Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha vízvezeték-szerelő és...

Ha vízvezeték-szerelő és festő egyéni vállalkozók, ezekről tudom biztosan (KATA-t, anyagárakat, üzemanyagot, amortizációt levonva, tisztán) napi nettó 50-55-60 eFt-okat keresnek egymaguk, miért mondják egyesek erre, hogy elfogadhatatlan? Ők miért...

Figyelt kérdés

Ők miért nem váltanak és vállalnak más, jövedelmezőbb munkát? Ha esetleg az zavarja ezen egyéneket, hogy három-négy nap munkáért egy ember miért kér el 300 eFt-okat szerelésért, vagy "holmi" festésért (amire csak azt tudják válaszolni, hogy bárki megcsinálja utánuk - de valahogy mégis van minden festőnek bőven elég megrendelése, néhányuknak még sok is), akkor miért nem váltanak ők is, például olyan munkákra, melyek jobban fizetnek?


Értem én, hogy sok három nap munkáért 200-250 eFt-ot kiadni, azt is, hogy AZÉRT sok, mert ők keveset keresnek, de akkor az elégedetlenség kifejezése helyett miért nem vállalnak jobban fizető munkát ők is? Ha többet keresnének kicsit sem lenne sok az a pár százezer forint - ráadásul nem is egy gép által elvégzett, hanem teljesen kézi munkáért!

Ami jobb esetben egy teljes évtizedig meg is marad, ellenben az alig néhány évente lecserélt drága, értekétvesztett elektronikai és közlekedési eszközökkel.



2021. jún. 17. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondja, hogy elfogadhatatlan?
2021. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Én is megbántam már, hogy egyetemre mentem. HA szakmát tanultam volna, akkor most sokkal többet keresnék
2021. jún. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
köszönjük.. napi megmondóember. Holnaptól minden orvos vízvezeték-szerelő festőnek áll.
2021. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

#3

Hát mit mondjak erre.... Az iskolában a tanárok mindig hangsúlyozták, hogy tanuljunk, menjünk egyetemre és akkor sokra visszük meg jól fogunk keresni... A valóság meg az, hogy egy szobafestő is megkeresi a diplomás fizetés többszörösét

2021. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért diploma és diploma közt óriási különbség van, ti is jól tudjátok! :)
2021. jún. 17. 21:25
 6/14 A kérdező kommentje:
Hármaska, ne rám mutogass - ti (nyilván kinek nem inge) kifogásoljátok ezt, hogy ez így abszurd, ez úgy elfogadhatatlan. De ha néhányótoknak ez sok (ezt, ahogy fent írtam is, még megértem) akkor ennek hangoztatása helyett miért nem próbáltok olyan munkát keresni amivel ti is többet kereshetnétek? Már az, aki sokallja.
2021. jún. 17. 21:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy ez abszurd, elfogadhatatlan?
2021. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Többen kifogásolták már. Azt szokták egyesek mondani "Nehogy már holmi szakmunkásoknak napi 50 legyen a tiszta keresete!" Illetve "Ennyit kér el három (vagy négy, vagy öt, teljesen mindegy) nap munkáért, én egy hónapban keresek ennyit..." Valaki meg egyenesen tarthatatlannak nevezte ezeket a nettó kereseteket.
2021. jún. 17. 21:50
 9/14 A kérdező kommentje:
Miközben ők is nyugodtan válthatnának, hogy más munkákkal többet keressenek.
2021. jún. 17. 21:51
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Pedig nem kene sajnalni toluk, fizetnek ezek a szerencsetlenek az egeszsegukkel erte, nem veletlenul neznek ki 40 evesen ugy, mint valami 60 eves lepukkant cigany.
2021. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!