Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő gyakornokként...

Pályakezdő gyakornokként hogyan írjam az önéletrajzomba, ha szakot váltottam, de még nincs diplomám?

Figyelt kérdés

Szakmai gyakorlathoz írom az önéletrajzom, és ezen filózom: mit írjak a tanulmányokhoz? Jelenleg bscn vagyok, lassan végzek is vele, de előtte 2 évig másik alapszakot végeztem, amiből nem lett diplomám. Éppenséggel azt is befejezhettem volna, aztán a jelenlegi szakomon mester, de inkább váltottam, mert rájöttem, hogy az annyira nem piacképes, és így több lehetőségem van már csak bscvel önmagában is, illetve mesterre is menni, és ez a szak jobban is érdekel.

Mivel a két szak között van átfedés, ezért mindjárt végzek is a jelenlegin, pedig csak egy éve végzem hivatalosan.

Ezért kérdezem, hogy mit írjak? Félek, hogy egy év bscvel elhajtanának, pedig a gyakorlatban 3 éve végzem kb. Mivel a két szak egy karon van, írhatom a kar nevét a tanulmányokhoz az első szak elejétől a mostani végéig, és alá a jelenlegi szak nevét?

Hogy oldanátok meg?



2021. ápr. 29. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Miért kell azt tudnia a munkáltatónak,hogy másik szakon voltál eredetileg? Írd szerintem csak a mostani szakodat most
2021. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De nem gáz, hogy így kvázi hazugság? Vagy teljesen kihagynád a 2 év másik szakot? De az a 2 év kihagyás még furcsább, illetve 1 év egyetem után nem ugyanaz a benyomás a szakmai képességeimről, mint 3 év után. Nyilván interjún már nem okoznának gondot a szakmai kérdések, csak nem akarom, hogy emiatt szűrjenek ki.

Az a baj, hogy nem akarom hazugsággal se kezdeni, tévesen hátrányos képet festeni, illetve magyarázkodni sem az önéletrajzban. Nem tudom, szakmai gyakorlat esetén mennyire nézik a papírokat.

2021. ápr. 29. 22:48
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Ezen a szakon most akkor 1. Vagy 3. Éves vagy? Mármint tárgyakkal hogy állsz
2021. ápr. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tárgyak alapján teljesen 3, papíron 1.
2021. ápr. 30. 07:17
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem írd bele egymás alá, mintha párhuzamosan csinálnád. Még az is lehet, hogy később befejezed a másikat, csak most épp passzív.
2021. ápr. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Írd bele azt is, és hogy átjelentkezéssel félbehagytad. Én anno egy 5 éves szakon tanultam 3 évig, átjelentkeztem, de még az új, 3 éves szakon is csúsztam fél évet, így azt 3.5 év alatt végeztem el, azaz összesen 6.5 évet tanultam nappali felsőoktatasban, és a végén csak egy BSc-t szereztem. Mégis beleírom, és mégis mindig találtam állást, gyakornok is voltam az utolsó félévekben
2021. ápr. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 BeefEater ***** válasza:
100%

Szerintem ne bonyolítsd túl:


Tanulmányok:


2017 - 2019 Egyetem1, szak1

2018 - 2021 Egyetem2, szak2


Ebből mindenki látni fogja

2021. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is bele szoktam írni az egy év egyetemet, hogy lássák csináltam valamit addig is, nem csak logtam a levegőben. Interjún meg mindig lemondom, hogy rajottem nem az volt az én világom, viszont kiindulási alapnak jó volt, úgyhogy elvegeztem egy okj-t, ami ugyanúgy kozgazos volt mint az egyetemi szakom. Szerintem te is nyugodtan írd le hogy két évig hol voltál, majd hogy egy éve itt vagy, aztán interjún max kifejted. Nem hiszem hogy ebből gond lesz.
2021. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

2018-2020 szak1

2020-(2022) szak2


Ez már nem néz ki szerintem olyan jól, mert azt sugallja, mintha csak szűk egy éve járnék oda, valójában pedig a 2018-as évfolyammal együtt haladok.


Vagy ne problémázzak ezen, így is válaszolnak?

2021. ápr. 30. 16:22
 10/14 BeefEater ***** válasza:
97%

Pályakezdő gyakornoki állásra pályázol. Én nem vonnék le belőle semilyen következtetést ha a szak2 releváns arra amire pályázol és már ott jársz a tanulmányaidban, hogy a gyakornoki helyre eséllyel pályázz.

Ha gondolod két mondatban kifejtheted, de ha olyan hosszan teszed mint itt az negatívum lehet.

2021. ápr. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!