Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz hogy pályakezdő közgazdás...

Igaz hogy pályakezdő közgazdászként Budapesten a Morgan Stanley, a Blackrock vagy a BIG4 a legjobb kiugrási lehetőség?

Figyelt kérdés
Olvastam olyan véleményeket, hogy pár év ilyen irányú tapasztalattal nagyon megnövekszik a munkaerőpiaci értéke az embernek.

2021. jún. 18. 11:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
4%

Igen, csak ezekhez nehezebb bekerülni, mint a Harvardra. 4,5 feletti diplomaátlag, OTDK, diákszervezeti tagság, Erasmus félév, min. 2 tárgyalóképes idegen nyelv, több év gyakornoki munka alapvető elvárás náluk.

Persze ettől még lazán elutasítanak ha nem vagy szakmailag toppon vagy elég szimpi nekik, ahogy próbaidő alatt is kiraknak, ha nem dolgozol heti 60 órákat.

2021. dec. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez elég komoly túlzás, 11es. Csak azért, mert te nem ugrottad meg a lécet, nem kell hazudozni.Morganhez került be csoptársam úgy, hogy számvitelből gyakrabban bukott, mint ahogy én zoknit cserélek.
2021. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Igen, a kérdés feltevése óta lenyomtam pár interjút, és a Morganes kiábrándítóan egyszerű volt(igaz pályakezdő pozi), és egy Big4-ba ajánlatot is kaptam, tényleg nem akkora was ist das.
2021. dec. 4. 13:32
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes nekem pont a Morgannél volt irreálisan nehéz a felvételi (4-5 körös interjú), amikor felvettek meg olyan feladatokat kaptam amit egy 8 általánost végzett hülyegyerek is meg tud csinálni...
2021. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy éppen milyen nehéz bejutni, egy csomó pillanatnyi faktortól függ - sokszor van olyan, hogy gyorsan be kell egy pozíciót tölteni különben elviszik máshová, meg olyan is van, hogy valami taktikázás miatt húzni kell az időt (pl. van másik, preferált jelentkező, és meg kell várni, hogy az ő folyamata végigfusson). Nekem pl. azért volt 4-5 körös az interjú, mert közben megszűnt az a pozi amire eredetileg jelentkeztem és a vége az lett, hogy egy másik csapatba vettek fel (szakmailag kb. ugyanarra a munkára), akikkel szintén végig kellett csinálni az interjú köröket.

Olyat is megéltem már életemben (multi), hogy egyik napról a másikra megfeleződött a HR (beújítottak egy remek főnököt és a fél HR felmondott) ezért kiadták, hogy lassítsuk a szakmai interjúztatást, mert nincs kapacitás a papírmunkára.

2021. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#5

Azt mondod a Morgan nem egy liga a Big4 cégekkel. Miért nem? Mit kell felmutatni ott, amit a Morgan-nél nem?

Gyakornoknak szeretnék bekerülni valamelyikükhöz pénzügyi vonalon, és kíváncsi volnék hogy mennyire lesz nehéz dolgom, mit kéne fejlesztenem ahhoz, hogy jó esélyeim legyenek.

[link]

Ilyesmi dolog érdekel.

Ha csak a Morgan gyakornoki oldaláról írtok egy kicsit, már azzal is sokat segítetek.

2022. márc. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Morgabhez szerintem ne menj gyakornokként, nekem (és sok más gyakornok kollégámnak) nagy csalódás volt. Teljesen lebutított, “korongok zsinóron” feladatok, monoton favágás, ja és a kollégáid kakiba se vesznek téged, egyszerűen nem szólnak hozzád, keresztülnéznek rajtad. 8 hónapig voltam ott, majd leléptem, eleinte én is azt gondoltam, hogy ez mekkora dolog, de az egész csak arról szólt, hogy amerikából a csicskamunkàt kiszerveztèk ide. Egyetlen pozitívum, hogy a fizetés átlag feletti, de a lelkeddel fizetsz érte, ha huzamosabb ideig ott maradsz.
2022. márc. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
17: ez teljesen csapat és főnök (meg ember) függő, nálunk (Morgan IT), most is van pár kollega aki annakidején gyakornokként kezdett és nagyon jól bevált, szerették csinálni, őket is szerették és nem volt kérdés, hogy egyetem után itt folytatják. Inkább az a probléma, hogy 2-3 év után sokuk továbbáll mert máshol több pénzt kapnak, mint amennyivel itt emelkedne nekik - de ez egy másik kérdés.
2022. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

17

Eleinte tudtommal tulajdonképpen elengedhetetlen ez a gyakornoki rabszolgamunka, hogy utána jó pozíciót kapj valamelyik neves cégnél. Ha nem így van javítsatok ki.

Nekem ezért volna fontos bekerülnöm valamelyik Big4-hoz vagy Morganhez, egyéb neves cégekhez.

2022. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Big4-hoz már csak a rabszolgatartás miatt sem érdmes menni. Egy diplomás tanácsadónak (tax vagy legal részen), akit hati 80 órában dolgoztatnak, ugyanannyi a nettója, mint egy érettségizett asszisztensnek, aki 5/6-kor hazamegy.

Blackrockot és Morgant nem ismerem, de ott állítólag nincs ez a nagy embertelenség és fizuban csak jobb lehet, mert big4 nagyon alja béreket fizet, viszont ezekhez csak pénzügy és IT vonalon lehet bekerülni.

2022. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!