Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam a munkahelyemen,...

Kecskeeee kérdése:

Felmondtam a munkahelyemen, azt akarják, hogy dolgozzak nekik 4 órát ingyen, és utána rendes 8 órában. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, munkahelyemen felmondtam, 30 napos felmondási időmet töltöm.

Tudni illik elég sok leállás volt a munkahelyemen, több mint 2 hétre is leállt, ekkor elküldtek munkaidő keret terhére pihenőre, most elvárják, hogy ledolgozzuk nekik 12 órába, úgy hogy 4 óra ingyen munka lenne ami nekem semmi hasznom nincs. Most ezt nekem, miért kéne ledolgoznom, mikor nem az én hibámból nem tudtak munkát biztosítani?

Én már úgy vagyok vele vonják le akkor a fizetésemből, de én akkor se fogok nekik ingyen dolgozni, folyamatosan túl vagyunk terhelve, minden hétvégét bent töltünk mert "elrendelik" őket. Mikor szerződésbe az áll, hogy ~legfeljebb 2 szombatot be kell vállalni~ nem az összes szombatot ami van az 1 hónapba...

Főnököm, már megfenyegett, hogy jogi lépéseket fog tenni, miközben nem csináltam semmit és semmit se tudd felmutatni ellenem.

Még is mi a szart csináljak, menjek be 12 orazni a semmiért vagy, menjek be csak simán 8 órába? Mit tudnak ez ellen tenni?


2021. jún. 7. 02:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
57%

Ezt a "4 órát ingyen" részt nem értem. Amikor elszámolsz a céggel a 30 nap után, minden órád ki kell majd legyen fizetve.

Addig meg, amíg állományban vagy a cég - a törvényes kereteken belül, amik sajnos nem a munkavállalónak kedveznek - rendelkezhet a munkaidőddel.

2021. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!