Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondtok állásinterjún,...

Mit mondtok állásinterjún, miért szeretnétek munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés
Én azért szeretnék váltani, mert a jelenlegi munkahelyemen 4 éve nem változott az amúgy is rettentő alacsony fizetésem, egy új munkaerőt viszont nyilván meg kell fizetni. Azt viszont mégsem vallhatom be, hogy plusz 150 ezer forintért szeretnék váltani. Ráfogtam, hogy nincs már fejlődési lehetőségem, de mint akit vallattak.. Miért nincs lehetőségem fejlődni, miért nem megyek át más osztályra, és ha vannak éves egyéni célkitűzések a cégnél, akkor miért mondom, hogy nem tudok már hova fejlődni. Mi az a legjobb válasz, amit erre a kérdésre felelni lehet, és nem próbálnak meg mindenáron belekötni?
2021. jún. 15. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Én mindig az igazat mondtam. Kevés a fizu, sok a meló, túl vagyok terhelve, gyökér a főnök, nincs innováció, nem becsülnek meg, stb.
2021. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha azt mondod, hogy kevés a bér a munkához képest, nem adnak fizuemelést, és nem becsülnek meg, azzal nem azt sugallod, hogy nem vagy annyira jó munkaerő, hogy itt akarjanak tartani?

Ne vedd magadra, teljesen általánosan kérdezem. Mert erre a megbecsülés dologra gondoltam már én is, de emiatt vetettem el.

2021. jún. 15. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Új kihívásokat keresel, ugyanis az előző munkahelyeden ellaposodott a munka, illetve zsákutcába torkollik az egész.
2021. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Új kihívásokat keresel és bérezés tekintetében is szeretnél előre lépni, amire a jelenlegi helyeden nincs lehetőség.

A munkáltatók nem zombik. Pontosan tudják, hogyha alapvetően szereted a helyedet, csak a pénz miatt váltanál, akkor többet kell ajánlaniuk, hogy átmenj hozzájuk. Ez a természet rendje.

A fejlődési lehetőség firtatásával az a baj, hogy ők tudják milyen munkakört ajánlottak ki, lehet abban sincs különösebb fejlődési lehetőség, így nem te leszel az emberük, hiszen benne van, hogy hamar rájuk unsz.

2021. jún. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet jó választ mondani mert ezek csak szivatós kérdések. Én azt mondtam, hogy nem éreztem jól magam abban a környezetben, nem szerettem csinálni a munkám és úgy gondolom ez inkább nekem való lenne. Egyébként olyan szívesen megmondanám egyszer egy interjún, hogy "azért akarok váltani mert ti többet fizettek és nem szórakozni járok a munkahelyre hanem pénzt keresni".
2021. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, csak ha ugyanolyan típusú munkakörre megyek, mert alapvetően azzal nincs bajom, akkor nem mondhatom, hogy nem szerettem csinálni a munkám. Nyilván ha teljesen más a pozi, akkor az egy jó indok lehet, hogy más területen is szeretném magamat kipróbálni.

Nem értem ez a pénz téma miért ennyire tabu. Sejthetik, hogy nem vagyok eléggé megfizetve, ha le akarok lépni.

A másik dolog meg az, hogy nem szeretem, hogy nálam 30 évvel idősebbekkel vagyok az osztályon, ráadásul majdnem mindenki nő a 25 főből, de erre is hogy lehet szépen utalni, mikor nem tudom náluk mi a helyzet. Az interjún rákérdeztem milyen neműek lennének a csapattársak, de szerintem ez sem tetszett neki. Pedig nyilván nem csak a pozi leírás érdekel, hanem hogy kikkel leszek körbevéve egész nap.

2021. jún. 22. 12:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszokat, megpróbálok alkotni valamit a következő interjúra.
2021. jún. 22. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!