Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam a munkahelyemen,...

Felmondtam a munkahelyemen, de 15 nap ledolgozására köteleztek és nem tudok elmenni táppénzre, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok 6 hónapja vagyok itt egy teljesen pótolható pozicióban, az új munkahely vár rám, nekem meg gyomorgörcsöm van a munkahelyemen, táppénzre nem tudok menni, hogyan tudnám ezt a 15 napot letudni? Olvastam olyan tippeket hogy menjek be és csak beszélgessek, sétálgassak, erről például mi a véleményetek?

Illetve milyen jogi következménye lehet egy nagy multinál ha egyszerűen csak nem megyek be?



2021. jún. 18. 09:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem végzed el a munkádat és ezzel igazolhatóan kárt okozol a cégnek, akkor kártérítésre kötelezhetnek, amit munkaügyi bíróságon jó eséllyel meg is nyernek ellened.
2021. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
77%
Amit az előző ír. Valahogy bírd ki azt a két hetet, mert ha cirkuszolsz könnyen te húzhatod a rövidebbet.
2021. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Árufeltöltő vagyok, a legnagyobb kár amit okozok, hogy nem rakom ki a kitöltésre váró árut aminek minimum 2 év a szavatossági ideje.
2021. jún. 18. 09:47
 4/30 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem mész be, nem dolgozod le a 15 napot, ki fogják veled fizettetni, és nem közös megegyezéssel fogtok elválni, hanem ki fognak rúgni, ami szerintem az új munkahelyen nem fog jól kinézni.


Ja, és itt a kifizettetést ne úgy értsd, hogy ezt ki lehet kerülni. Lefogják vonni a számládról/bankkártyádról.

2021. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem tudsz táppénzre menni?
2021. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
A háziorvosom ilyen téren nem túl együttmüködő, ha meg azt mondanám, hogy hasmenésem van akkor max 3 napot maradhatnék otthon.
2021. jún. 18. 09:51
 7/30 anonim ***** válasza:
38%
Meg eleve mi a pláne abba ha táppénzre megy? A munkaviszonya ugyan úgy fenn fog még állni a jelenlegi munkahelyével. Ezen az alapon akkor már le is dolgozhatja azt a két hetet.
2021. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
63%
Dolgozd le szépen. Szerződésbe van foglalva, amit TE aláírtál és így kötelezhető vagy rá, ellenben jogi útra terelhetik a dolgot. 15 nap nem a világvége. Nekem például 2 hónap a felmondási idő, de határozott idejű szerződésnél fel se nagyon tudsz mondani, hacsak nem akarod megtéríteni a munkáltatónak okozott kárt felmondáskor. De mondok jobbat: a hivatásos dolgozók fel se tudnak mondani amíg a veszélyhelyzet tart, ha meg felmondanának, az hadbíróságra lenne terelve. Szóval megint, nem a világvége az a 15 nap.
2021. jún. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Azért mondtam fel, mert nem akarok ilyen emberek között lenni, főleg nem ennyi pénzért. Nem azért mondtam fel, hogy 15-30 napig még őket nézzem, ugye jelen esetben 15 napig.
2021. jún. 18. 09:52
 10/30 anonim ***** válasza:
49%
7, Mert akkor kezdhet a másik helyen.
2021. jún. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!