tejszínhabot, bánom is én. De ne írjon inkább. Már az is vicc, hogy full bulvárlapos múlttal van pofája újságírónak nevezni magát.
2021. máj. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!