Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha vízvezeték-szerelő és...

Ha vízvezeték-szerelő és festő egyéni vállalkozók, ezekről tudom biztosan (KATA-t, anyagárakat, üzemanyagot, amortizációt levonva, tisztán) napi nettó 50-55-60 eFt-okat keresnek egymaguk, miért mondják egyesek erre, hogy elfogadhatatlan? Ők miért...

Figyelt kérdés

Ők miért nem váltanak és vállalnak más, jövedelmezőbb munkát? Ha esetleg az zavarja ezen egyéneket, hogy három-négy nap munkáért egy ember miért kér el 300 eFt-okat szerelésért, vagy "holmi" festésért (amire csak azt tudják válaszolni, hogy bárki megcsinálja utánuk - de valahogy mégis van minden festőnek bőven elég megrendelése, néhányuknak még sok is), akkor miért nem váltanak ők is, például olyan munkákra, melyek jobban fizetnek?


Értem én, hogy sok három nap munkáért 200-250 eFt-ot kiadni, azt is, hogy AZÉRT sok, mert ők keveset keresnek, de akkor az elégedetlenség kifejezése helyett miért nem vállalnak jobban fizető munkát ők is? Ha többet keresnének kicsit sem lenne sok az a pár százezer forint - ráadásul nem is egy gép által elvégzett, hanem teljesen kézi munkáért!

Ami jobb esetben egy teljes évtizedig meg is marad, ellenben az alig néhány évente lecserélt drága, értekétvesztett elektronikai és közlekedési eszközökkel.



2021. jún. 17. 19:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem diplomával még mindig könnyebb átképezni magadat egy szakmára, mint egy szakmáról diplomásra.

A gazdaságnak van egy körforgása hullám völgyekkel, hullám hegyekkel. Most éppen a szakembereknek áll a világ, hiszen az építőipar dübörög, a szakik nagyrésze az elmúlt években inkább külföldre ment dolgozni, aki itthon maradt, annak habzsidőzsi van. No de nézzük meg pl. 2008 körül mi volt a szakikkal? Vajon miért mentek ki annyian külföldre? Hát nem azért, mert itthon napi 50-60 ezreket kerestek naponta, megsúgom. :)


Mi a férjemmel viszonylag jól keresünk, de azért még így is van, hogy egy-egy munkára azt mondjuk, hogy köszi ennyiért nem. Ismerjük a határainkat, ismerjük nagyjából az építőipari árakat, így nagyjából a realitás talaján állunk és ha azt mondjuk valamire hogy sok, az nem azért van, mert nem tudom kifizetni, hanem mert nem vagyok hajlandó. :D Ez azért elég jelentős különbség. Erre mondom én azt, hogy lehetsz te csúcsszaki, aki 100 ezerért burkol naponta, ha Józsi bá legalább olyan szép munkát csinál fele annyiért. Ki tudnám fizetni a te óradíjadat is, de miért fizetném, ha tudom, hogy Józsi bá is minőségi melót csinál nekem?

Szóval az éremnek két oldala van. Valljuk be, ténylegesen vannak munkadíjban elszállt szakik. Engem nem érdekel, hogy egy munkából mennyi pénz marad a zsebedben. Engem az érdekel, hogy a megszabott munkadíj ár-érték arányban rendben van-e a piaci viszonyokhoz képest. Ha nincs, akkor ne sértődj meg, ha elutasítom az ajánlatodat, mert sokallom.

2021. jún. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ez eddig rendben is van, szépen, beleköthetetlenül, körül is írtad, tiszta sor.


2008 utáni helyzettel is tisztában vagyok, ez is igaz.


No de!


Itt jönnek a szempontok, amit írásodban nem vettél figyelembe, vagy nem vagy naprakész és elsiklasz adott tények felett.


Mikor egy SEGÉD munkás (pedig sokszor nem is a legjobb) NEM HAJLANDÓ segíteni menni egy szakembernek két dolog miatt is (alább lesz látható) és ez sajnos a jövőben is így marad már, akkor mit lehet(ne) tenni?


Árat emel ő maga is.


Nem feltétlen azért, mert akkora nagy hatalmas festő, vagy szerelő szaki, hanem egyszerűen muszáj emelnie. (Nem feltétlenül akkora árat persze, ami az általad írtakkal megegyezően indokolatlan nagy emelés egyeseknél. Nem mindenki esik képtelen túlzásokba.)


A két ok pedig elég nyomós:


-NEM AKARNAK hétköznapi, átlagemberek dolgozni. Sokunk ráadásul (magam is folyvást tapasztalom) egyszerűen nem hajlandó ilyen munkákat végezni, akkor is, mikor manapság szép pénzek vannak a szakmában.


-15/20 eFt napi NETTÓ munkabérek alatt a fenti segédmunkások NEM állnak munkába. Egyszerűen nem akarnak, azt mondják, ha ilyen alja munkát végeznek amit nem sokan csinálnak (és tényleg), akkor fizessék meg őket.

2021. jún. 18. 12:22
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez rendben, de ez független az én álláspontomtól. Én nem azt mondom, hogy 15 évvel ezelőtti árakon kell dolgozni, csak felvetettem, hogy mostani ár és ár között is van különbség, hiszen biza sok szaki vérszemet kapott, mert pontosan tudja, hogy lassan akinek szakmunkára van szüksége, az igencsak kiszolgáltatott helyzetben van. Ezt nem tartom korrekt hozzáállásnak.

Nyilván olcsó húsnak meg olykor híg a leve, szóval én arany középre törekszem és ha ebben partneremre találok, azt szeretem. Én sem dolgoznék ingyen, így elfogadom, hogy annak, amit meg akarok csináltatni ára van. Azt viszont mérlegelhetem, hogy milyen árat fogadok el és ha szerintem valaki nagyon elszállt, annak én is hangot adok. Csak erre akartam kilyukadni. :)

2021. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Jó értem én. Nagyrészt igazat is adtam, adok is véleményednek.


De egy gyors kérdés, ami eszembe jutott; bagatel "közvélemény kutatás". :DD


Kinek (most mint szolgáltatást megrendelőnek) mennyi lehet vajon a még nem elszállt árazás? Egyáltalán nem kötekedés miatt kérdezem. :)


Három nap, naponta minimum nyolc, vagy inkább tíz tényleges munkával töltött óra (azaz kevés gletteléses) festésért (négyzetméter annyi amennyi) 230 ezer?

Számlát adva, szerződést írva, anyaggal, mindennel együtt. Most írtam egy átlagolt árat, abból ahogy felénk tapasztaltam ismerősi körömből.


Vagy a fentebb említett burkolásnál maradva: egyetlen szoba (nem fürdő, nem retyó, nappali), 5x6 méter alapterületű, csempézés, szerencsére kevés előkészítéssel, három nap alatt lazán elkészült, ezért elkért 120 ezret, igaz ez csak a munkadíja volt, erre még anyag, áfa és parkolódíjak.

2021. jún. 18. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!