Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Életem első állásinterjúra....

Életem első állásinterjúra. Tanácsok, tippek?

Figyelt kérdés

16 éves diák vagyok, félve, de jelentkeztem strandi munkára, mint csúszdakezelő és medenceőr. Miután leadtam az önéletrajzomat, egy hét múlva vissza jeleztek, hogy 2 hét múlva pénteken várnak elbeszélgetésre. Nagyon izgulok, mivel ez lesz életem első interjú. Tudtok valamilyen tanácsot, tippet adni? Attól félek, hogy az idegességtől nem tudok majd szépen, választékosan beszélni, vagy a szavakat se tudom kiejteni.


Köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 22. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Először is, öltözz fel szépen. Nem kell nagy estélyibe menni, de egy fekete alsó, és egy szép, egyszínű, világos felső, még egy diákmunka-felvételire is elvárható.

Mutatkozz be, ha kérdezik, meséld el a jövőbeli terveidet, de szigorúan csak azokat, amik a tanulmányaiddal kapcsolatosak.

Ha megkérdezik, hogy van-e kérdésed, mindig legyen a munkával kapcsolatban! Ez a későbbi interjúkra is igaz.

Itt például megkérdezheted, hogy lesz-e valamilyen képzés a munka megkezdése előtt, pl. egészségügyi és munkavédelmi. Több műszak lesz-e, vagy csak egy.

Kérd meg őket, hogy röviden írják le átlagos munkanap menetét!

A munkáltatók nagyon szeretik, ha a felvételizőnek vannak saját kérdései, és kérdez a munkáról, mert ezzel azt mutatod, hogy valóban érdekel az állás.

Ne izguld túl, állásinterjú előtt normális, ha kicsit ideges vagy. Mindenki az :) Tartsd szem előtt, hogy te ugyanúgy lecsekkolod őket, ahogy ők téged.

Sok sikert! :)

2021. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Az a szerencsed hogy egy csuszdakezelonek nem elvaras hogy valasztekosan tudjon beszelni. Nezz utana a strandnak, meg egy medenceor felelossegeinek hogy ha kerdeznek rola akkor valamit tudj.
2021. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítetettek! :) Még azt szeretném megkérdezni,hogy miután megtörtént az el beszélgetés, kb. mikor várható, hogy vissza szólnak?
2021. máj. 22. 16:36
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

1-es vagyok, nagyon változó, hogy mikor értesítenek. Általában 1-3 hét szokott lenni, de az interjú végén meg is kérdezheted tőlük, hogy körülbelül meddig várj a visszajelzésükre.

Sajnos, sok helyről még csak vissza sem szólnak, ha valaki mást választottak, emiatt is érdemes lenne tőlük megkérdezni, hogy meddig várj a hívásukra. Ez amúgy egy munkakeresőnél teljesen jogos kérdés, akkor is, ha diákmunkáról van szó.

Nekem egyszer egy helyről valami 6 hónap múlva szóltak, hogy örömmel értesítenek o.O Én meg csak pislogtam, mert hirtelen azt se tudtam, hogy kik ők, természetesen addigra már rég találtam munkát :)

Szóval, inkább kérdezz rá nyugodtan, abból nem lesz bajod :)

2021. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szóval utolsó kérdésem, hogy olyan kérdésekre amik esetleg felmerülhetnek az interjún írjak alap szöveget? Bár nem tudom, hogy egy diák interjún mennyire mennek "mélyre". Például, mi a gyengeségem stb.
2021. máj. 22. 17:18
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

1-es vagyok: mindenképp készülj fel az alapkérdésekre. Mondjuk, nem hinném, hogy diákmunkánál különösebben erőltetni fogják, de nem árt, ha van néhány jól bevált tipp a tarsolyodban, legalább lesz rutinod későbbre.

Erősség a könnyebb: terhelhetőség, szorgalom, udvariasság, barátságos alkat, csapatjátékos vagy, ugyanakkor jól elboldogulsz önállóan is és gyorsan reagálsz hirtelen helyzetekre (ezek ennél a munkakörnél különösen fontosak :)), jó pont jár még a kreativitásért és a találékonyságért is.

Gyengeség: itt olyan dolgot érdemes mondani, ami amúgy nem feltétlenül gyengeség. Pl. szereted befejezni a feladataidat, a félbehagyott munka nagyon zavar. Vagy: a szüleid és tanáraid szerint túlzottan szabálykövető vagy. Lehet olyan dolog is, ami emberi: erős fejfájásnál kicsit türelmetlen vagy, de szerencsére nagyon ritkán fáj a fejed.

Se túlfényezni, se alul értékelni nem szabad saját magadat.

Hobbynak is érdemes mindennapos dolgokat mondani, úgymint a sport, olvasás, filmnézés, kirándulás, túrázás. Nagyon extrém dolgokat ne dobj be, csak mert érdekesnek hangzana, teszem azt sátánista szeánszok vezetése, meg ilyenek ;)

Jobb, ha azzal teszel mély benyomást, ha udvarias és kedves vagy, mosolygós és van néhány jó kérdésed a munkával kapcsolatban.

Néha szokták kérni "nagy interjúkon", hogy mondj példát olyan helyzetre, amikor gyorsan reagáltál (pl. elrántottad a barátodat egy kocsi elől), vagy amikor kreatívan oldottál meg egy helyzetet (pl. nem volt nálad szatyor, ezért pulcsidat úgy hajtogattad össze, hogy bele tudd tenni amit vettél). Nem hinném amúgy, hogy ilyenekre itt is kitérnek majd, csak plusz infóként írtam ide :)

2021. máj. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm!!! Irtó sokat segítettél! Mindenképpen hasznosítani fogom ezeket az információkat :)
2021. máj. 22. 21:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen, és még egyszer sok sikert! :)
2021. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!